Práca do USA

sad2

sice oficialneje predpisana urcit ahotvosot, ktoru by si mal mat so sebou, ale v skutocnosti sa to nekontroluje, aspon u mna to tak bolo..
ja som bol na programe work and travel, a pracu som mal zabezpecenu cez agenturu vopred(Aljaska - rybarsky priemysel), ubytovanie bolo zabezpecene zamestnavatelom a poplatok agenture bol jednorazovy, potom ti uz nic nestrhavaju..

david23

Ask:daj si pelikan . sk a tam si pozri, koľko by ťa vyšla letenka do konkrétneho mesta. Možno by bolo dobré skombinovať aj nejakú lowcostovu leteckú spoločnosť a s ňou sa odviesť do inej krajiny, z ktorej by ťa to možno vyšlo lacnejšie. Hlavne pri vstupe do USA musíš mať vraj aj nejakú hotovosť, ktorá sa kontroluje...
sad: a čo si tam robil? Prácu si si hľadal sám, alebo si ju riešil cez agentúru? a čo ubytovanie? nevieš, či sa agentúram platí len jednorázovo, alebo si strhávajú % zo mzdy?

sad2

vybavenie viz cca 100 eur plus letenka , zalezi ci ides na vyhcodne alebo zapadne pobrezie a v akom casovom rozmedzi si ju kupis od samotneho dna letu..

sad2

v pripad epracovnych viz je to tak, ze tvoj americky zamestnavatel musi poziadat o pracovne povolenie zamestnanca..
a ako s letenkami? sak si zabookujes a mas, nie?:)

Ask

No ale ja som už 2 roky po vysokej, takže ja si musím ísť vybaviť riadne víza nie? a kde sa to vybavuje, koľko to bude stáť? S letenkami je to ako?

sad2

ja som bol minule leto v usa na studentske viza a okrem spominanych viz nic specialne som nepotreboval..:)
a david: ano da sa ist aj po 5. rocniku kedze status studenta stale mas..

david23

aj mňa by to zaujímalo, lebo tam chcem ísť po štátniciach. Vraj sa dá ísť ešte na študentské víza, ked si to dám teraz potvrdiť. Najlepšia je asi agentúra, či?