jedia zástanci BIO len BIO ?

babulka

watermelon, by ma zaujímalo akú vodu piješ, keď nie z vodovodu. Kupuješ si v plastových fľašiach? To je predsa ešte horšie. Lebo vodu v sklenených fľašiach som už dávno nevidela.

lost

a jasne, mozem to zautomatizovat tak, ze dam susedovu peniaz a on to psravi za mna, ale mam mu verit ?? co ak tie produkty kupi jednoducho v tescu a povie ze je to z jeho zahrady ?

lost

watermelon

ver mi, ze som nad tym dlho rozmyslal, ako si co najviac "zBIOvat" zivot, ale nie je to lahke :)

to by som musel mat velky a kvalitny pozemok, co sa da kupit.. OK
dalej nejaky dobry zdroj semien/ziverat, aby som mohol nejak zacat, co sa tiez da kupit cize OK
no a dalej kvalitnu vodu, resp zradlo pre tieto veci, a tam uz zacina problem - odial ho zoberiem? mozem si vypestovat, co je OK
ale vodu - mozem filtrovat, lenze vela ludi hovori, ze filtracia vody je velmi zle (destilacia a zevraj reverzna osmoza tiez) co si o tom myslis?

dalej, ja ako 1 jednotka cloveka, nemam ziadnu sancu byt skutocne 100% nezavisly, lebo vezmi si ten siroky sortiment co potrebujem, od chleba az po ceresne.. to by som musel byt full time zamestnanec svojej zahrady :)

co by sa dalo, nehovorim ze nie (moji stari rodicia to zvladali, preco by som nemohol aj ja)

da sa aj zavarat, cize ani zima nie je problem..

problem je, ze clovek je touto cestou zakotveny v jeho dome - nemoze ist ani na 3 dni na vylet, lebo zvierata zomru od hladu...

watermelon

lost otazku vody som teraz dost studovala, podla viacerych zdrojov sa chlor vobec neodpari za par minut. este horsie su vraj zluceniny, ktore vytvara pri ceste napr. starym poskodenym potrubim
preto som prave prestala pit vodu z vodovodu, je tam toho dost skodliveho
a tieto nazory ved aj tak je vzduch spinavy, aj tak sused postrekuje - nesuhlas, su to len vyhovorky. Ked mozes nieco spravit, aby si si zlepsil situaciu, co len o trochu, tak to treba spravit.
bio nie je len o zdravi ale aj o planete, cim viac bio sa bude pestovat tym lepsie pre nas vsetkych a potomkov

lost

chlor je plyn, odpari sa za par minut :)
to uz skor ta kilometrova cesta potrubim nebude logicky "najzdravsie" ale nevadi..

ked sa snazim, aby som nepostrekoval ovocie, tak sused postrekuje ostosest a jasne vietor mi to fukne na moje plody, co potom ?

problem je, ze dnes asi ani nie je mozne zit TREZVO, lebo to tak niekto chce (svetovlada)

ano ano konspiracie, tak isto ako euro/unia..

to by sa clovek musel uplne izolovat, alebo aj pet flase pridu na panenske maledivkse ostrovy, cize vsetko na vsetko posobi, napr ten moj sialeny sused co strieka na vsetko mozne..

babulka

biopotraviny neležia v regáloch rok, veľmi rýchlo sa kazia. skús si kúpiť bioparadajky, tak o pár dní ti zhnijú. ale tie obyčajné chemické vydržia týždne a iba sa tak scvrknú.

bonaD

Ja sa tiež snažím stravovať zdravo, ale BIO je pre mňa už prehnané. Veď keď nejaká potravina leží v obchode v regály aj rok, dva, musí byť niečim ošetrená.

maruska123

AdamKrt tento tvoj prispevok len znaci o tom, ze sa do toho ale vobec nevyznas,ze tvoje znalosti su velmi povrchne, tak radsej nemudruj, strapnujes seba sameho

a ja nikoho nenutim jest bio..pisala som za seba, nie za druhych..tak sa ukludni

sama som napisala, ze hlavne treba citat obaly, pri hocijakom vyrobku