Študenti VŠ - vreckové na mesiac

krtko-lampa

Tak tak presne, vypocitat si rozpocet presne na to kolko rozkov zjes za den nie je bohvieco. Neocakavane vydavky pridu urcite, aj choroby a veci sa kazia btw. treba vsetko obmienat od oblecenia cez PC a podobne ... takych 300 euro na mesiac ti bude asi ok.

krtko-lampa

Najlepsie mas ak ta dokazu financovat rodicia a ty sa mozes plne sustredit na skolu + ak sa da robit si v tom co studujes aj prax. Ak studujes profesiu: A, tak vsetky brigady / prace v profesiach B - XX su ti nanic. To si do zivotopisu nenapises. Studovat A a robit poprotom ine a nemat v konecnom dosledku nic z toho (relevantna prax) je uplne nanervy ...

ewelin28

boli by ste prekvapení...ale dá sa aj zo 100ky..a možno aj menej..tiež som tomu neverila...ale vezmite si človeka ktorý býva v Poprade..študuje v Banskej bystrici..
každý týždeň cesta 8 eur..za mesiac 24
intrák cca 45 eur
a školu ma trikrát do týždňa..jedlo si berie z domu..tak raz alebo dvakrát za týždeň ide na obed..... dákych 5 eur
žiadna zábava...tým, že je viac dní v týždni doma ako v škole...stačí jej domáci internet...
plus MHD..aj keď tá moja kámoška býva neďaleko školy...chodí pešo väčšinou :)
a ešte ostane aj na skriptá :)
ale toto je krajný prípad jasné....ale keď sa chce..všetko sa dá..ja by som sa asi takto moc neobmedzovala..radšej budem chodiť do práce..a užívať si kúsok..veď mladí sme len raz :)

system

KE:
intrak: 60 €
internet: 7 €
MHD: 10 €
cestovne (dialkove ak chodim domov 2 x do mesiaca) : 10 €
obed : 60 € (minimalne v skolskej jedalni ak denne menu stoji 2,30 €)
vecera: 30 € (ak si kupis len rozky maslo raz za cas sunku alebo jogurt :D )
----------------
spolu: 177 €

ziadna zabava, ziaden chlast, ziadne cigarety ani pivo, ani sladkosti a vodu len z kohutika. dost palka co ?

sad2

ja som tiez student a teda aku tu niekto pise zo 100 eur sa vyzit na mesiac teda neda...
ak clovek pocita intrak cca 60 eur minimalne, privat sa pohybuje okolo 100 eur, plus jedlo, cestovanie, knihy - to je tiez dost vysoka palka,
a teda bez rodicov sa VS velmi tazko robi, to by fakt clovek musel cez den chodit do skoly a cez noc brigadovat... takze pomoc rodicov je nevyhnutna..

david23

klarii-napíš mesto a najlepšie aj konkrétnu školu, kam chceš ísť, lebo všade je to rozdielne...
Ale väčšinou študenti už chodia po brigádach a nespozorujú ich moc rodičia..

ewelin28

fuuha....ja bývam neďaleko mojej VŠ...ale čo počúvam....tak ubytko ťa vyjde na tých hmm...teda nevieme či chceš ísť na privát alebo intrak..intráky niektoré máš aj od 40 ečiek..a niektoré idú k stovke....to je iné..priváty zvyknú byť drahšie ešte...
potom strava...tiež závisí od toho či si budeš nosiť jedlo z domu...alebo sa budeš výhradne sama stravovať...a tiež na akú úroveň si zvyknutá noo...ďalej potrebuješ na nejaké tie knihy...na občasnú zábavu....
ono sú študenti ktorým na všetko stačí mesačne aj 100 ečiek....ale neiktorým je aj 300 málo....
a kam sa chystáš na výšku? do akého mesta? aj to dosť zohľadní výšku nákladov (cestovné, ceny intráku atď)
a ak nechceš byť rodičom na obtiaž, nájdi si brigádu, v BA to nemôže byť žiadny problém ;)