Periferny vestibularny syndrom

43

nie,to oni tomu tak hovoria,že zachvat.
pretože to neni permanentny stav.
tebe sa to stalo prvy krat a preto to mas asi dlhsie.
možno aj kvoli tomu,že si nedodržala,to neviem,to si len myslim,tie začiatky toho kludu.
ide o to,že tento stav zapričinuje,to ž ev tom strednom uchu sa zozhasia tie krystaliky,ktore udržuju rovnovahu a ked sa zosypu,tak mas pocit zavratov,mihani epred ocami a pod stavy.niekomu aj huči v usiach.....preto ti ludi amusia byt na začiatku v absolutnom klude.naozaj ležat v tichu a v pokoji.je to na nervy,to pripuštam ale pomaha to.
ale možno to maš cele z niečoho ineho,chrbtica napr?t atiež sposobuje take problemy.nečitala som asi vsetko,tu ti vysetrovali?

mimi678

43,dakujem velmi pekne za reakciu aj za podporu :) Len ja mam pocit,ze tvoja mamka aj brat aj lulu co mi pisala predtym.. maju ine priznaky ako ja. Ja nemam zachvaty....proste ja to mam neustale. To nie je zachvat,ze na chvilku mi je zle a potonm sa to da do poriadku. Mne je stale rovnako uz 2 mesiace. Teda mozno je to azchat ale trva uz dva mesiace vkuse. U mna to zacalo najprv zavratmi v noci,potom obcas aj cez den a od 6.januara to mam vkuse. Proste stale sa mi toci hlava,stale ma zanasa,ziadny naznak zlepsenia.

43

mimi,ja sice netrpím tymto problemom,ale moja mama aj moj brat a poznam viacej ludi ,čo nim trpia.uživaju obidvaja betaserc,teda myslim,že sa to tak piše.
po prvom zachvate ked to dostali mali problemy dlhsie cca 3-4 týždne.po 1.týždni sa začalo zlepšovať,dostavali aj na vracanie a slabosť lieky a hlavne magnezium.teraz ked už aj dostanu zachvat,tak bud ideme n apohotovost alebo na neurologiu,dostane injekcie a po nejakych 2-3 dnoch je to zase v pohode.len teda tie 3 dni musia byt v absolutnom klude,len ležat,bez tv,radia.
boli sme aj v BA napravať v strednom uchu ti ekryštaliky.počitaj niečo o tom ,ked bola mama prvy krat tak mala 2 roky pokoj.
hlavne sa neboj,že t bud en atrvalo.je to sice velmi neprijemne,ale da sa s tym žiť bez problemov.
ja mam problemy s chrbticou a možem povedať ,že sa citim ovela horsie ako moja mama-:)
takže hlavu hore,všetko zle raz prejde!

mimi678

uz som mala magneticku rezonanciu hlavy...bolo tam vsetko v poriadku. treba podla teba zvlast aj tu chrbticu? A co vravis na to mihanie ci blikanie?

mimi678

a ja ich beriem uz dva tyzdne a nic :( teda zavraty si asi trochu lepie...ale to moje blikanie,ci mihotanie,to je strasne....mala si to aj ty? je to z toho? z tejto choroby? ja uz zacinam premyslat ci to nie ej viac veci dohromady :(

Lulu2011

mimi - nebudem, to je normalna reakcia na nove zle veci v zivote, ked cloveku sa zdaju neriesitelne, ale verim, ze kazda choroba nam chce nieco povedat, takze treba zistit co, mne staci trochu viac stresu, melancholickych myslienok a stav sa mi zhorsi

mimi678

chodila som aj na rehabky s krcnou chrbticou,ale ziadna zmena....stale to iste. A po akej dobe ti zabrali tie lieky? Lenze co znamena u teba vobec ze zabrali?

Lulu2011

mimi - tak vobec neuvazuj, este ma napadlo, chod si dat napravit krcnu chrbticu, tie lieky zaberu, mne bolo po nich ocividne lepsie