asi som hnusna ale tak to citim.

Príspevok v téme: asi som hnusna ale tak to citim.
ema

caute, ani neviem ako to napisat co najpresnejsie... Mama mojho priatela, je celkom fajn zena/ osoba len problem je v tom ze je to strasne jednoducha osoba. Vsetko sa ma pyta tak strasne hlupym sposobom, uplne logicke veci potrebuje vysvetlit nic nechape...Na zaciatku som si to tak neuvedomovala nerobilo mi problem aj desat krat objasnit nejaky problem ale po case mi to zacalo dost liest na nervy. Dnes uz nemam tolko trpezlivosti, obcas asi vidi ze uz mi to leze na nervy.Priatela mam rada ale mam pocit ze je taky isty jak ona. Ked chcem preberat veci tykajuce sa napr politiky alebo proste len pocut aky ma danu vec nazor tak on mi nema co povedat. Na vsetko mi odpoveda hmm, ano, nie, ja neviem. Je to strasne ja sa nemam s nim uz o com bavit. Take tie "jednoduche temy" sme uz vycerpali. Ja som vzdy zvyknuta s ludmi komunikovat o vsetkom, zaujimam sa o vela veci a doslova ma nici ked sa nemozem s nim o tom porozpravat. Nasledkom su hadky.. Uz som mu to povedala a odpovedal mi ze jeho tie veci nezaujimaju a nevie co mi ma povedat.. Rozmyslala som uz aj nad rozchodom... Laska vo vztahu nestaci, aj ine hodnoty su dolezite, pozeram aj do buducnosti a asi by ma "piclo" keby mal by on ten partner s ktorym stravim zvysok zivota. Myslite ze som hnusna? Ale ja to proste tak citim.. Co by ste robili v mojom pripade?

2bodka

no ked niekto po filme o koncentraku povie,ze sa nevyzna do historie, tak potom nie je len lednoduchy, ale navyse aj ignorant..
Nerozmyslaj ani minutu, nie je nic horsie, ako ked inteligentny clovek straca cas s hlupakom.. nechcem tym nikoho urazit, ale zial aj v tomto sa ludia lisia, vzy to tak bolo a vzdy bude. Mozu byt akokolvek dobri ludia, v tomto smere tolerancia nie je na mieste. Pokial teda nechces upadat...

Magy

ema - si mlada, ctiziadostiva, inteligentna, zaujima ta vselico, mas a chces mat siroky rozhlad. on je naproti tomu pomerne uzko zamerany, s jednoduchsim "sedliackym" pohladom na svet. ci uz je to dane vychovou (jeho mama), alebo/aj geneticky.

su dve alternativy. bud sa s nim rozides, lebo budes stale trpiet jeho nizsou urovnou zaujmu o vsetko okolo aj vas dvoch, alebo postavis vztah na tom, v com je dobry a co moze priniest do vztahu on.

osobne poznam jeden taky vztah, su uz dlho manzelia. ona je vysokoskolsky vzdelana zena, uci na technike, je to nadmieru inteligentna a mudra zena. on robi instalatera a chodi na jednu farmu, je to taky typicky roboš, sedliak. napriek tomu su stastni. ked som sa jej pytal, ako to funguje, odpoved bola nasledovna:
beriem si u neho to, co viem, ze mi da a co mi neda nikto iny. lasku, obetavost v ramci jeho moznosti, je uzasny domaci majster, vsetko opravi, nieco vyrobi, zmajstruje, mozem sa na neho 100% spolahnut ak ho o nieco poziadam alebo sa dohodneme. a to, o com s nim nemozem hovorit, pripadne robit, si hladam inde. napr. odborne diskusie na rozne temy, vykecanie s priatelkami, nazor ake saty ci uces mi sadnu atd. v tom je ten moj lavy uplne, ale na to mam zase kamosky, pripadne inych ludi, co mi poradia alebo dokazu zhodnotit.

takze mila ema - je to len na tebe, ci postavis vztah na tom, co ti ten clovek dat moze a aj da, alebo budes hladat nieco ine, rozbijes tento vztah, kde uz vela veci vies a pojdes do rizika noveho, neznameho vztahu.

