antibiotika v tehotenstve

Príspevok v téme: antibiotika v tehotenstve
pralinka89

som v 17týždni som v 16tom týždni tehotenstva v pondelok som bola u zubara lebo ma velmi bolel zub (6dole) zistil, že som tam mala zapal a hnis a vyberal mi nerv do zuba mi dal liecive tycinky a vatovu vlozku. v utorok som mala teplotu a odvtedy mam nadchu a zapchaty nos, zub ma vsak bolel stale tak som isla este vcera k nemu, opat mi musel cistit kanaliky lebo sa mi to vobec nehojilo a mala som vacok na koreni.opat mi tam dal tie tycinky a zub uzavrel vlozkou ktora už ale ztvrdla takze sa neda vybrat. a vcera vecer ma zacalo boliet pri uchu z predu a vo vnutri ucha ked preglgam ako keby mi tam nieco pukalo alebo ako keby som zalahnute mala, a aj sanka na tej strane kde mam ten zub, dnes som bola teda u neho zuby boli v poriadku neboleli ked mi po nich klepal, vsetko bolo ok ani ten cerstvo robeni nebolel. Len ma boli zub z ktoreho mi už vyberali nerv davno (6 hore) a na tej kosti to mam trosku zdurene a boli ma to hlavne ked si prstom pritlacim, no a cely den ma to nebolelo a teraz vecer ma zacina boliet aj ten zub dole tento týžden robeni a aj sanka hore kde mam ten mrtvy. Ked si dam vatu do ucha boli ma to viac , može to byt prievan v uchu, alebo zapchate dutiny z nadchy ? ucho ma boli aj pri cisteni aj ked si zatlacim pred nim. Antibiotika mi nechcel dat. prosim vas poradte mi niekto ak viete som už zufala z tohto

pralinka89

no volala som mojej zenskej doktorke a ona mi dala Rovamycine dufam, že mi to pomože na ten zapal co mam a aj na tie ostatne veci. lebo už som nestastna z toho

tpch

hovor, ze ta strasne boli ucho, ze si uz mala kvapky, ale nepomohli a ze nevydrzis od bolesti, ze ti tam doslova trha a mas teplotu.

pralinka89

tak najblizsie bude asi v meste 20km odtialto... neviem som tu nova tak to tu nepoznam... a co mi na tej obycajnej urobia so zubami mi asi nepomozu :(

pralinka89

maruska123 ja to mam prvy krat a je to na zblaznenie boli ma cela horna aj dolna sanka a zuby ani nehovorim, z toho co mi tahal nerv tento týžden sa mi vobec nehoji a mala som tam zapal a chcel mi dat antibiotika ale ked som povedala, že som tehotna tak nie ale to boli a boli to velmi a ja nemožem prelezat cely den v posteli ja mam este male dieta a o to sa treba starat a sama na seba som nervozna teraz.
ja uz neviem co robit a este aj vikend je takže na orl sa dostanem mozno v pondelok

tpch

samozrejme, ze sa mozu ATB, ale nie vsetky. ABSOLUTNE kontraindikovane su chinolony a tetracykliny, tie v ziadnom pripade. Ale vhodne pre tehotne su najma spominany Zinnat (cefuroxim), klasicky penicilin, ktory ma vsak pomerne uzke spektrum ucinky a vhodny je aj makrolid pod nazvom Rovamycin (spiramycin).

maruska123

ja mam zapal vonkajsieho zvukovodu v jednom kuse a nepride mi normalne sa zakazdym pchat antibiotikami, nie to este ked si tehotna...

v prvom rade chod na orl co najskor..ja mam vzdy problemy s usami, ked ma boli zub, alebo ked mam anginu..

pralinka89

ciže sa možu antibiotika? lebo ta bolest je neznesitelna už :( kvapky už mam ale ked si ich dam do ucha boli to. ide byt vikend neviem co budem robit