Sme tu len jeden krat

Príspevok v téme: Sme tu len jeden krat
budeakonebol

ahojte chcela by som sa len vykecat...co ma tazi a dusi...ide mi hlava prasknut pretoze ked sa zamyslim nad tym ze raz pride cas ked zomriem,neviem si to vobec predtavit...je to taky zvlastny pocit,ako nahle na to myslim mam v sebe taky zvlastny pocit ze tomu nemozem uverit...zamyslali ste sa niekedy nad tym ze raz ten koniec pride? nepomaha vam to nejako v depresiach?

J111

Pre umieranie. A mohol by si nejaky ten dokaz poskytnut alebo aspon nieco o tom blizsie napisat, nakolko ja mam velmi silne pochybnosti. Pre mna je len tato existencia, momentalne.

grotesqa

poznam, strasny strach vtedy dostanem.nie preto, ze umriem ale ze tolko veci nestihnem, stale odkladam, prisposobujem sa, robim co sa patri, slusi, co sa ocakava, aby som bola vzdelana, uspesna, s pracou, domom, rodinou...a ja mam strasny strach ze nikdy neostane cas pre mna.

umieranie

ja sa smrti nebojim vobec. zazil som niekolkych pribuznych ktori zomreli a po tych skusenostiach som presvedceny, ze to je len nasa predstava, ze smrtou vsetko konci. v skutocnosti je to len prechod do inej existencie. neverim, ze po smrti sa niekam vyparime. urcite skonci nase telo, ale ved to sa casom opotrebuje. ale mysel ostava. nepochybujem o tom ani na sekundu. a mam aj dokazy.

ele

presne poznam ten pocit, obcas ma premkne ten stav uplnej prazdnoty, velkeho strachu a depresie z toho, ked si predstavim svoj koniec, ked uz nic neexistuje, moje vedomie skonci :( Som krestan a velmi by som chcela verit, ze existuje posmrtny zivot a moje vedomie neskonci, ale zotrva nadalej, to je jediny svetly moment, ale mam pochybnosti... takze nechcem vediet co bude po smrti, radsej nie..

Jane318

Ja, keď som sa naposledy nad tým zamyslela, som prestala vnímať komplet celý svet (čo sa mi nikdy nestalo, vždy som bola aspoň stotinou prítomná), úplne, ako keby som vyšla zo svojho tela.
A vlastne na nič som neprišla.
Ale ja sa budem tešiť, keď umriem. Už sa na to teším, smrť je len vykúpením.
Neboj sa, existuje ešte reinkarnácia, takže sa o pár rokov po tvojej smrti (možno desaťročí, možno storočí) narodíš zase. Len si to nebudeš pamätať.
Všetko má dno, nič nie je neexistujúce. Ani smrť - po smrti predsa niečo musí byť. Netreba sa jej báť, je to prirodzené.