Pomoc, ohladom kúpi bytu

Príspevok v téme: Pomoc, ohladom kúpi bytu
Peter2556

Poradte mi , na čo sa mam najviac zamerat pri kúpe bytu...(poschodie, či je krajny alebo v strede,??) fakt neviem, toto je môj prvý byt co si chcem kúpit, a hlavne chcem byť s ním spokojny, ved to predsa nekupujem na pár rokov.
Už mám aj jeden byt vyhliadnutý, no neviem či je ten správny a mám do toho ist.
Ako ja by som ho aj hned kúpil, ale ide o to, ze ten byt je na zvýšenom prízemí(to by nebol taký velký problém) a tá bytovka má vlastné plynové kúrenie, a plynový kotol sa nachádza presne pod tým bytom...Nie je to nebezpečné??

Bývate niekto v takomto byte??

Dakujem za odpovede.... :)

Peter2556

nie, nie pri medzilaborciach, pri Martine :)
no ohladom tej ceny, uz som s nimi jednal, no majitel zníčit nechce, dokonca tá realitná maklérka mi povedala ze majitel by chcel skôr cenu zvýsit ako znížit ( co je samozrejme nemozne, lebo keby ju zvýsil, tak ten byt neberem)

lost

ale zalezi od toho, ci pri PK okrsnom meste, alebo pri medzilaborciach :)

a to je cennikova cena ? aj tak by som skusil zlacnit o 2000 eur aspon :)
(to je 5%, nevidim v tom problem :) )

99% ludi nasadi cenu, hlavne ked predava auto, byt, dom - aby mohli ist dole, tak to treba vyuzit :)

ale ak ti vyhovuje, tak neni problem..

mate59

si myslím, ak si spokojný ty s polohou,tak cena bytu je dobrá, ak máš dobre preverené vlastnícke vzťahy,či tam nie je bremeno, nedajbože exekúcia a berieš to do os. vlastnctva, ok.Byt by mal mať energetický certifikát, si myslím.

Peter2556

Takze byt co mám v úmysle kúpit, sa nachádza vo velkej dedine 10km od okresného mesta( ciza poloha super si myslím)..v obci sa nachádza takmer vsetko (potraviny, Ms, Zs, dokonca aj jedna Ss, pekáren, bankomaty, obchod s oblecením,..., zdravotnícke centrum, poliklinika,...myslím ze na dedinu dosť dobre:)
a terez ten byt:
Bytový dom má 4 poschodia, v jednom vchode býva 8 rodín. Vek stavby je asi 25-30rokov. Byt je zateplený (zevraj nejakou novou metodou) má vymenené okná, nový plynový kotol, kt. je pre celý bytový dom.

Byt o ktorý mám záujem sa nachádza na 1 poschodí, je 4-izbový, 81m2
Byt je po čiastočnej rekonštrukcii (nové okná, stierky, dvere, v jednej izbe plávajúca podlaha)
Jadro má pôvodné, čo je vyhoda, plánujeme si ho prerobit podla nasich predstav :) Kuchynu si dáme tiez nasu..
V byte treba prerobit akurát to jadro (komplet celú kupelku aj wc), dat dlazbu, podlahy, a vymalovat ...

Cena bytu je 45 tisic €....čo myslíte oplatí sa to???

Maoam

a za tie prachy, co chcu ti nenazranci za byt v kralikarni, len preto ze je v meste...si fakt clovek moze splatit aj domcek nedaleko...zvlast ak ma auto

Maoam

lebo mne uz ten hluk od susedov nenormalne lezie krkom, maly byt, vsade tesno, vsade susedia, vedla, pod. aaaaaaach, ked ide v noci na WC alebo sa sprchuje, vsetko pocujes, proste na odstrel

chcem mat sväty pokoj