Vrátenie tovaru.

Príspevok v téme: Vrátenie tovaru.
Mato25

Zdravím, chcem sa s vami poradiť. Kúpil som si cez víkend kancelársku stoličku, no po pár hodinovom sedení na nej som zistil, že mi nepasuje posed na nej.(núti ma hrbiť sa) chcem sa spýtať či môžem tovar vrátiť bez udania dôvodu a pýtať späť peniaze.
Samozrejme mám bloček a stoličku by som mohol vrátiť aj v pôvodnom balení. Poškodená nie je. Zakúpil som ju v obchodnom dome kika. Ďakujem za rady

rony26

predajca nie je povinny vratit ti peniaze, kedze sa na zakupenom tovare nevyskytuje objektivna vada a dovod tvojej nespokojnosti je subjektivny...to len pri podomovom a zasielkovom predaji mas moznost do 7 dni bez udania dovodu odstupit od zmluvy a peniaze ti budu vratene...takze je to na dobrej voli a ochote predajcu a na vasej vzajomnej dohode...myslim, ze s vymenou tovaru za iny by nemal byt problem...vratenie penazi je uz menej pravdepodobne, ale nie vylucene

lillia

zalezi od predajcu, ako to maju stanovene v podmienkach. mozu a nemusia ti ju vziat spat. ale za iny tovar ti ju urcite vymenia. chod sa opytat, a pripadne dopredu si pozri zaco by si ju vymenil.