potravinova alergia

bublifuk

ahoj ja, to ze si alergicka na psenicu znamena ze mas celiakiu? grahamove rozky sa tiez robia z psenice a vlastne asi vsetko pecivo co dostat normalne v obchode moja macocha to ma teda celiakiu a moze papat iba take tie ryzove polystsrenove chlebiky a chlieb co si doma sama upecie zo zmesi rôznych muk raznej zemiakovej atd ale na uto temu urcite existuje nejaka stranka na nete tak skus cez google.

ja

ahojte.......už dlho som sa vám neozvala ....ale teraz vážne potrebujem pomôcť....nemôžem jesť pšenicu takže ani pečivo môžem jesť pečivo grahamové alebo niečo také????prosím vás ozvite sa mi dakujem;-)

Lullu

Zdravim Vas vsetkych,
1. od malicka mam detsky atopicky exzem
2. pred rokom mi diagnostikovali stredne tazky stupen astmy,
3. od marca tohto roku mam na tvary flaky, vyrazky, ktore k veceru svrbia
Bolo mi povedane ze astma je vysledkom nelieceneho atop. exzemu, ibaze od malicka som chodila krizom-krazom po vysetreniach, liecitelov a pod. Brala som masticky, drzala diety a nic.
Mam astmu.
A co s nou? Liecim sa, ked sa to da takto nazvat, uz ani neviem ci je to dobre alebo zle, ved uz tolko chemie mam v sebe...kortikoidy ci uz mast, alebo sprej. Momentalne beriem na den 10 ks tabliet + dieta. Mam skoro kazde rano opuchnute oci. citim sa fakt ako pokusny kralik.
Lekar mi predpisal liek Nalcrom, ktory mam brat 15 min. pred jedlom."zaludok sa mi obali nejkym ochranym filmom, ktory zabrani potrave-resp. zlozke potravy, aby sa dostala do krvi" a nasledne aby sa mi nezhorsil stav.
Nejem coko, nesolim, nekorenim, nejem udene, ovocie, zeleninu, vajcia, mam zakazanu kavu, horcicu ...
Co je to so mnou? Mam este nadej?
Mam 25 rokov.
Vsetkym prajem silne zdravie a skore vyliecenie z chorob!

nektarinka

cibi, zaujímalo by ma, ako dlho máš tie fľaky na tvári. Pretože mne sa len zisťuje, na čo som vlastne alergická, ale už to mám asi od 10/2005 a nechce to zmiznúť. Nevieš náhodou poradiť nejakú mastičku, alebo niečo, čo na to zaberá, teda okrem vecí predpísaných od doktorky. Budem rada, keď odpíšeš...

cibi

Vzdy som mala iba flaky na tvari po orechoch. Až prišiel deň, keď som po nich dostala anafylaktický šok. Treba sa alergénom vyhýbať!!!!!

Janulka

Ja mám tiež potravinovú alergiu a ak chceš možme pokecať. Neviem však či tá tvoja ponuka je ešte reálna. Napíš e-mail. Teším sa!

pišta

Evilbuny, nepíše sa mi ľahko, aj keď alergiu nemám.
Snažím sa dať na malý priestor tejto diskusie základný prehľad o trávení, o alergiách a príbuzných oblastiach. Je jasné, že to tu všetko nevyriešime. Ale môžeme sa o kúsok v poznaní (alebo v n8yoroch| posunúť ďalej. Od poznania ku malým, pozitívnym krokom...: - ))