cvicenie v posilke

Príspevok v téme: cvicenie v posilke
emka4

ahojte chcem sa spytat, par mesiacov chodim do posilky, cvicim rozne aerobne cviky...na beziacom pase, orbitrek atd... schudla som asi 5 kil, teraz chodim o nieco pomenej, takze aj menej cvicim..skor si davam mensie rychlosti a ovela menej sa zapotim...prave preto neviem ci cvicim spravne kedze sa dost malo spotim ale vzdy mi ukazuju stroje ze spalujem kalorie... je to spravne takto cvicit alebo to ma efekt iba ked sa velmi spotim?

xdanielax

orchidejka - ked spalis napr. 60 kcal musis to vynasobit 4.2 vtedy ti vyjde vysledok v kj.

co sa tyka merania spalenych kcal na tych roznych pristrojoch, treba to brat veeeelmi orientacne.

vydaj vyssi ako prijem je pravda. ale treba si uvedomit, ze clovek ma vydaj aj ked nic nerobi. Tomu sa hovori bazalny metabolizmus. Kukni gugl, precitaj.

orchidejka

ja tomu nejako nechapem. na rotopede mi napise ze pri 45min bicyklovania, cize 20km a pri odometri mam napisane 227 - som spalila 18kcal = co je 75,6kJ...nie je to nejako malo, ked sa hovori ze vydaj musi byt vyssi ako prijem a denne tak prijmnes co ja viem, teraz trepnem 6000kJ?