Jazyky

lost

no vtip je v tom, ze to alright je tusim novsie, all right starsie a pozuiva to ksor starsia generacia :)
ale je ich vela, napr Altogether a All together ...all ready a already :D
ale korektne su obe.. myslim..
ale radsej pouzivam all right, znie to decentnejsie :D

a k prekladaniu, ano je to tazsie o dost :/
lebo tam clovek asi mysli prilis logicky, prilis sa snazi :) najjednoduchsi preklad je opis svojimi slovami :D

J111

Asi to s jednym l-kom:D Ja chcem vediet lepsie jazyk, aby som pri prekladani nemusel stale pouzivat slovnik. Po skonceni vysky /NJ/ som ho pouzival aj na bezne slovicka. To o niecom svedci, ale na VS mi nemcina isla vyborne, nechapem. Preklad je asi tazsi ako bezna komunikacia.

lost

Ja som takto zabudol 1 jazyk ;)
uz by som v nom nevedel rozpravat, no pocuvanie ide ako tak :)
ale odpovedat ani za svet :D
strasne tazko sa lovia slovicka....
a good luck :)

lost

No ja som sa anglictinu prakticky naucil len cez internet :) chat-fora-clanky.. i ked urcite neviem tak dobre ako keby som studoval na VS (v podstate 1 rok som ju studoval a nic som sa nenaucil :D ) , ale tak.. clovek sa odnauci z okolia rozne veci, aj chyby :D preto je aj zdroj dost dolezity..
sranda je ked sa jazyk prilis rychlo meno, neviem ci mam pouzit "alright" alebo "all right" etc

J111

Ja luskam momentalne jednu knizku od spolocnosti Lingea, velmi dobra, ale vela si z toho nepamatam, su tam len vety, aj prelozene. Nechcem vypadnut z jazyka a potrebujem sa dostat do formy.
Dakujem za radu.

lost

Asi vizualne je jednoduchsie ako slovnikovo..

A potom co najcastejsie pouzivat, stale stale stale pouzivat..

Raz som videl zaujimavu stranku, kde sa dalo naucit 1000 slovicok z obrazkov velmi jednoducho, ale bolo to platene tak som kaslal na to (english-french) ale celkom trefne..

Ale myslim si, ze ak jazyk nepouzivas , zabudnes slovicka (i ked posluchanie ti pojde takmer bezproblemovo, nespomenie si na slova, ked budes chciet rozpravat)