Výchovná facka

Príspevok v téme: Výchovná facka
Mini835

Úprimne, myslíte si že na vychovu detí alebo aj zvierat treba aj krik a facky bitku?? Napr. keď spravia niečo zlé, od čoho sa musia odnaučiť, čo nemôžu a tak. Podľa mňa výchova by mala ísť aj bez násilia, potom sú tie vzťahy aj krajšie, bez strachu. Čo je dobré na tom, keď to ten pes alebo dieťa prestane robiť, ale len so strachu čo by sme mu spravili ...

dana660xz

mini ja deti sice este nemam, ale brat ma 5 rocnu dcerku a este nikdy od nich nedostala ani facku ani na nu nekricali, je poslusna, maju krasny vztah a vobec nie je rozmaznana. a ja mam psa- pibulku a nikdy som ju este neudrela ma 3 roky a poslucha ma na slovicko, niekedy az na druhe :) ale ked som bola mala nepamatam si ze by ma rodicia bili, skor sa len vyhrazali :) ale otec mi dal jednu vychovnu facku v 14stich a pamatam si ju dodnes, mne pomohla, zasluzila som si vtedy. ale s otcom aj s mamou si velmi dobre vychadzame. ja som za vychovu radsej cez lasku a odmenovanie za dobre - ziaduce spravanie. len neviem ako je to so starsimi detmi a pubertakmi.

alenka_maxova

moji rodicia ma NIKDY nefackovali a myslim, ze aj napriek tomu zo mna vychovali skveleho cloveka. Ked som bola mensia, dostavala som po zadku, aby som sa naucila co mozem a co nie...No a ako pubertacke mi stacilo, ked sa so mnou rodicia porozpravali. Chapem, ze nie na kazdeho to plati, ale dake facky a bitie po hlave mi pride stupidne.