Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
igris

Čítala som jednu zaujímavú knižku, ktorá bola už viackrát spomínaná na tomto fóre od Kurta Tepperweina "Omladzujúce odkyslenie". Inšpirovala ma k pokusu vyskúšať svoje "ph" :), ktoré dopadlo dosť "katastroficky" :(. Rada by som si prečítala váš názor na túto problematiku. V knižke sú spomínané rôzne zásadité prostriedky /čaje,pitné kúry,.../, ak máte dobré skúsenosti s konkrétnymi produktami sem s nimi :))).
ďakujem

igris

dakujem :), ste fakt skveli . Ja tiez vacsinou ked som doma pijem vodu z vodovodu a snazim sa ju nechat odstat, aby ziskala izbovu teplotu, to je mi prijemnejsie :), ale ako tak citam aj pre mna lepsie. Ked kupujem vodu tak stolovu vodu Tomu alebo Rajec....do keliku zase to nemozem dopisat...;(

pišta

Súhlasím s tebou, Alternatíva, s destilovanou vodou opatrnješie.
Tiež dávam prednosť čistej, "normálnej" vode.
Ahoj zajtra, musím cestovať :)

Alternativa

Zisli sme sa, Pista, jasne, ved hovorime o tom istom :D. Aj tak trochu vystriham pred dlhodobym pitim destilky. Pred casom som mala v rukach odborny clanok so zlym dopadom pitneho rezimu s destilkou na zdravie. No ja zostavam aj pri detoxikacii pri vodicke cistej :D podporenej chlorellou. Aj o nej by sme si mohli pohovorit. Je to uzasna bunka :D

pišta

Ahoj, Alternatíva: )
Už dávnejšie som rozmýšľal o tom, prečo pri detoxikácii telo odbúrava práve tie látky, ktoré tam nepatria.
Nuž, naše telo je asi oveľa múdrejšie, ako si myslíme :)
Pri detoxikácii sa často uvoľňujú práve anorganické zlúčeniny, ktoré sú pre telo cudzorodé. Zrejme povaha chemických väzieb týchto zlúčenín je menej stabilná a tak sú tieto látky „pripravené“ sa dostať z tela von, keď je na to vhodná chvíľa.
Možno ide o chemotaxiu, chemickú príťažlivosť, ale ty o tom určite vieš viac.
Potom nám z toho vychádza, že organické minerály, zabudované napr. v kostiach, majú stabilnejšie chemické väzby a len tak ich hočo „nerozhádže“ . A tak ich ani destilovaná voda hneď „nenahlodá.“
Nakoniec, suma sumárum, sme sa Alternatíva zase zišli. Alebo sa mýlim? :)

alti

Este jedna chemicka zaujimavost o teoreticky CISTEJ prirodnej /t.j. neobsahuje nic/ vode: Co myslite, ake ma pH? Ak tipujete 7, tak zle. Nic to, aj studenti po 4 rokoch studia si to casto myslia :o). Ma pH presne 5,5 /da sa to vypocitat/. Lebo pohlcuje sa v nej oxid /kyslicnik/ uhlicity, ktory je neoddelitelnou sucastou nasho vzduchu. Jasne, ze dalsie zlozky v nej /napr. zlozenie blizkosti pramena/ to posuvaju na oba smery. Zda sa, ze upravu pH najvyraznejsie ovplyvnime stravou, takze pekne zazitky aj pri jedeni :o)

Alternativa

Vy spachtosi, tak aj ja zalomim, len este predtym: ano, je to tak. Cize obidve strany maju pravdu. Rozpustnost latok v destilke a jej prestup do buniek vyvolava vyplavovanie latok, cize aj toxinov - Pistova a etiketova predstava. Nerozumiem ale, preco by ta destilka nevyplavovala z buniek aj dolezite sucasti, mineraly - to je zase moja predstava. Pekne snicky :o)

igris

o tej destilke, nie je to ta co sa predava na benzinkach, som nieco citala a prave to ze citujem :odnima z organizmu len mineraly vo forme mrtvej hmoty, ktore sa ako usadeniny /neviem to prelozit z cestiny :(/v pojivovych tkani lahko rozpustaju. Voda zbavena mineralov ma extremne dobru schopnost viazat necistoty a dopravit ich prec....