zub mudrosti

Eva531

Mne sa osvedcilo vybrat z mraznicky nejaky sacok s mrazenou zeleninou a kym to bolo este zmrznute, nechat si to prilozene na lici par hodin, cize nie chlad, ale doslova mraz. A to tak skoro po extrakcii, ako to len bolo mozne a nechat prilozene par hodin. Opuch som nemala takmer ziadny, extrakciu som zazila dvakrat, v oboch pripadoch sa jednalo o dolny zub otoceny na lezato.

xdanielax

aj ja som opuchla, sice nie az tak velmi, ale opuchla, aj to trvalo par dni. Nemala som ATB a preslo to v pohode . nedavala som obklady ani nic - neviem ci studene obklady nezmiernia len tvorbu opuchu..potom snad dokazu ulavit od bolesti ale samotny opuch neustupi.
hlavne bud v kludovom rezime a neboj. Je to normalne. Pekne vyplachuj a riad sa instrukciami :-)

Ella20

Ďakujem za odpoveď. No ja vyzerám ako lopta, ústa nemôžem otvoriť ani ja, bolo to moje prvé trhanie, ale teda hrôza. teplotu asi nemám, aj bolesti sú celkom vydržateľné, keď užijem tabletku a antibiotiká mám tiež, tak dúfam, že sa to zlepší. Pekný deň :)

orchidejka

akurat pred par tyzdnami podstupila spoluziacka extrakciu poslednej, stvrtej osmicky a znasala to otrasne. na druhy den komplet opuchnuta, podla jej slov: vyzerala ako balon. pera roztata, horucku mala asi tyzden, dali jej dali uzivat ATB. usta mohla otvorit na max vlozenie lyzicky do ust, cize asi tyzden prijimala len tekutu stravu, teda ak sa jej aj to vobec dalo. skusala tiez tie studene obklady, potom som ju videla nahrievat sa nejakou lampou. tu treba asi len preckat, pokracuj v tych obkladoch, samozrejme ATB si pytaj ked pojdes na kontrolu a po takom tyzdni by ti to malo ustupit..pevne nervy a vela sil ti prajem!