The secret = Zit v sebaklame.?Klame clovek sam seba?

Príspevok v téme: The secret = Zit v sebaklame.?Klame clovek sam seba?
fitfirit

Tak som sa zamyslela ci ked clovek sa zacne riadit the secret.Ze bude mysliet pozitivne a bude pritohvat rovnake veci.Napr ked bude k ludom mila a budem spokojna tak budu ludia mili ku mne a budem pritahovat len pozitivne veci.Nieje to len sebaklam?Ze presvedcim samu seba ze su ku mne mili aj ked su mozno rovnaki ako vzdy.Alebo situacie nebudu pozivnejsie len tomu clovek sam uveri a nic sa nezmenilo?To by bol potom klam nie?Mate stym skusenosti?

lost

ale preco si to pomyslia?
to mi pripomenulo, ze ked som bol s kamosom na lyzovacke, on si len tak sadol, lebo bol unaveny (resp lahol) a nejeden sa ho opytal (mozno cudzinec) ze ci je OK..
preco su ludia tam taki priatelsky ale potom na sidlisku je taka nevrazivost ?

dnes ked by som sa ja (mlady, podozrivo vyzerajuci muz) opytal nejakej babky, ci nechce pomoct s taskou, myslim ze by na mna zavolala policiu

ale co ju sakra mohli takto zmenit ?!

MEDIA ! TV ! noviny, stavim sa ze jedine a jedine toto. (je nevyvratitelny fakt ze tam propaguju nasilie v dalek ovacsej miere ako to v skutocnosti je, neverim ze sa statistiky daju az tak ovplyvnit)

Milky

lost
Zavist a uzatvorenost. Nieco ako dusevne MNA SA TO NETYKA..
Uz davno su casy, ked bola slovenskou crtou otvorenost. Ked si spadol z bicykla a ludia sa spytali ci ti nieco nie je. Dnes si pomyslia ze nadrogovany soplos ci ozran zo senku..
Ale myslim si, ze to je dobou. Myslim, ze v kazdom starsom ako 35 to este je zakodovane, ale dnesna generacia je uz inak ovplyvnena.

lost

dam otazku do plena

preco v slovenskej restauracii je tak narocne najst usmievajuci sa personal?

preco na slovenskej zastavke MHD je tak tazke najst niekoho kto sa usmeje, na neznameho cloveka?

heh, mozno som len tak strasne skaredy, ze v mojom okoli sa kazdy mraci :D haha to dava logiku..

ale preco sa v rakusku usmievaju? co tam kazdy stale na niecom fici? :D nemyslim si..je to o mentalite

u nas , ak by som mal najst synonimum na slovo slovensko, tak by som povedal zavist.

majulinka

kedysi davno som mala tu knihu the secret, a necitala som ju celu, ale z toho co som si len tak zbezne precitala mi to pripadalo mozno nie prave ako oblbovanie, ale take nasilu pozitivne myslenie, ale kedze som si to poriadne neprecitala tak mozno som to zle som pochopila, tak sorry ak to neni prave o tom. ale celkovo mi pozitivne myslenie ako take mi je na nic, proste to ako v niektorych tych selfhelp knizkach pisu ze treba sa prinutit usmievat, mysliet na pozitivne veci a ze ked mi je zle, hovorit si napriek tomu ze mi je fajn. no ja neviem, ale kolkokrat som daco take skusala, tak som dospela k tomu, ze mi bolo este horsie.
ovela viac na mna posobi tzv.technika mindfulness, kedy clovek ma nechat myslienky plynut, nechat ich prist a odist, alebo sa sustredit na dychanie,sustredit sa na here and now, proste nie nasilu sa snazit vytvarat si pozitivne myslienky, aspon to sa mi zdalo ze bolo o tom to secret,ale mozno sa mylim, nechce sa mi to znova studovat

lost

Milky, aj mna oklamali, a nie len o lizatka..

Ale, ak by to pravilo platilo, tak by som teraz mal zanevriet na kazdeho a kaslat na to a nemarnit moj osobny a vlastny volny cas na pozitivne kecy na anonymnom fore? :D

Je to sice nelogicke - ale ak prestanem doverovat ludim GLOBALNE a kazdemu, tak sa nikam nedostanem.. Lebo 1 sam za seba NEMA SANCU !!

Ak mu teda staci zivot v style minimalneho platu a zitia zo dna na den , tak MOZNO (a ani to nie garantovane)

Clovek potrebuje "skupinky" ktore ho podrzia.. A preto to dobro by mal sirit dalej, ale musi davat bacha na to komu..

xdanielax

ja som ten film nemohla dopozerat. nemam rada ten styl filmov, co sa snazi prehovarat do duse.
jak nejaka sekta alebo tak nieco..

zivot cloveka nauci.

ked sa usmievas aj ini sa usmievaju, to hovori za vsetko. vsetko je len o pristupe.

a aj zafrflat si treba!

lost

LEMRICKA

Prave vcera som videl jeden dokument o historii boxu, a tam bolo nieco, co sadlo na tu vetu:

Neviem kto, ale niekto (boxer, extremne uspesny) v amerike v 50-60tych rokoch boxoval.. A samozrejme vtedy cely box ovladala mafia.

A on sa im smial, svedcil proti nim, isiel proti nim, nechcel sa predat (i ked raz prehral zapas, aby sa dostal na majstrovstva sveta), a urobil by to znovu.

Ale pointa je, ze povedal, ze to ze isiel ako jediny(!) clovek proti mafii, nebola odvaha ale "i was not smart" a potom ze "and im still not" alebo nieco take..

Ale prave to "dumb" pomohlo k tomu, aby tu mafiu (evil) porazil... (na sude a dostali 25rokov, i ked aj tak ovladali mafiu cez mreze, ale porazil ju, lebo aspon bojoval)