Nadmerne busenie srdca

Príspevok v téme: Nadmerne busenie srdca
eNo

Dobrý deň , mam 17 a mam problem s nadmernym busenim srdca. Keby islo iba o normalne zrychelenie,nepisal by som sem. Po prvy krat sa mi to stalo ked som vstal o 5 rano,nevyspaty,vypil kavu a isiel do skoly. V autobuse som si dal rohlik a zapijal ho kofolou z LIDLA(ta vodova). A vtedy to zacalo,ucitil som na bruchu nieco ako potiahnutie svalov alebo zaludka, srdce sa rozbusilo a bolo to velmi neprijemne. Po vystupeni z busu sa mi tocila hlava,mal som susaky a neprijemny pocit na hrudi. Potom prisiel strach zo smrti,ze mi skolabuje srdce pri dalsom buseni. Povedal som to mame a ta ma poslala doktorke. Ta povedala,ze mi uz bije normalne,tlak mam normalny a keby sa to zopakovalo, maju ma zobrat na pohotovost. O vysadil som kavu a energetaky. O dva dni cez vikend znova. Bol som na PC a z nicoho nic to busenie.( Musim pivedat,ze ked sedim za PC vypijem kludne 2l malinovky). Ihned ma brali na pohotovist,prisli sme tam o 10 minut. Nez prisiel doktor sa mi motala hlava a bolo mi zle. Zmeral tlak,bol vyssi aj tep. Spravil EKG ktore bolo OK a dali mi kalciovku. Spojojne,bez bolesti a strachu sim odisiel domov.
O 4 mesiace,ked som mal zapas som pred nim nic nejedol ani nepil,no den pred tym zasa 2l malinovky na posedenie + nevyspanost. Po 10 minutach zaoasu zniva busenie,isiel som do kabíny a lial si studenu vodu za krk. Ked sim sa pozrel do zrkadla videl som ako mi na krku skace zila a brucho tak isto. Tiez zacalo buchat po tom pocite na bruchu. Den pred zaciatkom noveho skolskehi roka znova,bez akejkolvek namahy,lahol som si a siel spat. Znova pocit na bruchu a bitie srdca, nasi ma zobrali do nemocnice,kde z krv. testov nic nezistili,ale nechali si ma tam. Hovorili mi,ze niesom tam prvy s tymto problemom.Po 5 doch lezania ma pustili domov s tym ze som zdravi a moze za to puberta alebo stres. Na telesnu som nadalej chodil, ale mal som velke tlaky v hlave ked sne robili nejake cviky. Kazdym tyzdnom sa to zlepsovalo a tlaky ustupovali,isiel som teda na zapas. Tentokrat bez busenia,ale s velkymi tlakmi v tele.kopol som do lopty a citil som sa byt uplne unaveny. Tak sim prestal a chodil iba do skoly. V dec som zacal chodit do posilovne, 2 tyzdne bex priblemiv,pirom prazdniny a vtedy som tam nechodil. Tri dni po sviatkoch som tam isiel a necitil som sa dobre,znova cudne pocity. Na dalsi den v noci okolo 1 rano som siel spat a znova ! Kamarat hovoril,ze to iste sa my stalo a popisal to tak isto. mesiac na to sa mu to stalo zase,ked sme spolu nosili taniere atd. Musel si sadnut q pockat kym to prejde. Ja som pri noseni po schodoch citil to stahovanie brucha a znacnu unavu a vacsi tlak. No nebusilo znova ako o zavod. Vzdy to prejde po 10-20minutach. Neviete cim ti je a ako zariadit aby sa to nestavalo? Mate aj vy tento problem ?

eNo

Mám dojem, že niektorí doktori by ani nemala nimi byť, lebo ak je to tak ako si napísala a oni mi povedali,že je to pubertov a že to po nej prejde, tak su na takovem velkom omyle,že ma to može stát teda život. Citujem " nič sme ti na testoch nenašli, u nás sa ti to nestalo aj obličky si mal v poriadku, bude to asi pubertov". Už vtedy som vedel,že je to sprostost a to nemám doktorát. Keď som vyspaný, najedený a moc vody nepijem, je to OK. Ale akonáhle som nevyspatý, podráždený alebo v strese začínam mať tie pocity, že sa mi to opäť stane. Dokopy sa mi to stalo už asi 6x, vždy rovnaký priebeh. Doktor poradil,že si mám čupnúť alebo naliať si studenu vodu za krk.

??!!??

presne ako v nižšom príspevku toto bušenie nemusíš zvládnuť....už som niekde v r. 2008 písalal ...ja som mala tep 205 cca asi šla som na pohotovosť lebo to trvalo vyše 2 hodín. nevedeli mi to dať dole ani liekmi ani ničím a tak ma uspali a dávali elektoršoky (normálne tie čo ťa oživuj) najprv slabšie potom silné. to mi prešlo. zistili mi ......(neviem ako sa to volá ale pokračovanie názvu je mahaimovho typu. Dr. mi povedala že je to tahykardia a vysvetlila mi to
že z mozgu do srdca ide informácia (predstav si kábel) a ten kábel sa ti niekde v srdiečku rozdvojuje a zabúdi do tej rozdovjenej slepej uličky a tam začne blúdiť a preto ti to začne tak silnu byť.

odporúčam ísť na pohotovosť keď sa ti to stane.
mne dosť zvieralo hrdlo mala som aj sucho ako si písal. a nemohla som vobec ležať lebo som nemohla alebo zle sa mi dýchalo.

po vyšetrení ma p. primárka poslala do NÚSCCH na kramároch tam mi robili katetrizáciu (neuspešne žial) po 3 mesiacoch cca som bola na ďalšej je to asi 7 rokov čo mám od vtedy pokoj
neberiem ani nijaké lieky.

jaja a pýtala som sa doktorky vtedy ako mi to dávali dole elektorškoky...."čo keby to neprešlo ani taK"? no srdce by sa vyšerpalo a ex
nezahrávaj sa stým

bonaD

Nechcem ťa strašiť, ale takúto rýchlosť srdce nemusí zvládnuť. Na mňa vždy po takýchto záchvatoch bušenia prišla únava, lebo srdce sa vyčerpalo. Ja beriem tabletky CORVITOL. Znižuje pulz ale aj tlak, aj keď tlak mám nízky. Nepodceň to, choď k inému lekárovi /kardiológ/, ja som sa tiež veľa nachodila a teraz si myslím, že je to celkom v pohode. Športujem bez obáv.

eNo

Kedze mi v nemocnici povedali,ze je to hormonami tak som ziadne nebral. Ale kamaratovi v inej nemocnici a tam mu predpisali magnesium. Ja som recept nemal tak som si kupil sumive tablety magneziove. Inak ziadne lieky.

bonaD

Môžeš napísať, či berieš nejaké lieky? Ja tiež športujem /hrám basket/ a mám vysoký pulz, ale koľko máš ty, je priveľa.

eNo

Ked som pil tie malinovky,chodil som kazdych 5 min. na WC. Po tom ako sa mi to 2.krat stalo som pil iba mineralky,zmizlo to na tie 4 mesiace. Energetak som nepil vyse pol roka,nefajcim a nepijem