ako dat pridanu hodnotu k beznemu kazdodennemu stereotypu?

Príspevok v téme: ako dat pridanu hodnotu k beznemu kazdodennemu stereotypu?
beskyd

zdravim, co vam mimo dovoleniek a ojedinelych situacii typu koncerty alebo ine prilezitostne predstavenia/vystavy a pod. prinasa v kazdodennom zivote spokojnost? idealne keby pisali ti co su po skole a pracuju pripadne si popri robote rozsiruju kvalifikaciu, studuju a pod. vo veku medzi 25 - 30 a trocha dusevne vyzreti a vnimavi, co je dost dolezite pri vsetkej ucte k niektorym diskuterom na tomto fore. co vas tesi ked si cely den len plnite povinnosti, inych ludi z roznych dovodov k spokojnosti nepotrebujete, nemate nablizku ani prirodu ani hory ani nic, len betonovu dzunglu a lacne malomestiacke prostredie?

beskyd

roza, ved prave z drobnych radosti inych mozem cerpat inspiraciu, tie maju prave sluzit ako samotna rada..
.
jankaaa, nikdy som nebol bohvieky fanusik televizie a ked aj dakedy tu telku zapnem tak tam vidim obvykle nejakych americkych supertajnych agentov ktori tam po sebe strielaju, nahanaju sa autami obvykle kvoli nejakej vacsej sume penazi, vsetko sa nici, vsade je nasilie, umele cool efekty bez nejakeho zmysluplnejsieho obsahoveho ramca, potom nejake romanticke sprostosti odtrhnute z reality a podobne skvosty, pripadne novodobe prostoduche slovenske sitkomy. nikdy som nechapal co to ludom dava...
.
wreck, dobre pises, len som tym chcel povedat ze tie albumy od ironu, manowaru, helloweenu, blind guardianu a podobnych skupin uz mam napocuvane tolkokrat ze ta hudba je uz pri pocuvani pre mna strasne predvidatelna, hoci to nijak neznizuje jej kvalitu.. no a kedysi som cvicil, ale na to som potreboval vzdy motivaciu ktoru tu v BA neviem najst hoci by mi urcite nezaskodilo trocha nabrat co sa hmotnosti tyka.. ale je to asi najrozumnejsi sposob o ktorom viem ze sa da napisat, hoci tiez ma povahu dalsej pravidelnej povinnosti ak chce clovek nejaky vysledok.. no, asi sa dnes po robote pojdem kdesi sam ozrat, heh..

roza

Zaujímavá téma. No mám dojem že si viac zvedavá na to aké drobné denné radosti majú iní než aby si si pýtala radu. A je z čoho vyberať.

jankaaaaaaaaa

skus sledovat zaujiamve umelecke filmy , ale nie take bezne kasove trhaky. ale take zaujimave, zvlastne cudne. na zamyslenie. aspon ja pritom dokazem vypnut a aj po filme som este chvilu ako "obarena". ale je pravda, ze nespadam do kategorie :D

wreck

ja som sice mierne mimo definovaneho vekoveho rozpatia, mam 34, ale u mna to funguje.

zatemnis miestnost a ponoris sa do hudby. je uplne jedno, kde sa nachadzas, pretoze mas zatvorene oci a sustredis sa len na hudbu. ja som cely zivot prezil v bratislave. do lesa to mam 50m, ale aj tak si radsej lahnem so sluchadlami na hlave do tmy.

na tvoju pocest prave davam rime of the ancient mariner. :) kolka krasa! skus to kombinovat aj s dalsimi albumami z tej doby. somewhere in time je minimalne na urovni powerslave, mozno kde-tu aj lepsi. aj v novsom brave new world este poznat tie 80-te roky maidenovske a to solo v skladbe brave new world je neuveritelne.

metallica z toho obdobia je tiez vysoko kvalitna. taky master of puppets... mmmmh. :)

alebo manowar. the triumph of steel. to uz su sice 90-te roky, ale velka sila. su to zasrani pozeri aj s tymi ich "metal warriors" komplexom, ale hraju uzasne. resp. hrali. :(

a aj dnes sa da najst spusta kvalitneho metalu, len je ho samozrejme pomenej a treba intenzivne hladat. doba je aka je.

a mimo hudby mozem odporucit fyzicku aktivitu. s cinkami alebo vlastnou hmotnostou. po celom dni v kancelarii je to skvely relax. a pri troche snahy sa to da zvladat aj doma.

hudba a cvicenie je pre mna celkom dobra pridana hodnota a nepochybne mi to pomaha v mojom trapeni. skoda ze to cvicenie tak flakam.

joumadafaka

sak si kup vytuningovanu skodu 120 a teplaky adidas, zaloz si repersku skupinu, zozen si vhs videokameru nech natocite klip niekde v ciganskom gete ked budu psie hody a mas. len to musis makat chlapec a nie tu vyplakavat na internete, to ti nepomoze, zivot je boj, temeraf

beskyd

wreck, to je jasne, hudba je super, aj v spojeni s vyletmi len mam pocit ze vsetko dobre som uz pocul mnohokrat a zrovna zanre ktore maju pre mna hodnotu sa moc nevyvijaju spravnym smerom pripadne vobec, jedine ze by som si pustil 150 krat album powerslave od iron maiden alebo 5. ci 7. symfoniu dmitrija sostakovica a podobne.. ale jasne, toto ma velke caro.. naposledy som takto intenzivne vnimal hudbu ked som bol v lete v oravskom veselom na jednej chate pod Pilskom a poobede bola fest burka az do vecera a prsalo, len take veci clovek zijuci v blave moc casto nezaziva ak ma k tomu kopec roboty, kopec neistoty pred sebou aku to ma cele perspektivu a zmysel..

slnečnicaa

Mňa teší moja práca:-)
Potom sú to tie spomínané výstavy, besedy, prednášky, koncerty a knihyyy, veľa kníh. Chvíle s priateľom, kamoškami, niekedy len tak vybehnem do parku, sledujem ľudí (úchylná nie som), kino (klubové, nie nechutné multiplexy), šport (behanie, korčulovanie, stolný tenis, tenis), kreslenie, tvorenie