Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Idete voliť do NR SR platne či neplatne?

Príspevok v téme: Idete voliť do NR SR platne či neplatne?
VTomi

Bola mi totiž položená otázka, že ako neuprednostňovať žiadnu aktívnu politickú stranu, pričom pri využití svojho volebného práva. Tak som sa kuknul do zákona o voľbách do národnej rady. V zmysle toho zákona sú vlastne len tri spôsoby, ktoré by vyhoveli tomuto kritétiu, a síce:
- odovzdať taký hlasovací lístok, ktorý nie je na predpísanom tlačive,
- alebo dať hlas takej strane, ktorá bola medzičasom zrušená, má pozastavenú
činnosť alebo brala svoju kandidatúru späť,
- alebo teda odovzdať len prázdnu obálku.

O platných či neplatných hlasovacích lístkoch je tu text § 37 zákona:

§ 37
Posudzovanie hlasovacích lístkov

(1) Hlasovacie lístky, na ktorých sú mená kandidátov prečiarknuté, menené alebo dopisované, sú platné. Na také úpravy sa neprihliada. Ak volič dal na hlasovacom lístku prednostný hlas viac ako štyrom kandidátom, taký hlasovací lístok sa počíta v prospech politickej strany alebo koalície, na prednostné hlasy sa však neprihliada.

(2) Hlasovacie lístky, ktoré nie sú na predpísanom tlačive, a hlasovacie lístky politických strán alebo koalícií podľa § 23 ods. 6 sú neplatné. Ak je v obálke niekoľko hlasovacích lístkov v prospech rôznych politických strán alebo koalícií, sú všetky tieto hlasovacie lístky neplatné. Ak je v obálke viac hlasovacích lístkov tej istej politickej strany alebo koalície, počítajú sa ako jeden hlas; ak sa na niektorom z týchto hlasovacích lístkov vykonala prednostná voľba, prihliada sa na ten hlasovací lístok, na ktorom bolo odovzdaných viac prednostných hlasov; ak však bol odovzdaný na viacerých hlasovacích lístkoch rovnaký počet prednostných hlasov, nie však pre tých istých kandidátov, na prednostné hlasy sa neprihliada.

idem.volit

Dobre sa nam na nich nadava, ale politici budu vzdy taki, aki su ludia. Pokial sa my vsetci sami neuvedomime, nebudeme sa mat dobre....

Deria

to nie je pravda! lebo to by bolo najlahsie falsovanie volieb. az po scitani platnych hlasovacich listkov (ktore sa archivuj) je vyhlasena ucast!:)

VTomi

Deria 20:14
akonáhle ma volebná komisia odfajkne v zozname voličov, zvýšujem tým percento účasti vo voľbách...

J111

Kazdy nech voli jak chce, aj tak to figu pomoze, lebo politici uz toho vela v moci nebudu mat, okrem dani /tie asi zvysia/ a zopar podnikov /mensie percento/.

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.