zalubena do alkoholika

Príspevok v téme: zalubena do alkoholika
laura0032

ahojte,
mala som 2 rocny vztah s muzom, ktoreho som lubila, no prekazali mi na nom veci ako alkohol, cigarety, nezodpovednost. pil dost casto, asi dva krat mesacne prisiel opity na mol. stale som mu hrozila rozchodom a davala sance. pred par mesiacmi som sa s nim rozisla, no nedokazem na neho zabudnut. stale mi vola a prosi o poslednu sancu. slubuje ze uz prestane pit, no ja mu nejako nedokazem uverit, hoci by som mu verit chcela, kedze som ho neprestala lubit. myslite, ze sa oplati davat este sancu? ako zabudnut na niekoho koho lubite, a viete ze on lubi vas no okrem vas aj flasu?

Sima39294

Nepočúvaj reči mužov, no pozeraj na ich skutky!
Ak ti vraví, že sa zmení a chce aby si s ak nemu vrátila, je to síce pekné, no nemyslím si že prestane piť, pokiaľ doteraz nepodnikol nejaký rok. Ver mi viem čo vravím, vyrastala som v rodine alkoholika. Aj keď sme s mamou odišli z domu, volal, že sa zmení...No akonáhle sme sa vrátili bolo všetko po starom. A tak to je dodnes...
Preto, ak si myslíš, že nie je schopný sa zmeniť a jeho správanie nenasvedčuje tomu že sa chce, preč, ďaleko preč od neho. V konečnom dôsledku nie je jediný chlap na svete a to, čo sa ti javí ako koniec, môže byť aj začiatok niečoho..

natusa42

neprestane ..ešte ZIADEN chlap sa kvôli babe nezmenil,to si pamätaj ..toto pred 20 rokmi sľúbil mojej tete aj ujo -a doteraz pije a je alkoholik a ona je z neho na psychiatrii ..takže by som ti odporúčala zabudmúť nanho ...vlastne nechápem dobre,ako môžeš ľúbiť alkoholika ..to sa vymyká môjmu zdravému rozumu

ajajja

Ja ti napíšem svoju skúsenosť: začala som chodiť s chalanom pred rokmi no a zistila som, že každý mesiac po výplate sa ožere s chalanmi. Pol roka som mu vravela, že keď neprestane piť, tak sa s ním rozídem. Mám otca alkoholika, " užila " som si svoje :(( Stále sľuboval, že už sa to nestane, ale prišla ďalšia výplata a prásk ... zase ožratý. Tak som sa s ním rozišla. Dlho za mnou chodil, doprosoval, sľuboval. Povedala som si ok, dám mu jednu jedinú šancu. Odvtedy to sekol a prestal piť. Teraz sme spolu 16 rokov a dá si jedno pivo možno raz za mesiac, to je všetko :)
Ale teda ja som s ním bola dosť krátko, keď som to nejako takto zastavila po tom pol roku, ty si sním už dva roky...

Inak, ak sa môžem spýtať, koľko má rokov? Lebo pokiaľ to je nejaký dospelý 30-ročný muž, tak by som aj tú jednu šancu zvažovala :) Tam neviem, či je šanca na zmenu. My sme mali 18 r.

smajliQa

on sada za volant s alkoholom v krvi????
by som sa s nim nedavala dokopy NIE PRETO LEBO PIJE, ale preto, lebo SOFERUJE OPITY... kks,,,,
si predstav ze si s nim zalozis rodinu a on niekoho zrazi a ho zavru,, kokos, sak to je cisty deges.... neznasam takychto ludi,,, jaj...
bodaj by aj tu Rolinsku zavreli,,,,
a uz sm zas nervozna!!!!

ruky prec od neho!!!!!
ja som mala toto ite s tou zodpovednostou,,,,
moj mal pre istotu nosit okuliare, a ja som mu este aj ten blby termin u ocneho ybavila, aj po znamosti lacnejsie okuliare,,, no myslis ze nieco z toho uskutocnil?? zabudni!!!!!

alebo toto... pocuvaj ze:...... mali sme si uz kupit byt,,, a stale nam to nevychadzalo, som nechapala jak je to mozne,, vsetko sedelo, proste praca, financie,,, a tak,,,,
a potom som vies co nasla????
nejaku postu od exekutora....
vies ake al dlhy,? som to za takmer 4 roky nezistila ze je zadlzeny kade tade..... joooj...... a to ked dal 500 korun do automat,, vtedy este SK boli,, tak som to neriesila..... sak hej, bola sommlada a sprosta,, terz by som ho tak nakopala do riti, by isiel kade lahsie....
boze uz mam tlak asi 300

laura0032

vsetkym vam pekne dakujem za rady a povzbudenie. este pred par mesiacmi som myslela, ze rozchod s nim nezvladnem. vyhladala som si fora s podobnou temou a az pribehy nestastnych zien mi dali silu rozist sa.

laura0032

smajliQa, nezodpovedny napriklad v tom, ze nema problem sadnut do auta a soferovat s par poldeci v sebe. alebo fajcit aj napriek tomu, ze lekar mu to vyslovene zakazal, kedze mal nieco s plucami. ja som mu este kupovala vitaminy a snazila sa mu pomoct

Aisha5

Laura, urcite je to pre teba tazke, ked clovek, ktoreho lubis ti stale vola a pokusa ta, ale bud silna, zatni zuby a ignoruj ho. On po case prestane, alebo zacne pit este viac, cim len dokaze, ze kazdy problem bude riesit alkoholom. A nech ta ani nenapadne citit sa zodpovedna za to, ze pije este viac, lebo v buducnosti, ked by ste mali rodinu, on by kvoli svojmu alkoholu ohlady na teba nebral... Nechci, aby si raz v buducnosti pre tuto chvilkovu slabost teraz trpela ty aj tvoje deti...

smajliQa

laura...

hovoris aj o nezodpovednosti,,,,, o akej? v com je nezodpovedny?? ci tyka sa to len toho alkoholu a cigariet?