Sám / sama na Valentína

Fero M.

Daniela, ty jediná mi tu asi rozumieš..

Ved nech je aj skomerci. ten sviatok, mne to je jedno. Ja osobne týmto sviatkom vyjadrujem to čo vždy. Nenechávam to len na tento jeden deň v roku. Ale beriem to ako dalšiu príjemnu a očakávanu priležitosť ako sa vyjadriť a spríjemniť si tento den.

Každý tu na to pozeráte len skepticky..
Luda sa už vôbec z ničoho netešia. Kašlite na to čo z toho sviatku robia televízie a obchody, dôležité je čo si z toho sviatku spravíte sami!!!

xdanielax

natalia123 - toto je argument. taky osviezujuci. myslim ze som ho este nikdy od nikoho nepocula...

valentin sa sice slavi aj v amerike, ale nie je to typicky americky sviatok. amerika ho (mozno) skomercionalizovala.

je pravda, ze u nas to nebol typicky sviatok v minulosti, preto ani mne osobne vela nehovori, ale jednoducho 14. sa slavi sv. Valentin tak nechapem co su toto za argumenty ze kvety mozes dostat aj inokedy. Ani meniny/den matiek/zien/deti/dusicky si vlastne nemusime pripominat v konkretny datum, nie? Ved coko alebo sviecku mozme zapalit kedykolvek.

natalia123

Ja nemusim Valentina, aj ked mam priatela, Valentin je obycajny marketingovy tah, aby ludia kupovali darceky a blbosti a samozrejme, ze pre darcekove obchody a kvetinarstva je to velmi pozitivny tah :) a hlavne nemam rada tieto americke sviatky...tak ked mi chce priatel kupit cokoladu, ruze alebo nejaky romanticky darcek, preco mi ho nemoze kupit hociktory iny den mimo toho 14. 2.? urcite by vas mile slecny, takyto darcek potesil omnoho viac inokedy, ako prave 14. 2. kedy sa to "vyzaduje"...Preto neviem preco nezadane slecny su takee zdrvene z toho, ze je Valentin. Nic vynimocne tento den nepredstavuje.

asdfghf

Pre vsetkych milkozracov, je nieco lepsie nez 300g milka, z coho sa obzrat z nervov... a hlave je to zdravsie... spravite si to doma za pol hodinku:

Vola sa to Ladu (Besan Laddu - je to povodom z Indie tusim, ale ten nazov doslova pasuje... naladovat sa, hehe)

Rozpustite 350g masla, a vmiesajte dohno 400g cicerovej muky. Asi 15 minut prazte, kym zacne mat muka krasnu orechovu vonu.
Potom vmiesajte mlety kardamon (popripade aj skoricu), asi 1/2 CL, struhany kokos (asi 2 PL) a podrtene vlasske alebo lieskove orechy (asi 2 PL).
Poprazte este 2 minuty, odstavte a vmiesajte asi 200g praskoveho cukru. (ja pouzivam jemne mlety trstinovy a davam iba 150g). Dokladne rozmiesajte, a nechajte vychladnut, kym hmota zacne tuhnut. Potom tvarujte gulicky podla svojej lubovole (ja robim asi 60 gramove). Dajte do ladnicky, po par hodinach vychladnutia je to bombove. A na Milku a vsetky tie ecka mozete zabudnut, hehe. Pre nedockavcov, da sa to jest aj teple, ale vychladene je to lepsie. :-)

lulu22

ojka, parádny anti-valentínsky obrázok :D:D
to som jediná, ktorej stačí dať si asi riadok čokolády a ďalej nepokračuje? :D:D moc sladkého v ústach nemusím, aj žalúdok posledné roky štrajkuje proti takým dávkam sladkého. kedysi som dokázala zjesť čoko na posedenie..takže mňa by nepotešil nikto čokoládou či bonboniérou :)

dazdovka666

Tak nakoniec mi ten moj doniesol prave taku 300gramovu Milku, o akej ste sa tu bavili :) /cize tym padom aj moja bonbonierka musela padnut za vlast ;)/ To ja budem tu cokoladu jest asi 2 mesiace, ak nikomu nedovolim, aby mi s nou pomohol :)