Nemam rada zeleninu, chcem schudntúť 9 kg :-(

Príspevok v téme: Nemam rada zeleninu, chcem schudntúť 9 kg :-(
Petrussa

Ahojte všetci.
Mám taký dosť veľký problém. Nejedm zeleninu. Len veľmi málo. (mrkva-skor uvarena, karfiol,brokolica-uvarene, šalat,špenát,kapusta a viac ma nenapada aj keď toho je ešte určite trošičku).

Podľa príspevkov aj článkou ktoré som čítala som pochopila ako čo, teda myslím, len potrebujem aby mi niekot kontroloval moje jedálničky a ak budem robiť chybu tak ma upozornil. :-)

Plánujem schudnúť takto

Raňajky(05.30)
Jogurt(obyčajne activia)+lyžička ľanových semienok + lyžička ovsených vločiek

Desiata(9.30)
ryžové chleby s tým co dúm dá, čiže napr. šumka a syr, alebo rybacia natierka, alebo bryndzova natierka atď.

Obed (13.30)
chodím do jedálne, čiže tam to ovplyvnovať nemôžem, nebudem však zaznačovať sladké jedlá

Večera (17.30)-Môj najväčší problém
-majú tu byť bielkoviny ano?
1.Acidko
2.alebo si kupim cottage syr(len neviem ktory možem, pretože v obchode je strašne veľa druhov, či len ten klasicky bez všetkého alebo može byť aj s príchuťou)+ryžové chleby
3.2vajíčka samé
4.kuraci šalat(ale ten je zložitý na prípravu, mama by asi pindala)
5. tuniak s ryžovými chlebmi

Čo sa týka pohybu-chcem začať rýchlou chôdzou a steprom(mám ten maličký-cvičievala som cca 1 hod) ked bude krajšie začnem korčulovať. Budem sa snažiť cvičiť každý deň

ďakujem za každé múdre rady

Petrussa

Ďakujem za odpoveď Baby :-)
JahO_Odka- veľmi ma potešilo, že som neni jediná ktorá mmoc neinklinuje k zelenine aj keď s ňou by to bolo o toľko jednoduchšie :-) dobre skúsim poslúchnuť vaše rady, maličko do polosýta...a prechádzky, akýkoľvek pohyb.
a ešte JahO_Odka chodievaš na tie prechádzky aj keď je takáto strašná zima?

ajajaja

presne tak, jedz co len chces, ale len tak do polosyta...niekedy si aj to sladke mozes dopriat :)plus pohyb- napr.neist mhd, ale peso...cca 20 minut apod.
a inac- zelenina je velmi chutna, existuju kadejake recepty ,skus pohladat,co by ti sadlo

JahO_Odka

Magy má pravdu :) Pohyb je základ... vždy aspoň hodinku denne. Ja osobne chodím na prechádzky. Dlllllhé prechádzky :D Nech som akákoľvek unavená, nech sa mi akokoľvek nechce, proste idem.
Lebo základnou rovnicou pri chudnutí je: výdaj energie > príjem energie

Magy

petrussa - za 1. a hlavne - nezameriavaj sa na detaily ako "ktory cottage syr?" pre celkovy efekt je to malo podstatne.
za 2. - vela pohybu, ale taky, co ta bude bavit aj po obdobi, ked skoncis chudnutie a dosiahnes pozadovanu hmotnost. preco? no lebo predpokladam, ze danu hmotnost si budes chciet udrziavat natrvalo a ver mi, ze to bude tazsie, ako ten prvy krok - schudnutie!
fyzicka aktivita je alfou a omegou pri chudnuti a ziadne zazracne preparaty ani recepty neexistuju, su to len oblbovaky na ludi a pasca na ich peniaze. maximalne trochu podporia odburavanie tukov.
akonahle budes mat dostatok fyzickej aktivity (cokolvek, od skakania cez svihadlo, az po sex), da sa takmer povedat, ze mozes jest cokolvek. nie uplne, nejake limity mat musis, ale telo to spali pri tej aktivite.
co sa tyka jedenia pred spankom. nie je dolezite ci 2h, 3h predtym a pod. hlavne nic tazke. bielkoviny a tuky su tazke na travenie. k dobremu traveniu prispieva aj vysoky obsah vlakniny, dostatok vody (netlacit do zaludka prilis suchu stravu, ktoru si musi zaludok navyse riedit na spravne hustu kasicku, aby ju vobec mohol zacat travit) a snazit sa vsetko cim viac rozkusat. na to su zuby. cim vacsie kusy prehltas, tym viac prace ma zaludok a creva, rozbit ten kus na stravitelne mensie kusky. no a tiez psychicka pohoda.

JahO_Odka

Ahoj, tiež mám dosť veľkú averziu k zelenine a dlhé roky som mala nadváhu. Hlavne na strednej. Skúšala som aj diéty, ale nikdy nezabralo, lebo som to časom nevydržala a vrátila sa k pôvodnému jedálničku. A kilá samozrejme superrýchlo naskočili späť :D
Pokiaľ ti môžem poradiť, vybodni sa na akékoľvek diéty :) Diétu totiž žiadna z nás nevydrží držať večne, a keď s ňou skončíš, tak opäť priberieš aj s bonusom. Jedz čokoľvek bez väčšieho obsahu tuku (hranolky, čokoľvek vyprážané) a nejedz keksy a čokolády. Jedz v malých dávkach a väčší si dopraj len obed.
Ja som takto chudla dosť pomaly... za vyše roka som schudla asi 13 kíl. Teraz som vysokoškoláčka a mám skvelú postavičku :) A ani kilo som nenabrala späť.

Petrussa

A ešte aby ste ma nezdžubali hneď na začiatok, po 17.30 nejem preto lebo som už neni hladná, takto mi to stačí...viem, že by sa malo 3 hodiny pred spánkom ale ja neznašam ten pocit, keĎ idem spať, že som najedená...