Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Veľký pôst

- mira

Toto je dobrá téma pre dnešnú konzumnú spoločnosť. Pôst ľudia zvyčajne chápu ako obmedzenie. Nechápu, že pôst má za cieľ očistu, ktoré je základom obrody, regenerácie a prinávrátenia síl. Pôst má veĺký kladný prínos pre každého, kto ho dobrovoĺne podstupuje. Ak má človek pri pôste pocit, že sa ochudobňuje a o niečo prichádza, pravdepodobne nezvládne pôst alebo sa rýchlo bude snažiť vynahradiť si všetko zameškané.
Dogmatický prístup obmedzil pôst na jeden deň na začiatku a jeden na konci pôstneho obdobia. Takýto prístup sa minie účinku.

muchacc

Vo vseobecnosti - post ma byt o obmedzeni veci, na ktorych sme zavisli a dat Boha do popredia.
Minimum (dane pravidlom) je obmedzenie masa a zivocisnej stravy (pre toho, komu to zdravie dovoluje).
- televizor
- internet
- prazdne reci
- ziadostive predstavy
- nakupovanie zbytocnych veci
...

Ako hovori sv. Jan Zlatousty:
post(odriekanie), modlitba, almuzna - toto ma vyplnit velky post. Aby prazdne miesto po zbytocnych statkoch (a chvilach) naplnila modlitba a to, co clovek nahromadi, nech rozda (ci su to usetrene peniaze, ale aj volny cas).

VTomi

Dík za typ.
Nepýtal som sa na to kvôli sebe, že čo robia ostatní, pretože vo svojom osobnom praktizovaní pôstu mám svoje vlastné cesty. Touto témou som len chcel pohnúť ostatných "zainteresovaných", aby sa trošku zamysleli nad pôstom.

muchacc

Kup si knihu Rozpravania ruskeho putnika. (praklad sice nie je dokonaly, ale posluzi)
Je tam popisany krasny pribeh obnovy - znovuzrodenia.

To co robia ostatni by ta nemalo zaujimat, kazdemu sedia ine saty a ine topanky. Dolezite je, aby si sa ty spravne "obul a obliekol" v tomto postnom case.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.