natlak zo strany rodicov

Príspevok v téme: natlak zo strany rodicov
eiva

v poslednom case mam coraz vacsi stres, tento rok maturujem a chcu aby som sa dostala na medicinu pritom sama viem ze na to nemam a stale ma porovnavaju so starsou sestrou, furt aka je ona dokonala a ked sa tam nedostanem "tak uvidim" a totalne ma odpisu, co mam robit? :( ja sa bojim a ked sa tam nedostanem..uz napadlo aj to vsetko jednoducho ukoncit..

J111

Ale pre jej rodicov je dolezite, aby to vynasalo:D
To je fakt, co pises. Mna by nebavilo byt lekarom, nemal by som nervy kazdeho obsluhovat jak somar.

smajliQa

no, to tak potom vyzera, ked robi niekto lekara a tu pracu nenavidi a nebavi ho.
dojdes s bolestou ucha, a odoperuju nos :D

winki

lenze ona tam nechce ísť a to je veľký rozdiel. Toto je typický príklad rodičou,ktorý si plnia svoje sny cez deti a vôbec ich nezaujíma, či to je pre nich dobré.

kvetinka.

medicína je krásna .. byť lekárkou je poslanie. bol to môj sen, ale nedostala som sa na školu. No doteraz hltám filmy a knihy z lekár. prostredia, ak idem k doktorke všetko a všetkých obzerám. Mala som tatina v nemocnici, a som sa vyžívala v návštevách. Ak niekoho priviezli s húkačkou, stála som vo dverách, že čo mu je a podobne. Sestričky povedali, že škoda, že som neni doktorka, lebo to zo mňa vyžaruje..xixi : raz som bola na parkovisku v tescu a stála tam sanitka a vo vnútri nejaké dieťa plakalo, no skoro som do sanitky vliezla...

je mi luto, že mi tá škola nevyšla. Skús ju, možno sa na ňu dostaneš. Bude to veľa učenia, veľmi veľa ale stojí to za to...ver mi...ak by si zachránila len jeden život, bude to za tú námahu stáť...

soffa

jedneho mojho kamosa,tiez rodicia vzdy porovnavali so starsim bratom az to nevydrzal a zobral si zivot;-(hrozne ,ved rodicia by mali mat radi vsetky svoje deti rovnako a vobec ich neporovnavat,ved kazdy je original a kazdy je dobry v niecom inom.mozno pochopia,ked bude neskoro!drzim ti palce,nevzdavaj to.

Maoam

vsak nech ta odpisu, ich vec, jedine, co dosiahnu bude, ze ta uplne stratia a pridu na to, ked bude neskoro

urob to, co chces ty, byt tebou dam si tajne bez ich vedomia prihlasku na architekturu alebo iny odbor, ktory ta taha

nikdy nechod sama proti sebe, nikdy nie ani kvoli vlastnej rodine, budes trpiet TY, nie oni

ak ta maju radi, casom pochopia

ak nie a ich 'laska' zavisi od toho, ci vykonavas to, co od teba ocakavaju, nemas co stratit

musis sa oslobodit a postavit sa na vlastne nohy, aj za tu cenu, ze odides po SS z domu, ked to inak nepojde

zvladli to aj ini....ver mi, ze viem, o com pisem

malickasom

eiva, vies kolko ludi nevie co ich bavi a co by chceli v zivote robit? ak ta bavi kreslenie a chces ist na architekturu tak tam chod! chod si za svojimi snami a nie za snami tvojich rodicov. Zijes len raz! Rodicia su na to aby nas usmernili a nie diktovali nam zivot. Inak veterina je tiez dost tazka skola ale verim ze ak ta nieco bavi tak vsetko sa da zvladnut.
Nepokaz si zivot a stoj si za svojim. Vies kolko ludi slo na hociaku skolu lebo si nevedeli vybrat a nevedeli co chcu, pretoze jednoducho nevedeli co ich bavi? Ty to aspon vies.A vies o kolko lepsie zarbaju architekti ako lekari? :)
Ak si nevies rady, chod sa skolskym poradcom alebo psychologom. My sme na strednej v poslednych rocnikoch mali taku moznost sa ist dat otestovat a dat si poradit ze na co sa hodime. Mozes ich poziadat o radu co s rodicmi.
Drzim ti palce, ja verim ze kazdy si v zivote moze vybrat svoju cestu! Napis ako to dopadlo