martina0222

ema... hnusná nie je to pravé slovo... skôr povýšenecká pseudoinťoška. Takto súdiť muža s ktorým si očividne - ak poznáš jeho mamu - už nejaký ten čas je trochu divné, prepáč. Ono doteraz to šlo, ale, zrazu máš potrebu baviť sa s ním o veciach, ktorým nerozumie, aby si mu ukázala svoju intelektuálnu prevahu a potom sa na neho hnevať.. Keby si ho milovala, našla by si si k nemu cestu a milovala by si ho aj pre jeho nedostatky. Tvoja chyba nie je, že si pre neho príliž rozhladená, ale to, že ho proste nemiluješ. Tak ho prestaň, chudáka, ponižovať, lebo on za nič nemôže.

Honor

SmajliQa...ak nema zaujem tak v tom pripade by som stratila zaujem aj ja ;) ..a hoci to zaboli..ale lepsi chlap este len pride ;)

smajliQa

honor

to je takto u klasickych parov, proste ze ked jeden nevie, spyta sa a navzajom sa doplnaju,,
len ked on nema ani O TO uz zaujem,, to je skoda...

Honor

Ono podla mna je najlepsie ak vo vztahu sa dvaja navzajom doplnaju :P Napr. ja to mam tak, ze ja som ta, co velmi o politike nevie, nemam nan svoj vlastny vyhradeny nazor, lebo ma nejak politika nezaujima alebo skôr nebavi ma to sledovat, zbezne ked sa nieco deje a vedu sa diskusie tak si precitam na internete spravy alebo pozeram v telke zive prenosy, aby som bola ako tak v obraze, ale on je scitany v tomto, vie vyjadrit aj 15 nazorov na danu temu, vie mi vysvetlit veci a tym mi doda nejake mudrosti, lebo ak neviem, spytam sa, ale potom napr. ja mam dost info z medicinskej oblasti a to podotykam vôbec medicinu nestudujem :P Ale mam to zase raz kadeco nastudovane, precitane, viem vysvetlit aj jemu ak je trebars chory a nevie si poradit, viem poradit lieky. On je zbehly v pocitacoch a tych technickych veciach, ja s pocitacmi viem tiez, nie som uplne neschopna, ale len to co mi treba :) Prist na nejaku technicku vadu popripade nieco opravit, to uz nie je moja parketa :D Ale napr. sa obaja ucime spolocne varit ;) Ja som zena, ktora chce a on mi vzdy pri tom rad asistuje, lebo tiez sa chce priucit...a tak sa vzdy navzajom doplname. Napr. co sa tyka oblasti mody, vie co sa nosi, co je tzv. "in" ..vie mi poradit, vie mi pomôct s vyberom oblecenia :D...niekedy nie je ani velmi dobre ak obaja vedia vsetko rovnako, ale ak sa z kazdej sfery nejak doplnaju :P...ale ak tvoj nema nazor na nic, tak casom a mozno uz aj teraz sa zacnes nudit pri nom..lebo okrem srand sa preberaju aj vaznejsie temy a to podla mna do vztahu patri ;) ..je to dost dôlezite pre dvoch ludi. Hnusna urcite nie si, tiez by ma to unavilo, ale neviem co by som spravila, ja sa vzdy pokusam o rozhovor ak je nejaky problem..dala by som mu to nejak mierne najavo..ak by aj na toto povedal, ze hmm neviem, vtedy by som zacala uvazovat o rozchode..treba nejaky kompromis nech sa snazi aj on ;)

ema

niekedy vyzera nas vecer tak ze sedime kazdy za svojim pocitacom. ja notebook on svoj komp.. ak som u neho... obcas nieco prehodime. mne uz sa niekedy ani nechce nacat temu

alenka_maxova

skoricova, aj keby teraz zhodnotila, ze je velmi mily, starostlivy, tolerantny a co ja viem co vsetko este, nestacilo by to. Vo vztahu treba aj to pokecanie o vsetkom, lebo sa budu stale hadat, co vlastne ema aj potvrdila...Sama viem, ze vo vztahu treba "ukojit" casto aj tu tuzbu vykecat sa, nech ide o hoci co a pocut na to nieco, nieco co prave v tej chvili chceme pocut.