Kolisave teploty 5 dni

Príspevok v téme: Kolisave teploty 5 dni
adaKava

U mojho 4,5 rocneho syna v piatok vecer zacala horucka cca 39°C, zacal soplik zltej farby, radsej som isla na pohotovost, koli sopliku mu predpisali Penbene 1tbl/8hod...
Vecer v sobotu po 2 tabletke 40°C horucka. Zbijali sme zabalmi a nurofenom, neustupila az rano v nedelu, ale vecer znova teplota cca39,5°C.
V pondelok znova u doktorky ale antibiotika nam ostali, iba ine lieky od kaslu...Opakuje sa kolisanie teploty aj nadalej...a pridal sa suchy drazdivy kasel...CRP 55mg/l....
Neviem si vysvetlit tie horucky...synovi nie je velmi dobre...je velmi unaveny....uz neviem co dalej....ci vysadit antibiotika, neviem ci zaberaju...Moze mi niekto poradit, pripadne ci nema niekto podobnu skusenost....

modracik

No,chodievam sem málo, ale ak mi napíšeš meil, môžeme si povedať viac o tom, ako s prírodnými doplnkami na choroby. Je to doplnková liečba, ktorá ale u nás vždy zabrala.Deti- už teraz vnúčence- nebývajú často choré,ak donesú zo škôlky NIEČO,hned to vieme riešiť..../klikni na modráčik/

Zaneta15

Tiez by ma zaujimali tie prirodne cesty. To ako vobec nepouzivate lieky pre deti? A co pripady, ked ma dieta zapal priedusiek? Su vazne vase deti zdravsie, Modracik? Zlozenie nurofenu som nikdy necitala. Veciam, ktore sa tam pisu, nerozumiem. Nie som ziadny odbornik. Ale viem, ze ak nasadim v pripade potreby (nehovorim o zvysenej teplote) nurofen, zaberie a ja nevystavujem dieta riziku febrilnych krcov. Napriklad...

RadekP.

Mna osobne by prirodne antibiotikum zaujimalo. Ja sam sa tiez liecim prirodnymi receptmi. Na teplotu je vyborny napriklad cesnak. Ale deti obmedzene moznosti. Cesnak je na zaludok tazky. Tak co ine? Nevravim, ze treba davat pri kazdom zvyseni lieky. Ale ked sa teplota zmeni na horucku, rozhodne nasadim napriklad nurofen.

modráčik

Citate mamicky aj pribalovy letacik, ked davate detickam NUROFEN?ja to riesim pri vnucatkach tzv. prirodnym "antibiotikom" a ten zabija aj bakterie a virusy.Ano,detom sa tvori imunitny system do 3rokov a pokial nie su chore, ze maju len zvysene teploty, potom im ani netreba nic uzivat,len klasicky: oddych na lozku, pokoj, vela tekutin, uprava stravy-lahsiu.Ale bohuzial,malo deti v dnesnej dobe je zdravych.Pokial teda nastanu nejake problemy,nesiahame v nasej rodine po chemii, ale vieme si pomoct kvalitnymi prirodnymi prostriedkami, je to prirodzenejsia cesta bez vedlajsich ucinkov.Viac, ak budete chciet, poskytnem meilom.

adaKava

Ahojte...vsetkym vopred dakujem...
Synovi po 6 dni ustupili teploty, ale ostal kasel a treti tyzden nadcha...teraz behame po inych vysetreniach....Boli sme na ORL, a este nas caka alergiologicke....Ze vraj moze mat postinfektovu alergiu....Takze zaver je ze prekonal infekt hornych dychacich ciest, s virozou...preto bola ta dlhotrvajuca horucka....Antibiotika na virozu nefunguju,teda teploty boli aj koli tomu...
Zaujimave na tom celom je, ze ja mam presne tento isty priebeh choroby a este stale som neni fit....Len horucku som mala 1 den.....
Snad co nas nezabije, to nas posilni....:-)
Tak vela zdravia vsetkym....a pri chorobe vela stastia...:-)

Vargoša

6. rocnemu uz mozes dat aj Nurofen tabletku cucaciu a mas istotu, ze mu das dobru davku. Drzim palce, aby vam teplota ustupila.

Kvetka134

Dobry den, ja by som sa vobec necudovala, ked je dieta chore a ma teploty. Je to prirodzena obrana tela. Aj antibiotika, kym zaberu, tak to nejaky den trva. Dietatku sa da v takom pripade pomoct len liekmi, napr. Nurofenom, ako pises. Aj ked teplota do cca 38.5 je vlastne dobra, lebo telo vtedy bojuje s "votrelcami". Ak mas pochybnosti, radsej sa porad s lekarom. Drzim palce!

Nikus

Ahojky adaKava, ako to s vami vyzera? Verim, ze je to namahave, aj ja tazko zvladam choroby mojich 3 deti. Ja znizujem teplotu az pri 38,5 najradsej Nurofenom, ak je vyssia pridam zabaly alebo vlaznu kupel, vela pit, oddychovat, vitaminy, med, citron,..
Antibiotika nemam velmi rada, ale ak je skutocne potreba, tak nevaham. Nastastie sme ich zatial velmi nepotrebovali.

adaKava

delphia - dik...ano tak presne postupujem....ked mal v nemocnici zapal pluc, tak ma prekvapilo, ze pocas liecby sme davali nurofen v pravidelnych 8hodinovych intervaloch aj ked deti teploty uz nemali, ze vraj ma aj antibakterialny ucinok,ktory napomaha antb....Tak som to skusala teraz dva dni,ale uz sa mi zdalo,ze tej chemie ma uz privela, ze mu to dokonca energeticky staci,lebo nechce velmi jest...aj tak by ma ale zaujimalo, ci si telo vie poradit aj s bakterialnou infekciou, teda ci netreba vzdy antb....skusala som v lete na sebe, mala som zapalene hrdlo, asi laringitidu a po 2-tyzdnoch lezania som aj tak musela po antb. lebo mi opuchlo koleno...mala som v nom vodu s jantarovozltou tekutinou....doktor tvrdil ze z toho hrdla.....ja som vsak este urobila chybu...koleno ma bolelo a ja som si dala termovyhrievaci vankus na noc...rano som uz mala koleno ako stehno....no aj take blbosti robievam...ale skusam to iba na sebe...co sa tyka syna,tak nikdy nerobim nic bez suhlasu lekarky alebo odporucania odbornikov... inak maly ledva ide na WC,takze nejake skakanie asi tazko....to skor od nejakej bolesti....nejako to velmi zle znasa no a ja obcas s nim....:-(
Ale dakujem ze si ma ukludnila, ze tie teploty su bezne...totiz doktorka tvrdila,ze uz vcera ich nemal mat a vcera, ze uz dnes by nemali byt...tak uvidim zajtra na kontrole...:-)

delphia

37,5 je len zvysena teplota a pocas zapalu je to uplne ok. je to prejav toho, ze imunita so zapalom bojuje. do 38,0 teplotu neznizuj. antipyretika davaj az pri 38 a viac. nad 38,5 pridaj fyzikalne znizovanie- zabaly, sprcha. vela pit, nech neskace, nebeha, len oddychuje. spat vo zvysenej polohe, vyhrievat dutiny soluxom viac x denne.