Boj s vlastnou povahou

Príspevok v téme: Boj s vlastnou povahou
Fero M.

Zdravím, pred paru týždnami som tu riešil zopár vecí a viac menej som dal na vaše rady, čo sa týka vzťahových vecí a vecí okolo toho že ked mám pocit, že raz niečo nie je v poriadku tak to tak je, čo sa mi aj potvrdilo.. Mám dobrý inštinkt na ludí a problémy, ale absolutne sa ním neriadim...

Problem, je v tom, že vkuse dávam druhe, tretie, štvrte šance a nechcem si pripustiť, že niečo môže aj zlyhať a že povahy a deje v živote sa niekedy nedajú ovplyvniť. Snažim sa zmeni svoju povahu a niektoré veci brať s nadhľadom a iné riešiť ináč, ale ide to fakt pomaly.

Bojovali ste niekedy sami zo sebou, aj ked nie ste zlý človek, ale museli ste pretvoriť určité črty samých seba, aby ste sa mali lepšie po všetkých stránkach?

Magy

fero - uplne bezna vec. chce to len sebadisciplinu. sanca sa dava LEN RAZ! ak niekto porusi svoje slovo/slub aj po druhy krat, niet co riesit, je to zbytocne - uzatvorit kapitolu ohladom toho cloveka raz a navzdy a ist dalej. v opacnom pripade trpis sam. a ak sam seba nemas dostatocne rad, tak je pomoc tazka. trp dalej.

kafe

ja som bojovala so svojou povahou, konkrétne sa jednalo o nervačenie a nedopadlo to dobre. Bolo mi tak mizerne, že by som sa hodila pod vlak. Proste som to nedokázala ovplyvniť, udržať sa na uzde. Prijala som sa aj s mojím nervačením a snažím sa meniť inak. Nie silou vôle ale.. tak nejak pokojne a pomaly z vnútra, naplniť sa niečím, aby som nemala potrebu vybuchnúť, poprípade dokazala ventilovať hnev v únosnej miere.

Maoam

Fero, dam ti jednu radu: neber sam seba a ludi okolo seba tak strasne vazne, skus sa zaoberat aj inym, ako sam sebou. Len ti to moze prospiet.
Ako vravi tpch: menej sa pozoruj a viac zi.

Drz sa!
P.S. s priatelkou to teda nevyslo, ze?

Maoam

no 3x hadaj, ci si na svete sam s tymto alebo sa to tyka aj ostatnych?

kks

hovori sa tomu vyvoj a dozrievanie, s tym sa stretne kazdy jeden clovek, ktory pocas svojho zivota 'na sebe pracuje'

ano, stretli sa s tym stamiliony ludi