Koľko týždňov od otehotnenia?

Príspevok v téme: Koľko týždňov od otehotnenia?
sweetsandra

Pekný deň,koľko týždňov od otehotnenia vidí gynekológ na vaginálnom UZV tehotenstvo?Dnes som bola pri gynekologičke,povedala mi,že maternica je prázdna,všetko je ok a nie som tehotná.Jediný deň kedy som mohla otehotnieť je 12.12.2011.Určite by už videla keby som bola tehotná?
Koľko týždňov po oplodnení je vidieť plod na UZV?

maruska123

ludia uz kaslite na to...boze ved nevidite, ze akykolvek prispevok do tejto temy nema vyznam...???????

najlepsia cesta je IGNORANCIA

tpch1

moja pekna, a co je na navsteve psychiatra take strasne, ze nie si ochotna tam ist? OK, vies, ze mas problem, a to velky. Vies, ze NIKTO INY AKO PSYCHIATER s tym nic neurobi. Tak preco s tym zatazujes inych ludi, ked pomoc je dostupna? Keby si zila na opustenom ostrove a mala iba internetove pripojenie, tak to beriem, mozno by som mala viac trpezlivosti. Ale trpezlivost ludi tu vo fore si uz vycerpala. Ty nie si ochotna zobrat si nic z toho, co ti tu ludia pisu. Kolkokrat sme ti vysvetlovali, ze tehotna nie si? Hodne vela, to ti poviem.
Inac, tie moje nadavky boli ciastocna provokacia, chcela som vidiet, ako zareagujes. Presne tak, ako som predpokladala-ako citovy manipulator a vydierac-zacala si sa ospravedlnovat. A uvedom si, ze som NEBOLA SAMA, kto ti pisal to iste. Niekto ti tu dokonca napisala, ze by ta mali utratit, ale nebola som to ja.
Takze mas dve moznosti-pojdes k psychiatrovi a potom sem mozes pisat o pripadnej liecbe, alebo sa rozhodnes neist k psychiatrovi, ale potom SI SVOJE STAVY RIES SAMA. KAPISTO??
Od leta je to hodne dlhy cas na to, aby si sa konecne spamatala, pani psychologicka.
Je nesmierne frustrujuce sustavne pozerat, ze sa tu tolki snazia doaleluja a je to akoby hrach na stenu hadzal.

Heatherka

sweetsandra u lekara si bola, testy si si robila, tehotna nie si. uplne vazne, zajdi za psychologickou.ved to nie je ziadna hanba. A preco by to nemohlo byt take ako navsteva cukrarne? Ba je to este lepsie .v cukrarni si das kolac, cukor, cokolada. je ti na chvilu lepsie. ale u psychologicky ti bude este lepsie a to nie len na nejaku chvilu.

ona ta posle za psychologickou, dostanes lieky. je to take tazke?nechces dobre samej sebe?

bella12

sweetsandra,
ako Ti už niektorí napísali a aj ja niekedy koncom minulého roka, si ukážkový príklad obsesívno-kompulzívnej poruchy. Sama musíš vidieť, že si s ňou nevieš rady. Chápem, že sa bojíš, či liečba nezostane niekde v Tvojich záznamoch a či negatívne neovplyvní Tvoj ďalší profesionálny život. Ale pouvažuj: aký život to chceš teraz silou-mocou brániť? Tvoj problém Ťa určite veľmi obmedzuje - predpokladám, že to nie je len strach z otehotnenia, ale sú aj iné oblasti, v ktorých sa OKP prejavuje a sťažuje Ti život. Keď s týmto problémom nič nerobíš, len si ho udržiavaš a posilňuješ. Skús sa v pokoji zamyslieť nad dvoma alternatívami, ktoré stoja pred Tebou:

Alternatíva 1: Tvoj život bude pokračovať ako doposiaľ. Vzdala si sa svojich plánov a snov, pretože vidíš, že ich nie si schopná naplniť. Neustále bojuješ s veternými mlynmi, jeden problém "vyriešiš", avšak namiesto neho Ti pribudnú ďalšie dva, stále dookola. Možno si niekedy od bezmocnosti aj poplačeš, tak sa trochu vzchopíš a pokúšaš sa ísť ďalej. Hovoríš si, že je to aj tak ešte dobré, pretože Tvoj problém nie je "verejne" známy, pretože ho nikto okrem Teba a možno pár ľudí veľmi nezaregistroval. Tvoje sebavedomie je na bode mrazu, nemáš sa rada, podceňuješ sa a hanbíš sa za seba, za to, aká si. Netrúfaš si pomyslieť na nejaký vzťah s mužom, manželstvo, deti ani na lepšiu kariéru. Všetko stojí a padá na Tvojich obsesívnych myšlienkach, ktoré Ťa držia v zajatí.

