ako jednat s arogantnou uradnickou?

0vecka

ja idem na to vecsinou milo uplne ignorujem a spravam sa ako keby bola mila ale pritom dost asertivne mozno trosku zvysim hlas a vecsinou to funguje tak ze sa ukludni...

lost

nedavno som jednu primitivne banalnu vec vybavoval 3 hodiny :)
a este ma to stalo 33 eur

no uzasne..

ale beriem to ako adventuru, a uradnici boli celkom OK, cca hodnotenie 85% by odomna ziskali v priemere.. niektori 100%, ini zas len 70%
hold, byrokracia..

zato ludia co sa PREDBIEHAJU :D haha .. to je tiez zaujimava kapitola..

xxxxxxxxxxxx

treba davat staznosti kazdy sa boji a potom tam uradnici hniju na jednom mieste znechutene aj 30 rokov a mladi nemaju kde pracovat co by boli radi za taku pracu... takze treba sa ozvat ked je neprijemna. Ono keby ludia davali podnety ono sa to nakopi a bud sa zmeni ich spravanie alebo to vedenie vyriesi inak...

lost

a este jedna vec, k tomu "ja som pan, uradnik moj sluha"

je to metafora, ktorej sa drzim, pretoze ak by som to pohnal do extremu, napr ze by som mal firmu, kde je 1000 zamestnancov a robia si zo mna DOBRY DEN, tak mam kazdy den brutalne straty.

vies kolko firiem mi znechutilo nakupovanie, lebo je tam RETARDOVANY zamestnanec?

odidem z firmy, a som zvedavy ci by si toto tolerovala svojmu podriadenemu, ze ti pre "zlu naladu" odohnal zakaznika.

ako pisem - je kapitalizmus, je mi šum a fuk :D ci cokolvek, ako sa kto citi, ak chce biznis, tak ziadne ustupky (v istych pochopitelnych pripadoch ano, ale...)

ale na slovensku je velmi v trende to, ze sa kazdy vyzuva z prace..

vies co je zaujimave? ze ak nakupujem v rakusku (a je uplne jedno,ci je to maly velky (alebo maly) s potravinamy, alebo maly obchod s velkym tovarom), proste tam si ma ako zakaznika vazia.

to iste ak komunikujem (nakupujem) z USA a ciny..

ako je to mozne, ze ako na jedinom mieste na svete (i ked vo svete som nebol), je najmizernejsia nalada prave na slovensku?

jasne ze nie vsade, vsetka cest vynimkam...

ale hento.. hovori sa, ze "maly plat, nebudem sa snazit"

hehe, nech to skusia na zapade povedat :)

preto ten moj postoj.

lost

ale nemyslim pripady, ked sa jedna o "prakticky nic" tj - ze sa uradnicka vysmrka ked na nu rozpravam, alebo zdvihne telefon. ak mam cas (a neponahlam sa za rodinou), tak mi to je jedno.

skor mi ide o EXISTENCNE pripady, napisem priklad:

muz ma rodinu, zenu a dve deti povedzme, je zivnostnik a pracoval 2-3 mesiace pre nejaku sro, ci ineho cloveka.
ale nedostane svoju odmenu

vies co sa s takou rodinou stane, ak bude slusny a ustupcivy ?

nic pekne, preto ta dravost je podla mna nutnost (v existencnych pripadoch, opravujem sa - nie v tych, ked ide o "minuty" raz za rok na urade, pre znechutenu uradnicku)

Stella..

lost, podla mna si to teraz kvalitne pomiesal :)

byt mily a slusny nie je V MOJOM PRIPADE o ustupovani
da sa trvat na svojom, da sa presadzovat to na co mas pravo a zaroven da sa robit to s usmevom a priatelsky, jedno druhe nevylucuje

z mojej skusenosti milym a povzbudivym pristupom vybavim veci rychlejsie ako ludia, ktori su neprijemni

nechcela by som muza, ktory kazdemu ustupuje, rovnako ako by som vedla seba nezniesla muza v ktoreho spravani by bol co len NAZNAK arogancie, taky u mna nema sancu
a ak by co len raz spomenul, ze on je niekoho panom (predavacky, uradnicky atd.) skoncil by u mna :P

nemam pocit, ze dnes prezije len dravy a arogantnejsi resp. vyhody ktore prinasa taky zivot pre mna nemaju zdaleka taku hodnotu aby mi stalo za to byt takou a stratit pred sebou tvar

dana660xz

efra no ja ked nieco taketo zazivam, tak sa zhlboha nadychnem, ratam do 5. dolezite je posobit sebavedomo a hovorit nahlas. sebaisteho cloveka len tak niekto nesfukne.

lost

Vidim to aj na cestach, alebo v rade kde niekde cakam.

Pustit niekoho, zo slusnosti, len tak, nie je absolutne ziadny problem.

Ale dnes je taka doba, ze drviva vacsina ludi vyzaduje moje ustupenie aj na moj ukor, respketive tazko sa to opisuje v kratkosti, ale priklad:

Ak by som chodil na urad kazdy den, vzdy ja by som bol ten co ustupuje, napr vybavujem nieco 1 hodinu, namiesto pol hodiny... tak sa to casom nazbiera a ja som ten co na to doplati.

Pytam sa, chcela by si takeho muza, co ustupi nejakej zenicke, ci slecinke na urade, NA UKOR svojho casu, tym padom aj castu tvojho, ci vasich deti?

Svet dnes je dravy, prezije ten kto je arogantnejsi, resp. pusti menej zo svojho.

Neni to problem OBCAS pustit "zo svojho" (casu), ked vidim ze sa chudak uradnik trapi, ALE niektori uradnici to beru ako nieco normalne, ze CO TU TY CHCES ?!

tak dovi dopo, takeho by som vyhodil a nech si hlada pracu znovu.. to je celkom aj zname verejne tajomstvo, ze vacsina uradnikov len hraje solitare, ale tak daleko uz nechem zachadzat, moze to byt len povera..

lost

Stella..

ja za to nic necakam, cakam len spatnu vazbu v pobode rovnakeho respektu smerom ku mne, ked uz je respekt smerom odomna ku nim.

ale nehovorim, ze sa spravam vyslovene arogantne, za to mi nikto nestoji, moj cas a nervy su daleko vzacnejsie, no spravam sa odmeranejsie (viac ignoracie) a ked mam naladu, tak im pripomeniem ze ja som pan a nie oni. (bohuzial, pan som v pripade ja vs uradnik, z mojich dani je plateny ;) ) pokial by mna niekto platil za nieco, tak hold by som sa musel pravat ja tak ako teraz popisujem ze chcem aby sa ku mne spraval uradnik. Sem tam platia aj mna niekedy (kedze sem tam aj ja musim pracovat aby som mohol prezit) a vtedy maximalne respektujem svojho klienta, zakaznika, kolegu, ci sefa. A nie je to z vypocitavosti, ale z profesionality, proste si davam zalezat na svojej povesti, ale ak ma naserie niekto, koho PLATIM JA ZO SVOJICH (dani), tak ked nechce pracovat, nech ide do spej matere, to uz nie je moj problem, ze ma menzes alebo zlu naladu.

Chceli kapitalizmus? Tu ho maju.