asi mam problem s jedlom. neviem :(

Príspevok v téme: asi mam problem s jedlom. neviem :(
smolinka1986

ahojte vsetci. :(

neviem ako zacat.. tak proste len zacnem tak, ze asi MAM PROBLEM.. s jedlom! :( no neviem to isto. neviem co sa to so mnou deje, preco robit to co robim, preco si nevazim samu seba, preco sa necitim stastne vo svojom tele, preco mu ublizujem, tym ze mu nedavam to co si pyta?? :((

vzdy som mala nejake stavy z toho, ze ci som chuda, ci som tlsta, vzdy som riesila to,co si o mne ini mysleli. bolo to pre mna velmi dolezite :(( vzdy som pre kazdeho chcela byt krasna, inteligentna a mila. no myslim ze sa mi to nedarilo.

zacalo to vsetko asi v decembri, ked som zacala cvicievat, lebo niekedy som chodievala na tae-bo a mala som peknu postavicku, a papala som co som chcela. bola som vyrovnana, spokojna :) a tak som zacala znova cvicit.. ibaze som zostala v januari trosku chora a uz sa mi nedalo, do toho prisli skusky v skole a uz nebol cas na nejake cvicenie :( tak som zacala jedavat "lahke" jedla, velmi sa mi pacilo ako som rychlo chudla a tak to robim az doteraz..

moj jedalnicek cez tyzden ked chodim do skoly je asi takyto: ranajky suchare, obed za misku zeleninove salatu a vecer mlieko a opat suchare. cez vikend je to horsie, rodicia mi stale davaju papat a ja sa tvarim ze super, ale niekedy si to zoberem do izby a dam jedlo do sacku a potom niekedy ho vyhodim vonku :( viem viem, je to hrozne.. vsetko si to uvedomujem.. :( no mne sa velmi zapacilo aka stale chudnem..ibaze teraz vecer som sa trosku zlakla..este pred 2 mesiacmi som mala BMI okolo 21 a dnes som si ratala a mam BMI okolo 18-18,7 :(( lenze ja sa na to nicitim ze mam len tak malo.. ja stale vidim ze mam tzv."safalatky" na bruchu a ja ich tam naozaj mam.. neviem nechapem nerozumiem.. niekedy som papavala co som chcela, hoc vzdy ma trapilo to kilo dve navyse, no tu pizzu som si vzdy dala.. :((

ja neviem..myslite ze mam problem s jedenim? myslite ze to co jem cez tyzden je malo?? :((

prosim ak mi chcete nadavat alebo nejako ublizovat slovami, radsej to nechajte tak.. prosim.. :((

smolinka1986

aljoska myslim ze uz mam problemy? ale ja nemam problem spapat nieco, ked mamina uvari, ale mam po tom hrozne vycitky :"(

aljoška

Prečítaj si príspevky v téme bulímia,anorexia a zistíš na čom si.Zrejme si to len nechceš priznat pred sebou,že už máš problémy.

maaca

dakujem, ale aj tebe drzim palce a Smolinka: Verim ze do toho nespadnes, fakt davaj pozor, neskryvaj jedlo a papkaj, okej? Lebo viem ako som na to sla ja, tiez som si to nechcela pripustit! ale ty musis vediet. Drzim palce a vela stastia v skole!PA

smolinka1986

maaca velmi ti drzim palceky, ale ja nemam anorexiu a ani do toho isto nespadnem.. :( a uz vonkoncom to nepoviem mamine ani priatelovi, hoci mi uz obaja vravia ze som dost schudla..ale ja ze to mam zo skoly, lebo stale tam beham a nahanam sa, co je vlastne aj pravda.. :( ja som chcela vediet vas nazor na moje zjedene mnozstvo, ze ci to je ozaj tak malicko :(

drzkam ti palceky, si ozaj silna ze si to dokazala niekomu povedat. je to uzasne, mas moj obdiv. ty to isto zvladnes!!

maaca

Smolinka 1986, ahoj....tak toto je asi aj rok tvojho narodenia, vsak? No ja som tak isto stara.....vies musim ti napisat pravdu, ano mas problem s jedenim alebo lepsie povedane zacinas sa dostavat do toho bludneho kruhu! A to je zle, velmi zle! Ni cti nevycitam moja, viem presne ako na tom si! U mna to zacalo asi tak ked som bola druhacka ma strednej makala som a makala, cvicila som jak najata az pokial som si neuvedomila ze mam anorexiu, tiez som super schudla ano zapacilo sa to aj mne...no potom som trosku prestala a samozrejme som trosku aj pribrala, vies telo si naslo svoju optimalnu vahu....ale nebola som tucna, to len v mojej mysli som bola! A tak isto to je aj s tebou! No takze ked som potom opat trosku pribrala nevedela som ako zase schudnut, boze pripadalo mi to ako utrpenie...a tak som nakoniec skusila iny sposob a zvolila som si tu lahsiu cestu ako mat ploche brusko. Zacala som vracat. Teda teraz mam bulimiu. je to hrozne, ved si kludne precitaj o tom vsetky tie veci co to sposobuje, ake utrpenie to prinasa, nic ine len chory hlava....len jedlo a jedlo.....a zachod! je to hrozny zivot, trpim tym rok aj asi take 3 mes. a v pondelok som uz nevydrzala a povedala som to mamke..bolo to neuveritelne tazke, ale zvladla som to. Pomaha to! Ver mi! teraz pojdeme za lekarom, rozhodla som sa to liecit, vies musim si priznat a uz som si aj priznala ze je to psychicka choroba a treba to liecit spolu s odbornikom! urcite - rodina ti tiez pomoze, bude tvojou oporou, ale myslim si ze potrebujem aj nejaku psychoterapeuticku liecbu, lebo neviem ci to zvladnem. Ale verim, ze hej, musim, chcem aj kvoli sebe aj kvoli mamke, mam len ju a setru, vaz si svoj zivot, prosim ta o to aj ked ta nepoznam, ale aj tak. Takze dnes je stvrtok, a ako som ti povedala bulimiu mam, a kazdfy den som vracala aj 4 - 5 krat, ked mi siblo a som sa prezrala tak aj viackrat a za tie 3 dni sa mi podarilo nevracat, vlastne dnes na ranajky to trosku zo mna vyslo,ale nie nasilim.....len jedno ti poviem ze je to hrozne tazke, udrzat v sebe to jedlo, citim tie tlaky, je to pecka, je to vazne BOJ, ale povedala som si ze MUSIM!!! Je pravda ze mozno povolim, ze to nedokazem a sklamem mamku a urcite aj samu seba, ale clovek sa nikdy nesmie vzdat, musi zacinat kazdy den odznova.
Preto ta prosim, porozpravaj sa o tom s mamkou alebo s niekym z tvojich blizkych komu dôverujes, ale ak mas pekny vztah s mamkou, najlepsie to bude s nou, ona ta urcite miluje, pomoze ti nenecha to tak. Nechcem ta strasit, ze uz mas anorexiu, len si davaj pozor, aby si do toho rychlo nespadla, klebo ani nezbadas a si v tom. Ja verim ze ty to zvladnes a povedz to niekomu pekne, uprimne, otvorene cim skor, ze ta trapi jedlo a ze mas potom vycitky kvoli tomu. Drzim palceky, len sa nevzdavaj a pekne papkaj, pravidelne, jedlo je zaklad zivota a ty malo papkas, tak si nenic zivot a skus aspon pomaly sa zacat stravovat normalne. Ty to dokazes uvidis!!! daj vediet potom ako si na tom! Ahoj!