Sex až po svadbe??

Príspevok v téme: Sex až po svadbe??
jeanetty

Zaľúbila som sa do chlapca, ktorý je veriaci, ale to by nebol ten problém. Nedávno sme sa začali baviť o sexe a zistila som, že chce sex až po svadbe. Ani to by nebol problém keby som to rovnako cítila aj ja. Už som mala sex, on ešte nie a niekedy mám pocit ako keby som ho do toho nejak tlačila. Neviem čo mám robiť, sme spolu pár týždňov ale do svadby to asi nevydržím. Veľmi ho ľúbim a sex je pre mňa súčasť normálneho vzťahu, ale on má trochu iný názor. Myslíte, že sa to po čase zmení? Neviem čo mám robiť ...

bingham

Indiana7...strasne nezmysli pises...a trosku pochybujem o ludoch s ktorymi sa stretavas...ak sa vobec s ludmi stretavas...ale neber to v zlom :)

Indiana7

martina022 - mam kamarata ktory je homosexual takze viem o nich o dost viac nez ty a to co tvrdis ty je bud blud alebo len bachorky co si pocula od inych len aby si si podoprela svoju hypotezu ... ale to nechajme do inej debaty co sa tyka homosexualov ... kazdopadne viem podla svojich poznatkov o nnich jednoznacne povedat ze on nim urcite nie je kedze ju miluje a len preto ze nechce sex pred svadbou este neznamena ze je teply to je len chaba vyhovorka od tych co nevedia rozumne zvazit pre a proti a snazia sa urobit vzdy z bielej steny ciernu kvoli jednej bodke ... ja osobne som veriaci, mam vokol seba stovky ludi co mali sex po svadbe a ziju krasny nadherny a harmonicky zivot a castokrat omnoho krajsi ako iny ludia co ho mali pred svadbou a potom sa stalo vid co sa aj casto stava v takych vztahoch, milenec, milenka, rozpad vztahu kvoli sexualnemu zivotu, podla mna je to len chaba vyhovorka vid „musia si rozumiet po sexualnej stranke“ ... rozist sa len kvoli tomu ze v sexe to nie je take ake to chceme aby bolo je davanie sexu nad priecku lasky v rebricku hodnot ... kazdopadne kazdy ma svoj nazor a toto je moj nikomu ho nesnazim vnucovat. Zle je ludom zvacsa vtedy ked si myslia ze kazdy bude ako ty ;) ... moje zmyslanie je ine to ale neznamena ze je zle len preto ze nezapadam do tvojich noriem a pravidiel ... nechapes kam tym mierim a nevidis do podstaty ze co sejeme to budeme zat. Vsetko zalezi od vychovy. Dufam ze ak ty mas vztah tak ti vydrzi a nebudes zrovnavat v posteli vzdy kto bol lepsi a hente je horsi ako ten predtym atd lebo ja take myslienky urcite mat nechcem ;) ... doteraz som vsak nestretol ziadneho cloveka ( a ludi stretavam vela ), ktory by sa rozisiel len preto ze im to v sexe neklape ... mnoho ludi vokol mna opakujem malo sex po svadbe a su doteraz stastny ... maju zdrave deti takisto :P ... myslim ze jej frajerovi do toho nekeca farar ale jeho vlastne svedomie kedze citujem ju „ma pocit ze zradi Boha“ ... a to sa farara netyka ale tu ide o vztah s Bohom cize je to medzi nim a Bohom a farar tam nehra rolu ;) ... to co si napisala za cim nasledovalo par otaznikov si ani nevsimam lebo to som nikde nenapisal a to ze zle pochopis veci co su podla mna uplne jasne je len tvoje ine chapanie ... preco mam taky pocit ze vo veci „sex po svadbe“ vidis certa a svaten u vodu? niekomu to vyhovuje a je tak stastny, niekomu nie, ty urcite nepatris k prvej skupine ... je to jeho slobodna vola rozhodnut sa mat sex po svadbe, tak ako sa niekto rozhodne pit ci nepit, fajcit ci nefajcit atd atd ... kazdy sme nejaky, za to ho nemozme odcudozvat ze je ako cituje „ s hadickou medzi nohami, ze ho ma maleho a pod“ ... vidim ze je este vela ludi co radi odcudzuju takych ludi co sa rozhodli zit v cistote ... ak sa to takym ludom nepaci nech sa paci zite si, ale neodcudzujte druhych za to aki su, zamyslite sa nad tym ..

martina0222

Indiana7 hahaha sršíš vtipom, idem si naštudovať, čo to je homosexuál! A kolko z nich sa nikdy neprizná na verejnosti, ožení, dokonca aj deti majú, aby všetko vyzeralo naoko normálne.
Inak nepoznám veľa partnerských vzťahov, založených na sexe. To, že spolu sexujú pred svadbou neznammená, že je na tom sexe založený. A jasné, potom sú tu vzťahy, kde v podtste ide len o príležitostný sex s tou osobou ale žiadny vzťah, či svabda sa tam neočakáva.
Ďalšia vec.. pred tým, než sa ľudia vezmú, mali by zistiť, či si rozumejú aj po sex. stránke... lebo predsa to má byť jediný človek, s ktorým sexujem do konca života. Skôr vtedy, keď si dvaja v sexe nevyhovujú, nastane podvádzanie.
A vôbec... tvoje zmýšlanie je úplne celé mimo!!! Až mi je z toho zle...

