zalubena do alkoholika

Príspevok v téme: zalubena do alkoholika
laura0032

ahojte,
mala som 2 rocny vztah s muzom, ktoreho som lubila, no prekazali mi na nom veci ako alkohol, cigarety, nezodpovednost. pil dost casto, asi dva krat mesacne prisiel opity na mol. stale som mu hrozila rozchodom a davala sance. pred par mesiacmi som sa s nim rozisla, no nedokazem na neho zabudnut. stale mi vola a prosi o poslednu sancu. slubuje ze uz prestane pit, no ja mu nejako nedokazem uverit, hoci by som mu verit chcela, kedze som ho neprestala lubit. myslite, ze sa oplati davat este sancu? ako zabudnut na niekoho koho lubite, a viete ze on lubi vas no okrem vas aj flasu?

??!!??

za to že sa 2 x ožerie nie je alkoholik...pokiaľ nechodí aj inokedy hoci na "menšie porcie" potrebuje sa asi vybúriť a odreagovať s chalanmi to je všetko

anamarie

Ako ta moze taky chlap pritahovat? Vyrastla som v rodine absolutnych abstinentov a nefajciarov, tak je samozrejme, ze som si takeho zvolila aj zivotneho partnera. Fajcenie netolerujem ani u kamaratov a s takymi co piju sa nestykam. Preto nechapem zenu, ktora sa da dokopy s takym chlapom. Takeho by som si ani nevsimla...

bessaa

laura ty jedina to citis ako to s nim je.Podla toho sa zariad,len maj rozum a spravne sa rozhodni aby si v buducnosti netrpela,lebo s alkoholikom je zivot velmiiiiii tazky.Drzim prsty aby si to zvladla.

laura0032

xxxxxxxxxxxx, lenze mozno je rozdiel opit sa a "opit sa". niekto povazuje opitie sa, ked vypije 3 piva a par poldeci, no ten moj stiahol liter vodky len tak...a k tomu par piv

laura0032

dakujem za nazor,
ved to, kazdy pise ruky prec od takehoto chlapa, no je to neskutocne tazke ak ide o lasku. je velmi tazke odolavat cloveku, ktoreho lubime a vraviet mu nie...no neviem, pre niekoho nie je alkoholikom ak sa 2 krat do mesiaca uplne opije...lenze on v takomto stave bol schopny aj sadnut do auta a soferovat...cize pri nom clovek stale preziva stresy, nevie co kde kedy vyparati.

xxxxxxxxxxxx

teraz ked sa zamyslim asi som potom alkoholik aj ja ked sa raz ci dvakrat do mesiaca opijem :D hmm no pekne skatulkovanie... zajtra je zurka poviem kamaratom ze sme na tom zle lebo toho roku uz druhy krat ideme chlastat :))))

xxxxxxxxxxxx

ale tak.. akoze nechcem vyzniet blbo ale dva krat do mesiaca ked sa ozere neznamena ze je to alkoholik na cely zivot... horsi pripad z coho sa je tazke dostat je keby pil kazdy den... tak.. ja zase poznam pripady ktory zo dna na den prestali koli niekomu, ci koli sebe aj boli ochotni ist na liecenie. jeden znami sa liecil koli svojej laske, ked prisiel domov zistil ze jeho mila sa tahala s jeho kamaratom a stala sa za tym aj tragedia, cakala som ze to nevydrzi ale vydrzal chodi uz len na kofolu :).zalezi fakt od dotycneho aku ma volu. je to len tvoje rozhodnutie, tu ti urcite kazdi napise ruky prec, ale keby oni boli zamilovani tak lahko by sa im to nehovorilo. ale zase poznam aj pripady ktore skonicli zle lebo tu volu nemali...

laura0032

dakujem Vam za rady.
prvy rok vztahu sa drzal, vedel ze neznesiem alkohol, preto v mojej pritomnosti nepil. no po roku to zacalo. nepil kazdy den, no mne prekazalo aj to raz, ci dva krat mesacne opijanie sa do nemoty. myslela som ze moja laska k nemu ho vylieci. pocula som par pribehov o alkoholikoch, ktori sa zmenili a uplne abstinuju uz par rokov, no pripad mojho ex to zrejme nebude