Krce a koliky v crevach

kost

Mozno su to muka.Ale si predstav ze si tym nicis zdravie.Uz ti tu radil niekto skusit tu elektr.cigaretu.Tak sa pokus pouzivat ju.Ale inak ta chapem.Velmi tazko sa vzdava niecoho co mame radi.

Jefitto

No od stredy sa týram... dneska som mal zatial 4 cigy... ešte si večer dám jednu a zajtra skúsim znižiť na 4

kost

:))) co ti urobili paradajky ze ich nemas rad?
Ale sak je to normalne kazdy ma rad nieco ine.A nieco nenavidi.Koli chuti.Zacni zaradovat postupne veci ktore nejes.A mozno sa k tomu nejak dopracujes.Len aby ta tie problemi neorevalcovali skor ako sa naucis jest nejake zdravsie jedla.

Jefitto

Ja viem... v poslednej dobe sa napríklad odvažujem na brokolicovu alebo karfiolovu polievku... ale paradajku mi nikto nikdy nevnúti, to fakt... keby som mal umrieť v krčoch... akonáhle by som to dal do gágora, tak sa zriham...

Dneska som mal 5 cigariet... týram sa riadne... je to muka prestať. Len dúfam, že mi to vydrží, keď už je ten pôst...

evik1

To bude funkčná porucha,hosi psychika tu zohráva v trávení veľkú úlohu,aj ja to mávam,už sa mi zdá,že nie som normálna,bojujem stále.Ano s ovocím a zeleninou sa treba kamarátiť,ale teraz,ked sme všetci informovaní o cereáliach,zelenine a dôležitosti vlákniny v strave,ale čo ked práve tie robia galibu citlivému traktu,ako mne?Stále mám pokus-omyl a vylučujem,zisťujem,už som aj zistila,doktori sú krátki,tam je všetko OK,max.poradia,drahé doplnky.mne však chýbajú enzýmy .X vecí nejem,lebo je to potom brutal ved je milion diét,ale namyslím redukčných ,ale podľa druhu ochorenia.Diétne sestry sa učili.čo robí dobre jednému,nemusí sadnúť inému.Fajčenie tiež ovplyvňuje hladké svalstvo,to sú tie sťahy vo vnútri,ktoré my neovplyvníme,ale nezachráni len to.v každom prípade neprospieva.je tam toho veľa.

kost

No tak asi budes musiet sa zacat kamaratit z ovocim a zeleninou.A keksiky a vsetko ostatne daj na druhu kolaj.Je dobre si trochu aj precistit creva.

Jefitto

No... čo sa týka stravy, tak mám slabú alergiu na arašidy. A nakoľko všetky čokolády, keksíky, horlaky, dobošky, napolitanky atď. obsahujú stopy arašidov a ja ich denne zožeriem fakt veľa... S ovocím a zeleninou sa veľmi nekamarátim, ale v poslednej dobe robím pokroky...