"ostatným co si myslia ze sex sem sex tam je v pohode, potom sa pozrite na rozbite vztahy ci manzelstva kde jeden druhemu zabaca len preto ze tak "boli zvyknuty" od mala" -> za prvé, sex sem sex tam je iná vec ako podvádzanie. Zatial čo v prvej veci nikomu neubližujeme, v druhej áno. Podvod sa nedá takto ospravedlniť.
Takže človek by mal byť verný a milujúci nie z vlastnej vôle, ale z toho, že tak je zvyknutý???? To je choré!..
Vo všeobecosti, pokial svojimi činmi nikomu neubližujeme, je to len naša vec a žiadny farár nám do toho nemá čo kecať.

Indiana7

to martina022 - nemáš asi šajnu o tom ako sa správa teplý však? ;) naštuduj si správanie homosexuálou, tí by nestrácali čas s dievčaťom, tobôý nie ako s partnerkou ... to Magy - velmi krasne opisane a suhlasim s tym, az na par viet ale v celku mas pravdu ... ostatným co si myslia ze sex sem sex tam je v pohode, potom sa pozrite na rozbite vztahy ci manzelstva kde jeden druhemu zabaca len preto ze tak "boli zvyknuty" od mala .. treba stavat na laske a sex pride potom nie stavat na sexe a laska pride po tom i ked aj o tom by sa dalo debatit. Dnesny svet si viac zaklada na vonkajsich znakoch vid sexualita a telesna pritazlivost a co to co ludi naozaj spaja? Charakter? Kde sa prosim vas "mudri" ludia schovali slova " milujem ho celym srdcom"? Mam pocit ze toto spojenie sa zamenilo za "milujem ho/ju celym sexualnym organom" ... Ide o charakter a nad tym sa zamyslite! Pretoze to ostane a to ludi spaja nie sexualny vztah, viem, ze vela z vas hovori o sexualnom vztahu ako o nezbytnej sucasti vztahu ale zvacsa mam z toho vsetkeho pocit ze len a prave na tom sa vsetko stavia. Kde sa podeli ostane hodnoty? Dovera, vernost, pochopenie, sucit, ohladuplnost atd atd? Charakter! Ten ostane ... krasa pominie, sex ustane, chut po nom takisto a potom sa ukaze za co kazdy vztah stal! ... Amen

martina0222

Moment, nepochopila som, čo prišlo akoby samo. Sex?? Asi nie... či?
Inak ak to nie je taký ten zarytý veriaci, čo sa modlí kade chodí, tak potom nechápem prečo sa sústredí zrovna na ten jeden z najstaromódnejších zákonov - sex po svadbe. Tu by som ozaj už mala podozrenie o tej impotencii...alebo že má nejaký iný problém s vlastnou sexualitou. Možno je teplý, pozor na to..!

jeanetty

Vyriešili sme to tak, že to prišlo ako keby samo ... nie je zas fanatik, že mi niečo vnucuje, ani nechodí do kostola a o mojich predošlých vzťahoch vie atd. Takže už je to v pohode ... a iq prečo si bola prinútená rozísť sa s ním?

michael

áno - zmení koľko menej pred svadou , o toľko viac po svadbe. Ide len o to , aby ste nemali rodielne praktizovanie erotiky ako takej. Kresťanstvo zahrna v sebe rôzne praktiky ktoré ti nemusia vyhovovať. Treba sa o tom rozprávať , koľko obmedzení chce praktizovať po svadbe. A ešte jedna dôležitá pripomienka ,Vie on o tom že ty si už mala styk?Môže sa stať že, ak nevie , tak ti to môže vyčítať. Opakujem , tí čo sa zdržujú obyčajne sa sexu po svadbe nevedia nabažiť, ale treba mať vyriešené otázky morálky , etiky a neviem čo ešte

martina0222

fuha.. a ty si veriaca aspoň trochu? Veď vzťah s veriacim to nie je len o sexe po svadbe, ale vlastne o všetkom... od chodenia do kostola cez vnucovanie náboženstva druhým až po výchovu detí... Si poriadne rozmysli, či takého chceš