Zapalene kutiky

Príspevok v téme: Zapalene kutiky
hOLKAkAUNTIS

dobry den, mam taky problem..vposlednom case sa mi zapaluju kutiky na ustach a hrozne to boli,otvorím usta a je to tam kde predtym...co nato najlepsie pomaha?natieram si to indulonou aby to nebolo take suche a aby to tak nebolelo napr pri jedení..ale akosi to nepomaha a mam to uz viac ako tyzden...chybaju mi nejake vitamyni alebo som sa po \"niekom\" napila z pohara?nieje mi jasne presne preco to je..vopred dakujem

primrose

ja ludom s podobnym problemom v lekarni radim nasledovne :)
1.kutiky su mykotickeho (plesnoveho) povodu a preto treba pouzit antimykotikum, kupit si masticku fungicidin, ktora je bez lekarskeho predpisu...masticka odstranuje pricinu, ale zaroven premastuje cim kutik tak neboli pri otvoreni ust...treba natriet aj viackrat denne aby kutik nebol suchy...
2. kutiky su sposobene nedostatkom vitaminu B hlavne B2 riboflavinu...takze treba kupit B komplex forte a kazdy den si dat 1tbl
3-ak po 4 dnoch neprejde...kupit si probiotika a uzivat 2krat denne s jedlom alebo tesne po jedle, cim sa upravi v tele mikroflora :)

Kaja.Dodo

Dobry den, mam s tymto tiez probkem. Kazdy mesiac alebo dva sa mi zapaluju kutiky na ustach, z nicoho-nic, mam ich asi tak tyzden a potom sami zmiznu. Co mam robit?? B komplex nepomaha ani masticky. Za odpoved dopredu Dakujem

??!!??

bactroban (ale len na predpis) - v nedelu sa mi vyhodil kútik natrela som si to a a v pondelok večer som to už nemala
a je to aj na rôzne oškerninky ranky ktoré sa ti zapália.

revitalin

Ostatní tuná podomnou majú pravdu s tým B-komplexom. Presnejsie povedané ide tu o B6, ktorý vám chýba. Pyridoxín. Mozno mate aj iné príznaky, spojené s nedostatkom pyridoxínu. Napr. Opuchliny, vypadávanie vlasov, depresiu, alebo nespavost...?jedzte lososa, tuniaka, pecienku,vlasské orechy, alebo sa pridrzte diety...viac sa docitate na stránke:
-odkaz odstránený-

zuzi2222

Keď sa moja dcéra nevedela zbaviť kútikov, lekárka jej kázala brať vyššiu dávku b-komplexu ako je na letáčiku a okrem toho ešte rozpustiť tbl.b-komplexu v troške vody a tým natierať kútiky. Prešlo to rýchlo.