Biopotraviny podvod?

1xbio

neviem, naco sa tu hadame. nech si kazdy konzumuje co chce. ani ja si nemyslim, ze sa na oznacenie bio da stopercentne spolahnut, ale preco by som iba kvoli nedovere mala ignorovat moznost kupit si radsej nieco menej skodlive? a pokial ide o financie, tak som presvedcena, ze keby sme znizili mnozstvo potravin, vacsina by si bio mohla dovolit. lebo konzumujeme zial neprimerane vela jedla. a potom to vsetko konci viete kde :D. radsej menej jest a kvalitnejsie a vyhneme sa aspon niektorym chorobam.

Ema 1234

Certifikát je len papier. Je to len potvrdenie, že v čase kontroly niečo niečomu zodpovedalo, niečo bolo splnené. Netvrdím, že si ho netreba všímať, ale netreba ho ani preceňovať. Žiaľ, v dnešnej dobe podnikavcov si hocikto dokáže vyrobiť hocijaké potvrdenie.

Viete dať link na nejaký objektívny server so zoznamom certifikovaných bio výrobcov?

Nicoll

watermelon ma pravdu v tom,ze biopotraviny su viac kontrolovane,oznacene atd a su naozaj prirodzene pestovane...treba si davat pozor a kupovat certifikovane bio potraviny lebo dost veci sa iba tvari ako bio...pokial ma clovek volbu urcite je lepsia volba prave biopotraviny idealne si sam dopestovat...bohuzial v dobe aka je vela ludi je rado s prepacenim,ze ma co do huby a ci je to bio ci chemicky drist ide bokom:/bohuzial, ale je to tak

watermelon

ema to je tvoj problem ako si moj prispevok zobrala. nechcela som zniet povysene,ale uz velakrat som nad tym rozmyslala, ze odkial prameni ta averzia k bio? logicky ked to vezmes, je jasne, ze je tam tych chemikalii ovela menej, ze je to pestovane setrne k planete, menej ju to nici, tak preco ludia tvrdia, ze nie je o nic lepsie ako normalna strava - v ktorej su pesticidy hormony atb a este ktovie co. Bio skratka musi splnat normy, praveze by som sa naopak obavala nebio vyrobkov, lebo tie casto nie su vobec VYSTOPOVATELNE. To ze bio je drahsie je pre mna uplne pochopitelne, nepredava sa v takych mnozstvach ako normalna zamorena strava, je aj tazsie to dopestovat, lebo staci, ze ti policko dvedla zamori skodca, a ty chemikalie nemozes pouzit a mas smolu...

Ema 1234

Watermelon, tvrdil tu niekto, že normálne potraviny sú zdravé a bio nie???

Tvoje tvrdenie, že odsudzovanie bio potravín je len z finančných dôvodov, pretože si ich dovoliť nemôžeme je povýšenecké, ako celý tvoj príspevok.

Ja som za zdravý rozum v konzumácii potravín. Treba čítať, čo je na obale a treba sa zaujímať o vhodné stravovanie. Nie som však za slepé nasledovanie diktátov "najmúdrejších" skupín. Certifikácia výrobkov a technologických postupov je fajn, ale nezaručí, že sa všetko dodržuje aj mimo kontroly. Prežiť v podmienkach trhu je ťažké. :-(

1xbio

mam ten isty nazor ako watermelon. ide o to, ze sice je cela zemegula znecistena, ale nieco ine je pri pestovani pouzivat chemikalie a hormony a nieco ine to dopestovat aspon ciastocne prirodzenym sposobom. napr. som sa nedavno u lekarky dozvedela, ze najviac treba dbat na organicke potraviny pri kupovani masa, mlieka, vajec. v tychto pripadoch sa totiz pouziva vela hormonov a to je pre nase telo hotova genocida.

watermelon

len hlupak veri normalnym chemickym potravinam smailiqa.
bio je aspon certifikovane, riadne oznacene, viete odkial pochadza,
nastudujte si o tom nieco, o tom ako sa pestuje, kolko chemikalii je povolenych v bio predtym ako budete pisat blbosti.
ano boli pripady ked sa niekto tvaril ze predaval bio a nebolo to bio, ale kvoli tomu hadzat vsetko bio do jedneho kosa sa neda. ja zjem radsej bio ako chemicke potraviny...
kazdy kto neje bio hovori ANO chemikaliam v prirode, v jedle, v zamorovani planety a svojho tela, je to vasa volba
aj tak si myslim ze bio nekupujete z financnych dovodov a kvoli tomu ste proti nemu, a nie preto ze si myslite ze je to podvod...to su vase vyhovorky
ano vzduch je spinavy, voda je znecistena ale predsa to bio ma x krat menej chemikalii ako normalne pre vas tak zdrave potraviny
najskor si precitajte nieco o tom ako sa bio pestuje, nieco o permakulture a potom vypisujte blbosti

bonaD

Čokoľvek môže byť napísané na obale potravín. Aj tak sa to všetko nedá overiť. To je ako keď vás niečo bolí a dajú vám tabletku od bolesti, pritom je to len nejaký cukrík, vy tomu uveríte a prestanú bolesti. Tak je to aj s BIO. Ak veríte, že je to BIO, cítite sa zdravší.

Ema 1234

Aj ja si žiaľ myslím, že veriť bio- potravinám sa dá, len ak si ich človek sám dopestuje. A nie som si istá, či aj vtedy sa dá hovoriť o bio, keďže aj vzduch je znečistený, voda, dážď rovnako. :-(

kost

Prave ten jednoduchy lud i ked sa tomu nerozumeje je este najlepsie na tom.Lebo si este dost veci vypestuje doma a je to zdravsie ako z obchodu.Skor beda tym co ziju v panelakoch a vsetko si musia kupit a nemaju na vyber a dostatok financii.