Strašenie na internáte.

Príspevok v téme: Strašenie na internáte.
beller

Uz vela rokov na jednom internate kde momentalne byvam strasi. A strasilo uz vela rokov predtym. Zretelne pocut kroky z prazdnych izieb, predmety samovolne miznú/premiestnuju sa a padajú na zem fyzikalne nezmyselnym sposobom - akoby ich nieco skôr postrčilo ako zhodilo, dopadaju tak dva metre miesta nez boli uložené. Niekedy je celkom zretelny aj sepot, slova sa vsak nedaju rozlustit lebo sa v polovici akoby zlomia. na izbach uz tiez padali obrazy, rozbijali sa zrkadla, vodovodné kohutiky sa otačali samovolne. Vacsina z izieb ma osobitny druh strasenia ( niekde su to kroky, inde padajuce predmety). Vsade je citit velmi neprijemna energia a clovek sa tu celkovo zle citi. Ludia kvoli tomu odchadzali takmer mesacne.
Internát sa vysväcoval kazdy rok, niekedy viac krat do roka ale vsetko to pokracuje.Je to ozaj neprijemne miesto na zivot. Preto sa pytam co mame robit my, co nemame inu moznost len tu zostat ?

Yong

muchacc: to si myslíš len ty , samoľúbosť smrdí muška ;D
nekradnem ti tvoj názor , mysli si čo chceš , ja viem svoje

Jane318

2bodka - aj tak by tým nič nevyriešili. Len by sa to zviditeľnilo a bolo by "bu bu bu" a to je všetko. Za chvíľu by sa na to zabudlo.
A myslím, že tým duchom sa tiež nechce byť hlavnou atrakciou v zoo.
(nevadí, ja si domyslím, pokiaľ nepíšeš fakt po maďarsky, že by som musela použiť google prekladač, tak je všetko v poriadku :-D).

2bodka

Jane318,

presne tak. Tiez si myslim, ze jedinym vysledkom by bolo "helke halo"´, ktore by mohli zaradit do hlavnych sprav.. ved uz pomaly co vysielat.

Jane318

annniee - televízia a médiá (akože masmédiá) sú tie najhoršie nápady, čo človek môže zrealizovať. Nič nevyriešia, len všetk rozmažú a zdramatizujú... všade sa pchajú a priživujú sa na ľudskom nešťastí (vybočujem z témy, pardon).

Jane318

Maoam - presne, tam kde sú mŕtvi, nech aj ostanú! Tiež sa nesáčkujem do iných domov len preto, že vo vlastnom sa cítim stiesnená (napríklad). Dobrý postreh.
Žiadne vyháňanie, ako by sa vám páčilo, keby k vám niekto teraz príde a začne vás hnať preč, len preto, že sa mu to tak páči, že ON tu chce bývať.
Možno je to pravda, že človek nemusí byť médiom. Ale musí veriť a áno, precítiť. Lenže aj ten duch mu to musí chcieť povedať. a oni asi budú hovoriť len to, že oni tu chcú ostať (možno, to mi len teraz tak napadlo).

2bodka

Podelim sa aj ja, kedze ma tato tema uputala. Ked som bola mensia (detstvo az puberta) mali sme chalupu (stary viac ako sto rocny dom) chodievali sme tam na dedinu a mali tam partiu ludi, s kt. sme travili cas. Jedneho dna vymysleli, ze pojdeme vyvolavat duchov. Spocivalo to v nom, ze kazdy si urcitym sposobom zavinuli male kavove lyzicky (4 ks) kazdu zvlast do jednej papierovej vreckovky. Styri lyzicky, styria mrtvi. Kazda lyzicka predstavovala jednehoc clovek, na ktory mal dany clovek mysliet. Ked sa potom lyzicky odvinuli, jedna sa odvinula sposobom, ktory nie je mozne logicky vysvetlit, kedze boli zavinute inak. (Podotykam, ze vsetci, ktori sme pri tom boli - bolo nas asi 6) sme sa na tie lyzicky pozerali a nikto s nimi nehybal. Ked sa to stalo, vsetci sme od strachu utiekli z kuchyne von na dvor. Vtedy nam susedka/kamoska povedala, ze tato osoba je pritomna, ze je to signal. Najprv strach, zdesene sme sa neba pozerali, potom sa tomu smiali. Pustila som to z hlavy, ale nevedela som, co sa stane. Na druhy den sme mali odchadzat skoro rano. Zobudila som sa na pocit, ktory sa neda vysvetlit. Ako ked sme v autobuse a viete, ze na vas niektore uprene pozera. Ten pohlad citite, viete o tom. Ked som sa pozrela smerom do kuchyne na miesto, kde sa den pred tym odohravalo vyvolavanie, skoro som od strachu umrela. Bola tam postava. Hlavu mala sklonenu, akoby od strasneho smutku, alebo len mozno hladela na zem, chodila z jednej strany na druhu, pomaly, akoby premyslala. Bola cierna, resp. nemala ziadnu farbu, alebo oblecenie, akoby len siklueta. Ja som sa na nu pozerala a nebola som schopna vobec nic urobit, dych sa mi zrychlil a telo mi zmeravelo. Absolutne. Jedno viem, bola som v zvlastnom tranze a keby sa dialo cokolvek, viem, ze by som nedokazala vtedy ujst.
Odvtedy mam pred tymito vecami respekt a viem, ze dusa/energia urcite nezomiera spolu s telom a viem, ze nieco za nasim zitim nasleduje...
Kazdopadne suhlasim s tym, ze by tam nemala stat skola, podla mna sa to neda riesit nijako. Pokial tam bol cintorin, kolko asi ludi tam bolo pochovanych? A kolko z nich mohlo zomriet nahle (uraz, choroba..) tak, ze neboli pripraveni odist do toho ineho sveta?
Zaujimalo by ma, ci toto vedenie skoly vie a ako sa k tomu stavia?

Maoam

podla mna niet koho vyhanat, jednoducho na tom mieste byvaleho cintorina nema co stat ziadny internat so zivymi ludmi, bije sa to, nepatri to k sebe

oni su ruseni, to je vsetko