Pomoc, ohladom kúpi bytu

Príspevok v téme: Pomoc, ohladom kúpi bytu
Peter2556

Poradte mi , na čo sa mam najviac zamerat pri kúpe bytu...(poschodie, či je krajny alebo v strede,??) fakt neviem, toto je môj prvý byt co si chcem kúpit, a hlavne chcem byť s ním spokojny, ved to predsa nekupujem na pár rokov.
Už mám aj jeden byt vyhliadnutý, no neviem či je ten správny a mám do toho ist.
Ako ja by som ho aj hned kúpil, ale ide o to, ze ten byt je na zvýšenom prízemí(to by nebol taký velký problém) a tá bytovka má vlastné plynové kúrenie, a plynový kotol sa nachádza presne pod tým bytom...Nie je to nebezpečné??

Bývate niekto v takomto byte??

Dakujem za odpovede.... :)

lost

idealne je v prvej tretine ;)

tj 3-4 poschodie ak je tam 8-12 poschodi (nie prilis nizko, ani prilis vysoko)

3 poschodia sa daju bezproblemov vyslapat bez akehokolvek zadychania resp co i len zvysenia tepu radikalne (8 uz asi nie, bez kondicky :) )

a je to zaroven dost vysoko aby clovek nepocul kazdu hlupost na ulici, resp jeho nepoculi na ulici (ako na prizemi, aj vyvysenom)

plus mozno je cerstvejsi vzduch vyssie, ale to neviem na 100% .. napr smrad z ulice, z kanalizacie..

osobne by som si dal zalezat aj na tom, ze ak by mal moj sused balkon vedla mojho okna, tak nech nefajci na balkone, lebo vsetko pojde ku mne donutra.. a vetranie bude nemozne ..

lost

nie som si isty, ale pointa je :

nikto uz nie je nad tebou, cize posledna tepla voda ktora bola pustena je u suseda :)

teda neviem ci to tak funguje vsade, ale raz som bol v podnajme v byte kde to tak bolo..

ako keby ta tepla tiekla len tam, kto ju naposledy pouzil, cize ak ju nikto z 13 poschodi nepouzije a ten na 13tom to chce, musi "tahat" az od 0 k 13, co je celkom dost vody...

cize pokial to nie je nejak chytro osetrene, tak ten co je najvyssie vzdy taha minimalne od posledneho suseda, kdezto ten predposledny (alebo prvy dole) ma vzdy po ruke natahanu najteplejsiu vodu,lebo niekto nad nim taha tu vodu :)

lost

K hornemu poschodiu si priratajte cca 1 kubik TUV kazdy mesiac navyse, tj. kym "potiahnete" vodu od suseda az na vase ruky, pretecie x-litrov, tj. pre kazdou sprchou, umyvanim ruk = teplva voda uplne zbytocne do odpadu vypustena..

(v neposlednom rade a nevydrzatelne horko + nemale naklady na klimatizaciu, ak chce clovek prezi bez 30C horucav..)

A mozno este nejake drobnosti, na ktore moje teorie nestacia ;)

[zruseny17]

my sme byvali v dvoch bytoch a teraz sme v tretom a konecne spokojni:)
prvy bola novostavba,cez zimu ju nenechali (jak sa hovori) vymrznut, panely hrube ale studene,obrovske nedoplatky za kurenie,pouzili najlacnejsi material (na cene sa to ale neodrazilo samozrejme) takze ked nam tam praskol nejaky uzaver a vytopilo nam byt,odisli sme.
druhy bol uz zabyvany,na najvyssom podlazi,pod strechou,v lete nenormalne horko,najazdy vtakov co si robili hniezda pod strechou,pod nami sused ktory vypinal kurenie takze zima aj zospodu,plavacky nonstop studene,ked sa vytah pokazil,slapak na stvrte...
treti je fantasticky,na zvysenom prizemi,pod nami su natiahnute trubky uk, takze parkety mame teplucke,vstavane skrine,bytik je slnecny,susedia naokolo tichi a slusni,dom je zatepleny,v zime nemusime vobec kurit kedze zospodu teplo,od bokov susedia...

slnecnica

Ja mám pocit, že keď bývaš v bytovke je úplne jedno kde, pretože stále sú tam nejaké hluky. A Maomam, si predstav, že si spokojne bývaš na najvyššom a jedného dňa sa majiteľ bytovky rozhodne nadstaviť dalšie poschodia:-)

slnecnica

Najlepšie je spísať si všetko na papier a pri obhliadke bytu odškrkávať:-)
Keď som si kupovala byt, veľa vecí z toho, čo písal lost ma ani nenapadlo, ale som spokojná, čo sa týka polohy bytu, dostupnosti a všetkého toho neviditeľného:-)

Maoam

a NIKDY by som nesla byvat do bytu, kde by som mala POD sebou a NAD sebou dupotajucich susedov, urcite by som si vybrala vrchny byt, aby nado mnou bola uz len strecha :-DD

Maoam

ja som este vlastny byt nekupovala, ale mala by som tiez iste kriteria, mnohe si uz dobre nacrtol :-DD

asi by som uprednostnila byt v novostavbe, lebo tie stare so sprachnivenymi plynovymi a vodorurami, no konec

novostavby maju uz aj zateplenie, nove okna, atd.

a dobry tip s tym, ze 'mam prachy v hotovosti' a tak par tisic Eur z ceny spustit :-DDD