Alternatíva č. 2: Spoznávaš, že si celé tie roky žila v hroznom klamstve o sebe a že si sa ho k tomu ešte zubami-nechtami držala. Vlastne si doposiaľ ani nevedela, kto si a aká si, aké sú Tvoje schopnosti, a čo všetko dobré v Tebe drieme. To všetko bolo zatlačené v úzadí, zakryté rokmi neistoty, úzkosti, podceňovania a hanby. Začínaš chápať, čo sa to s Tebou stalo, kde sa stala chyba, prečo to všetko išlo tým smerom, ako to išlo. Je Ti ľúto strateného času, avšak si veľmi vďačná, že si na to prišla a že môžeš začať žiť ináč - robiť to, čo chceš, snívať o tom, čo chceš s nádejou, že to môžeš aj naplniť. Odvažuješ sa prejaviť sa, povedať svoj názor, zastať sa sama seba, trúfaš si byť zdravo ambicióznou. Otvárajú sa Ti oči a zisťuješ, že okolo Teba je kopec ľudí, z ktorých každý má hŕbu problémov a tešíš sa, keď niekomu môžeš aspoň malou troškou uľahčiť jeho trápenie. Cítiš sa byť užitočnou, si rada, že si a že si taká, aká si. Tvoja vyrovnanosť a pokoj sa odráža na Tvojej tvári, ľudia sa cítia dobre v Tvojej spoločnosti a sú za Teba vďační.

sweetsandra, vyber si druhú možnosť. Život, ktorý žiješ teraz je iba živorením. Navštív psychiatra, povedz mu, že by si sa chcela liečiť ambulantne a bez záznamov. Prijmi odporúčanie psychiatra a začni chodiť na terapie k psychológovi. Uver tomu, že OKP má svoju vnútornú logiku a že je len jeden spôsob - aj keď bolestný, ako nad ňou zvíťaziť. O každej svojej pochybnosti povedz psychiatrovi a psychológovi. Nekonečne si opakuje logické spochybnenia Tvojich obáv, ktoré Ti oni poskytnú, keď treba, zaveď si zošit a zapíš si ich argumenty, aby si si ich mohla dookola čítať. Bez boja sa neposunieš ani o krok dopredu. Tvoj problém má riešenie, nenechaj sa viac zastrašiť strachom, už Ťa dosť dlho držal v okovách.

PS: Neexistuje tu na zemi možnosť, aby si bola za okolností, aké si popísala, tehotná. K počatiu dochádza len pohlavným stykom, ktorý si Ty NEMALA. Na tom nič nezmení žiadny tehotenský test. Tá čiarka bola skôr spôsobená nejakým hormonálnym výkyvom než tým, že by si bola tehotná - lebo to je nemožné. Navyše, ak by si gynekologička nevšimla dieťa v maternici v tomto štádiu, bola by asi slepá a mala by vrátiť diplom. Buď kľudná, za Tvojimi obavami je len OKP, nič viac, žiadne dieťa neexistuje ani neexistovalo.

sweetsandra

tpch1 : nehnevaj sa,ale uraza ma to ako na mna utocis.Nevies ake to je byt na mojom mieste.Pomahat niekomu znamena dehonestovat ho nadavkami,povedat mu,ze je tupana?
Ja si nerobim v tejto teme srandu,zial je to pravda.Ist spat so strachom a vstavat s nim nie je take lahke ako si Vy myslite.Navsteva psychiatra tiez nie je,ze idem do cukrarne na kolac.Realne si viem povedat,ze su to bludy co mam,ale strach je vacsi a premoze aj pravdu a realitu.

tpch1

bella12, vsak jej pomoz, ked si taka mudra. Robit mudru a nevyskusat si to je najlahsie. My sa jej snazime pomoct OD LETA, mame tu prakticky jar dalsieho roku a NIC SA NEZMENILO, LEBO ONA TO NECHCE. Tak jej pomahaj a uvidis, ake plody prinesie tvoja snaha. Nic v zlom, bella, ale s takymito manipulatormi mam svoje skusenosti, to nie je cista OCD. Keby si mala nejake znalosti o psychopatologii, tak by si to videla. Nech sa paci, vyskusaj si to s touto manipulatorkou s minimalne piatimi nickmi sama a potom rob mudru. OK??

maruska123

bella niektori ludia sa jej tu snazili pekne pomoct uz od leta..a fakt pekne...no ale co uz...ja som ju mala celkom rada, rada som si citala jej prispevky, ale toto je uz na mna moc...najlepsie co clovek urobi, je ked ju bude ignorovat

bella12

dievčatá, sweetsandra má psychický problém a ak jej neviete pomôcť (čo nie je výčitka), aspoň jej to nesťažujte. Akú máte istotu, že keby ste boli na jej mieste - s jej povahou, zázemím a negatívnymi životnými skúsenosťami, by ste netrpeli rovnakými obsesiami? Ľudia s OKP potrebujú pochopenie a strašne veľa trpezlivosti. Neviete si ani predstaviť, ako každá posmešná veta o tom, že je tehotná, v nej rozozvučí novou intenzitou tie napäté struny strachu a obáv, ktoré ju ovládajú. Ona žije týmito obavami každú hodinu bdelého stavu, je už potrestaná dosť. Trpí strachom a úzkosťou neporovnateľne viac, ako môžete trpieť Vy tým, že dookola odpovedáte na jej otázky. OKP je choroba pochybovania, nehľadajte za tým zlý úmysel trpiaceho, aby skúšal Vašu trpezlivosť, jeho porucha ho núti aj napriek hanbe pýtať sa na absurdné veci, o ktorých jeho rozum vie, že sú absurdné, ale jeho zranené emócie a neistota v ňom mu nedá pokojne dýchať. Nevie si pomôcť a urážky od druhých mu vôbec nepomôžu. Predstavte si, že by takouto OKP trpela Vaša mladšia sestra. Nedotklo by sa Vás to, keby jej cudzí ľudia, na ktorých by sa obrátila s prosbou o pomoc, nadávali a vysmievali sa z nej?