Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
igris

Čítala som jednu zaujímavú knižku, ktorá bola už viackrát spomínaná na tomto fóre od Kurta Tepperweina "Omladzujúce odkyslenie". Inšpirovala ma k pokusu vyskúšať svoje "ph" :), ktoré dopadlo dosť "katastroficky" :(. Rada by som si prečítala váš názor na túto problematiku. V knižke sú spomínané rôzne zásadité prostriedky /čaje,pitné kúry,.../, ak máte dobré skúsenosti s konkrétnymi produktami sem s nimi :))).
ďakujem

- mira

Je dobré poznať súvislosti prekyseľovania organizmu. Prekyselenie vzniká hlavne z cukru, mäsa a ťažkostráviteľných potravin, napr. mliečne výrobky. Zásaditá je zelenina z nášho podnebného pásma. Pri príjme cukru sa organizmus bráni prekyseleniu tak, že odoberá vápnik z kostí a zubov na varovnanie kyslosti . Prebytok kyselín ukladá v bunkách svalo a tukových bunkách, preto prekyselení Ľudia priberajú a necítia po cukre prekysenie. Všetko ale len dočasu, kým sa nespotrebuje kapacita. Potom prichádzajú vážne zdravotné problémy.
Pitie čaju je len malá náhradka, v prvom rade treba odstrániť cukor.

indi88

Mam otazku nechal som si namiesta zasaditu zmes uvedenu v knizke ale co ma zaujima ake je vlastne davkovanie?Dakujem za odpoved

enerqi

Ak chces odstranit zo svojho organizmu kyseliny resp. ich usadeniny a upravit pH, podla autorov roznych knih o uprave pH je vhodne pit caj, ktory je zmesou mnohych byliniek. Tieto konkretne caje rozpustaju usadeniny a vtedy je potrebne brat mineraly. Pri beznom piti cajov je to v pohode.Mineraly by mali byt tiez v urcitom presnom zlozeni, aby boli maximalne vyuzitelne na ucel viazania kyselin.ja mam v ponuke 2 druhy mineralnych zmesi a jeden caj, ktory obsahuje 49 byliniek.

wewusa

enerqi - je jedno aky caj pijem? aj ked pijem ovocne, zelene, bilinkove? a v akej forme a ako by som mala do seba dostat mineraly? pomocou vyzivovych doplnkov? prepac ze tolko otazok ale pijem vacsinou len caje a vody a toto pocujem prvy krat, tak aby som si neskodila

enerqi

Pekny den, este som zabudla podotknut jednu velmi dolezitu vec.Samotny caj usadeniny rozpusta, ale pri ich rozpusteni sa uvolnia kyseliny, ktore treba viazat prave mineralmi zasaditej zmesi.Samotny caj bez mineralov vam moze nahle prekyslit organizmus, co nie je ziaduce.Takze ak pijete caj, tak nezabudnite k nemu pridat mineraly :0)Andrea

enerqi

Krasny den,som lekar/liecitel a venujem sa alternativnej medicine aj uprave pH.Podarilo sa mi zabezpecit zasaditu zmes podla knihy p.Tepperweina aj usadeniny rozpustajuci caj. V pripade zaujmu ma kontaktujte mailom alebo cez www stranku. pekny den Andrea(www.enerqi.sk)

induška

Dobry den prajem, prosim o radu kde mozem zohnat caj Royal Plus. Poslite mi prosim kontakt na mail ivana.huncikova@yahoo.com

Dakujem

- mira

Prostredie s nízkym pH vyhovuje pre život patogénnych organizmov, s ktorými vedci darmo bojujú antibiotikami, očkovaním, dezinfekciou a podobnými dočasne účinnými prostriedkami. Keby sa zamysleli nad tým, ako vytvoriť prostredie, v ktorom nebudú schopné patogény prežiť, ušetrili by nás od škodlivých vedľajších účinkov týchto prostriedkov, naviac by to bolo trvalé riešenie, ktoré by nebolo treba o pár dní, týždňov riešiť znova.
No a naše peňaženky a štátny rozpočet by sa nám poďakovali.