Staznost na plastickeho chirurga

Príspevok v téme: Staznost na plastickeho chirurga
melis78

Dobry den, chcela by som sa poradit...pred tyzdnom som bola na sukromnej klinike na odstraneni znamienok u plastickeho chirurga..zaplatila som za to cez 200 Eur, co si myslim, ze nie je mala suma..po tyzdni mi "pan doktor" vybral stehy a prelepil to leukoplastom zo slovami, ze to mam mat este tyzden zalepene- vraj to nahradza stehy. Lenze po po prichode domov som mala 4 rany pretecene - z toho jednu uplne roztrhnutu, ktoru som si musela ist dat zasit. Lenze na danej klinike som na druhy den hned rano plastickeho chirurga nezastihla, lebo on tam je iba strvrtky - tak sa ma ujala a zasivala ma doktorka ORL!!!! Preto sa Vas chcem spytat, myslite si, ze mam sa ist stazovat k tomu plastickemu??? Myslite, ze to bude mat nejaky vyznam??? Ale predsa clovek tam ide a zaplati si, aby nemal jazvy a spravi mu to upne na prd..Dakujem za reakcie

muc

jankaa ked uz, tak pis vo svojom mene. ak si znova precitas reakcie, zistis, ze kazdemu to az take jasne nie je. vidia len cenu za vykon a nic viac.

jankaaaaaaaaa

muc: my vieme aky je rozdiel medzi sukromnym lekarom a statnym, nemusis nam tu ozrejmovat preco sa u sukromneho plati

muc

:D

nie, nie som lekar... a preco vam to napadlo???lebo nepisala som to, co ste chceli citat? sorry, ale to naozaj nemeni nic na tom, ze hojenie tkaniva je ovplyvnene viacerymi faktormi.

k tej cene: nakolko ste zvyknute mat vsetko zadarmo, takze v pripade sukromnej kliniky esteticky vykon nie je preplacany poistovnou a teda treba ju v plnej miere zaplatit pacientovi. lekar predsa na obycajne vybratie znamienka potrebuje instrumenty, sici material, sterilizaciu instrumentov,lieky na umrtvenie, na osetrenie rany, dezinfekciu, plat lekara, setry, ...toto vsetko su naklady ktore treba predsa zaplatit. ak sa tkanivo dokonca posielalo na histologicke vys., tak aj to su dalsie peniaze.

zakladatelka si mala moznost zvolit obyc. chirurga. bolo to jeho slobodne rozhodnutie ze sa zverila pastickemu chirurgovi.

melis78

Jajaja295,
ja teraz ani sama neviem, mam to stale prelepene omnistripom, ktory sluzi ako podpora po pooperacnych ranach...takze to mam stale prelepene, ale ked som si to prelepovala v ten den, co mi vybral stehy, niektore som mala odcerene :(proste islo mi z toho aj trochu krvi a viem, ze to tak nema byt. Tato klinika je v Piestanoch - Medicentrum, ked som bola pred 5 rokmi v Trnave, bola som maximalne spokojna - jazvicky uplne zmizli, teraz ich ani nevidno. Jajka a v tej trnave som mala tiez tie stehy vybrate po 7 dnoch, ale tak vraj na tvari sa hoja rany najlepsie. Tieto otvorene mam na ruke. Ale ved on je predsa doktor a musel vidiet ked mi z toho valila krv, ze sa to otvorilo. Ale zalepil to tym "specialnym leukoplastom" a akoze hotovo. Mozno tam mali byt tie stehy 10 dni- to ja neviem posudit...ale tak islo mu o biznis, byva tam iba stvrtky, tak to vybral o tyzden:(

melis78

Pre Jankaaa a tpch:
samozrejme, ze ma ten doktor nedrzal pod krkom, ale tak clovek tam ide preto, aby to nejako vyzeralo. Neviem, kde ste zobrali, ze na chirurgii vam to spravia presne tak isto. To nie je pravda. Ked som bola u statneho chirurga mala som jazvy tri krat vacsie ako ked som bola na plastickej chirurgii, kde mi odviedli pracu dobre - mala som 3 vybrate na tvari a teraz tam nemam ani stopu. Ale tak to je vas nazor, ja vam ho neberiem..

jajaja295.

melis, mala si tie rany uz zrastene? ja som si davala odstranovat znamienka na jesen, ale stichy som mala ponechane tak 10 dni, len jedno znamienko, ktore som mala na prste na nohe, tam som mala stichy dlhsie, ale aj tak sa mi to otvorilo, pretoze som v tom mala infekciu a ten "super chirurg" mi len povedal, ze tam mam malo kože :D a nie ze to mam zahnisane...tak som s tym nacupitala k obvodnej lekarke a tiez ked to zbadala, ze to by tak vyzerat nemalo :D..tak mi na to predpisala framykoin a az potom sa mi to zrastlo a prestalo hnisat

ninka 255

no aj keď sa sama pre neho rozhodla,ale mu zaplatila, a nie málo, tak to malo byť dobre urobené.myslím že Ti tie štichy vybral skoro, keď to krvácalo,ale to by taký chirurg mal predsa vedieť.určite by som sa sťažovala.

tpch

Presne tak, volba lekara bola uplne slobodna, ty si sa rozhodla k nemu ist a vycalovat 200eur. On ta pod krkom nedrzal, ani pistol si nemala na spanku prilozenu. Za blbost sa plati a najlepsie sa poucis z vlastnych chyb. Hlavne, ked stoja nejake tie peniazky. "Obycajny" chirurg zvladne znamienka s rovnakou samozrejmostou ako plasticky, pokial je zrucny. A to, ci je chirurg zrucny, je velmi lahko zistitelne, staci sa popytat tych, co u neho boli. Stazovat sa samozrejme mozes, je to tvoje pravo.

jankaaaaaaaaa

ella: to je tak, ked niekto si mysli, ze plasticky chirurg, ktory pyta za bezny zakrok neskutocne peniaze, urobi tuto pracu ovela lepsie ako bezny lekar, ktoremu to preplati poistovna. a ked sa taki ludia najdu, tak preco by si zato lekar peniaze nepytal kolko chce, ked sa vzdy najdu ludia, ktori mu to zaplatia..??