Veľký problém

Príspevok v téme: Veľký problém
zuzka_RK

Chcela by som sa spýtať, môj otec už chodí po lekároch cca 2 a pol roka,veľa krát bol na pohotovosti,kde mu dali magnézium,neurológ ho poslal do..., a všetci ho poslali na psychiatriu-ten mu po 4 návštevách povedal,že pre neho už viac nemôže urobiť,pričom on psychické problémy nemá.Jeho príznaky boli opuchnutie očí,v návale mu "zhnedne" tvár,bolesť v hrudníku,a na mieste žalúdka, tŕpnutie nôh,rúk,a polovičky hlavy-EKG bolo v norme.Má za sebou RTG chrbtice,rehabilitáciu- je vodič z povolania.Prosím o nejakú pomoc, či už odporučenie cvikov,lekárov, nejaké podobné skúsenosti. Keďže stratil všetku dôveru v lekárov,nevieme čo máme robiť :( Ďakujem.

adaKava

Takze je to jasne, tatinko je nielenze lenivy,ale vas vsetkych aj poriadne trapi...myslim ze je tak dost sebec a namiesto toho,aby v tichosti trpel vam to poriadne zavaruje...:-(
Alee nechcem byt sprosta,ale uz chapem tych doktorov...ked pacient nespolupracuje, tak sa vazne neda pomoct....na to nie su ziadne lieky...Mali by ste sa zacat chovat k tatikovi trochu odmerane a povedat mu krutu pravdu....podporit ho v jeho nazore na jeho problem....ano tatik, neda sa nic uz robit...musime vybavit miesto na cintorine a pomaly sa lucit...je to strasne drsne,ale ak bude chciet zit, tak to urcite pomoze....Aj tucnemu cloveku nevadi ze je tucny az do chvile,kym mu to kruto niekto nepovie a on si to zacne uvedomovat a nieco aj proti tomu robit....Na pokrivene chrbtice sedenie nepomaha, este to moze aj zhorsit....ostatok som uz pisala....tak sa drzte a vela zdravia...paaaaaaaaa

zuzka_RK

Na EMG bol cca pred rokom, a všetko mal v poriadku, myslím, že aj štítnu žľazu mal vyšetrovanú, často mu robili EKG, odbery krvi, a všetko v poriadku,len na RTG chrbtice sa lekárka čudovala,že ešte chodí... že má pokrívenú panvu,a s tým celú chrbticu... Ďakujem za pomoc.... u neho je najhoršie,ako som spomínala,že myslí na smrť,že sa chce dožiť ešte pár rokov,a tak, nevidí pomoc u nikoho... sme zúfalý

M_

A štitnu žlazu si dal vyšetritˇ?
Dalšia možnostˇ EMG.
Može to mat s blbeho travenia.Nech zajde na GASTRO.
Je ešte tolko možnosti a nech zmeni neurologa ked ho tento poslal ..... pretože na EMG odporuča neurolog.

adaKava

Presne ako pise vikiviki.....
Bud bude trpiet a bude mat tie stavy,alebo nieco proti tomu bude robit....telo musi kompenzovat polohy inak prestane dobre fungovat....teda ked vela sedis, zakonite musis sa zacat aj hybat....mozno by mu stacilo na zaciatok cvicievat tibetanov....na chrbticu, ale podla mna prechadzky su aj osviezujuce....na mysel....
Ja vela sedim za PC....tie zachvaty bolesti su zrejme nervoveho charakteru - v chrbtici....stavce tlacia a vznika bolest....
Ine ako cvicenie, co by mu pomohlo, neexistuje....
Nevadi ze hundre, skuste ho nejako motivovat....

vikiviki.

Zuzka, moj muž je tiez sofer z povolania, za volantom presedi vacsinu dna, a mozem Ti povedat, ze mal jedneho casu stavy ako pred infarktom. Dostal tlaky do hrude, ako keby mu na prsiach sedel slon, nemohol sa nadychnut, bolest mu vystrelovala aj do koncatin. Bol na vysetreniach, a nakoniec to vsetko bolo z chrbtice.Najdolezitejsie je cvicenie aby sa posilnili svaly chrbtice.Celkovo životny styl kamionistu je nezdravy, malo spanku, žiadna pravidelna strava, stres, ponocovanie, vecne hrbenie sa za volantom, to vsetko si za niekolko vyberie svoju dan:((

zuzka_RK

Má rehabilitáciu zameranú na chrbticu,predpísali mu aj nejakú pomôcku na udržanie fyziologickej polohy chrbtice, najhoršie je to,že on sa hýbať nechce, je nejaký neurotický, bojí sa že má rakovinu- i keď nemá, neverí lekárom, na všetkých nadáva... a on a pohyb ? V žiadnom prípade,keď niekde ide, tak všetko ohundre,a dobreže aj na WC nejde na aute... vôbec sa nechce hýbať, a hovorí,že to isto cvičením nepomôže... :(

adaKava

V kazdom pripade, nech skusi pit vela tekutin, denne aspon 2-3 litre cistej vody, a ked ma tu bolest, nech si da 2 acylpiriny....ak je to srdce a tlak, tak acylpirin pomoze a inak je dobry aj od bolesti....len ho treba nechat rozpustit v ustach v troske vody....alebo na lyzicke s vodou...nasledne vypit 1/2 litra vody a klud...
ziaden strach....no a musi zacat cvicit....najlepsia je rychla chodza....nezatazuje klby ako beh a rozprudi lymfu....potom sa vsetko napravi....:-)

adaKava

Neviem co to moze byt konkretne,ale ked je vodic z povolania, asi vela sedi....Treba si vystriehnut,kedy tie navaly prichadzaju...ci po hneve,alebo po nejakom jedle, alebo aky maju spustac....Ja som mavala so sedenia, bolesti v hrudniku....suvis s krcnou chrbticou...a zaroven aj zaseknute vetry....teda naduvanie....Ak to nie je srdce, tak potom si myslim ze skor to naduvanie....len tie opuchnute oci, to netusim....akoby nejaky vnutorny tlak....Pises ze ma za sebou rehabilitaciu....aku?