Nepríjemný odraz v zrkadle

Príspevok v téme: Nepríjemný odraz v zrkadle
Jane318

Zdravím ľudstvo,

aj vy mávate taký divný pocit, keď sa na seba pozriete do zrkadla? Taký... nepríjemný. Že ten človek, čo tam stojí a čo sa tam odráža, je vlastne úplne nemožný a škaredý, a veľmi sa nervujete, že ten človek berie na seba takú ohyzdnú podobu. Chcete, aby bol iný, aby ináč vyzeral, furt chcete všetko meniť, nič sa vám na ňom nepáči. Máte chuť rozbiť zrkadlo (keď už nie hlavu toho obludária)...

ALEBO

Sa pozriete do zrkadla v pondelok. Fuj.
V utorok. Fujha, kto to je.
V stredu. Fuj. Ale už iné fuj.
Štvrtok. Hrôza. to sa furt mení?
Piatok... eh....
A takto to ide. Proste každý deň, ako keby tam sedel niekto iný. Furt je na tom odraze niečo iné.
Ja viem, som to stále ja! Viem to a vlastne s tým ani nesúhlasím, že takto vyzerám a že som to vôbec ja. Ale je to stresujúce a hrozné. Každý deň si pripadám byť iná. A odrazu zistím, že som cudzia. Taká... iná. Iná, ako pred pár mesiacmi (a nebude to len účesom).
A ten pocit nenávisti a prázdnoty. Znechutenia... fujha. Normálne sa bojím už pozerať do zrkadla, že čo tam zase uvidím. Mám nechuť (a to si každé ráno, keď idem do školy, robím vlasy v zrkadle...).
No a potom sa nesnaž zničiť takúto osobu!

Aj vy sa tak "milujete"?

alenka_maxova

Linguistics, ja pracujem v umeleckej sfere, ale zeby som suhlasila s tvojim prispevkom...no neviem neviem. Mas pravdu, ze umelci su ini, inak citia, vidia, vnimaju, su neskutocne krehki a zaroven strasne silni, nevydrzia len tak s niekym, maju vlastny svet, pravidla...ale zeby to malo suvis so zakladatelkou temy, to si nemyslim :D Zakladatelka temy este musi dospiet tam...v sebe...hlboko

alenka_maxova

tak toto co opisujes, som nikdy nepoznala. A to zdaleka nie som dokonala, mam krive nozky a kopec inych veci, ktore su mozno v ociach inych nedokonalosti. Ja sa milujem presne taka aka som! To co vyzaruje z teba ta robi pritazlivou...ked nie si vnutorne v pohode, nebudes ani navonok

Linguistics

Jane318, chcela som sa ta opytat, ci nie si nahodou spisovatelka, a aha ho, pises :) Je to vidiet/citit z tvojich prispevkov.
Niekde som pocula (citala?), ze umelci su naozaj zvlastne stvorenia, ze svet, aj seba, jednoducho vnimaju inak ako 'obycajni' ludia :)
S tvojim problemom ti vsak poradit neviem.

muchacc

Musis odstupit od predstavy, ze stred tvojho vesmiru si ty.
Potom, ked sa ty postavis do stredu, zrazu vidis, ze to nie je pravda a nastupuju sebanenavidiace stavy.
Na jednej strane vnutorna tuzba pacit sa, na druhej strane pocit, ze nie si stredom sveta. Ked sa tieto pocity spoja, vzide z toho len zle. Alebo EMO :) .

Nesustreduj sa tak na seba, ak by si sa sustredovala niekde inde, tieto problemy by si nemala. Hladas samu seba a hladas ju len v svojom malom svete. Ale ty musis vyjst zo seba, musis hladat inych ludi, vyssie hodnoty ako je tvoj pocit zo samej seba.
Takto si v zacarovanom kruhu.
Vystup zo svojej pychy.

Na toto mi povies, ze ty pysna urcite nie si. No ... ak clovek pozera na seba ci uz s pocitom sebazbozstenia alebo s pocitom, ze chce sameho seba vymenit a je nespokojny so svojim vyzorom ... tak to je pycha.

Faye

Jane, viem ze ti to vobec nepomoze ked ti to poviem ale pozrela som si tvoj blog a si skutocne krasna :) Ja viem ze ti to je jedno a ze ty sa aj tak vidis inac ale musela som ti to povedat. Mas neskutocne caro a charizmu.
A este ze - rozhodne neprestan pisat, neprestan fotit a neprestan tvorit. Lebo ti to ide a take veci su fajn. Ked ti bude na houby tak to transformuj takouto kreativnou formou. Je to lepsie ako sebaposkodzovanie... Aspon z mojej skusenosti. Lebo sebaposkodzovanie pomaha len na chvilocku, na chvilku ti je lepsie ale je to ako droga, dobry pocit vyprcha a potom ti je este horsie.

qwaaa qwaaa

Nie tak úplne, ako to popisuješ. Jeden deň si pripradám uplne nechutná a je mi na grc pri pohlade do zkadla a další den si poviem - aká kočka ! Tak isto si jeden den prídem tučná a ďalší uplne v pohode. Vidím to na hormóny :)

Jane318

Magy - no skúsim to. :-) ale len v hlave (akože to nebudem hovoriť nahlas, lebo nahlas sa zhováram len s mojím duchom, ktorý ma asi nepočúva). :-)

blog:
werwolfin.blog.cz
sú tam aj fotky, ale lepšie a prehľadnejšie sú tu:
werwolfin.deviantart.com

Magy

jane - cim viac to budes brat ako "ta teta v zrkadle", tym viac a viac budes stracat kontakt sama so sebou, mat sama k sebe vztah. akykolvek. a ver tomu, ze ci uz silno pozitivny alebo silno negativny je rozhodne lepsi, nez ziadny. "ta teta" v zrkadle si ty! pozri sa na seba a stale si opakuj "som to ja a som taka aka som. som dobra, som super, som skvela"
autosugescia pomaha, aj ked zo zaciatku ti to moze pripadat usmevne.
je mozne najst na nete nejake tvoje diela? mas blog, zverejnila si uz nieco niekde? rad by som si to precital. pripadne ak su aj nejake fotky k dispozicii, ak pises ze rada fotografujes.

Jane318

Faye - viem, že mám krivé nohy, ale mám na jednej tetovanie, to sa mi páči :-D to je asi tak všetko.
Vlasy sa mi budú páčiť, keď budú modré. :-D
Ináč sa zatiaľ neviem vnímať ináč. Však je to aj tak cudzia osoba. Niekedy sa fakt v tom odraze nespoznávam.
Včera som ale vyzerala (teda tá teta v zrkadle) oveľa horšie ako dnes.