Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

závrat pri fúkaní nosa?

vivien1750

Dobrý deň! Závraty pri fúkaní nosa vznikajú pri tzv. perilymfatickú fistulu v uchu. treba ísť ušiarovi - následne otoneurologovi, ten má na starosti závraty.

delphia

nemozes tvrdit, ze si sa s tym u seba nestretla, lebo ty tie zavrate predsa mas. vestibularny aparat sa nachadza vo vnutornom uchu, kde sa pocas fukania moze vytvorit podtlak a tak to moze suvisiet so zavratmi. treba to vysetrit krciarom, neurologom.

mirrka

delphia - a čo konkrétne máš na mysli? To je dosť obšírna téma, niečo trochu o tom aj viem, len som sa ešte nestretla s tým v súvislosti s tými mojimi závratmi.

delphia

nie je to nedostatkom kyslika. clovek pri fukani nosa nema mat preco nedostatok kyslika, vsak fukanie trva sekundu az dve a znova nadych...

mirrka, vygoogli si "vestibulárny systém".

saknoel

Ak fúkaš tak nemáš príjem kyslíka. Ak nemás prijem kyslika, to znamena, ze mas zavrate. Mam to aj ja ked si fukam nos.

Lulu2011

no, lebo si prechladnuta, mas zuzene dychacie cesty a ked fukas, nedychas poriadne, tak je telo trochu odkyslicene a toci sa ti hlava

mirrka

Nikomu sa to nestáva? Bola som dnes aj u dr. na kontrolu, lebo ináč maródujem s prieduškami, no tá sa tvárila prekvapene, že čo jej to hovorím...že mooooooožno to bude tým, že silnejšie fúkam nos... dosť nepresvedčivá a neistá bola :((