Baví Vás Vaša práca?

ATIDE/ESMERA

Takt o máš dobrú prácu, aj ja kreslím aj píšem, teda robila som to, kým som nedostala tieto depky a prestalo ma to baviť...nemám motiváciu ísť ďalej

slnecnica

david23, mám kreatívnu prácu, kreslenie, fotenie, navrhovanie, písanie, z každého trochu
vyhovuje mi, že nesedím v kancli 8 hodín denne, necvikám kartu, pracovný čas si sama prispôsobujem-aj keď nehovorím, že nemám aj termíny. Niekedy som z práce doma naobed, niekedy o polnoci, niekedy neprídem domov aj dva dni:-)

ATIDE/ESMERA

Ale ja som chcela mať aj kšolu, z ktorej by aj niečo reálne bolo, chápeš...:D nielen samotné jazyky alebo tak. Ja som sa chcela zamerať na konkrétnu oblasť - napr. na stavebníctvo, zahradníctvo, zdravotníctvo, právo...

david23

atide tak u mňa je rozhodnuté, sprav si štátnice z jazykov, alebo choď študovať to tlmočníctvo. Aj keď by si sa v budúcnosti nevenovala prekladatelstvu, tak s kombináciou 2 cudzích jazykov ťa zoberú kamkoľvek na hociktorú pracovnú pozíciu, akú chceš.

ATIDE/ESMERA

Tak jazyky mi išli zo všetkého najlepšie :D chcela som tlmočníctvo, ale teraz sa mi to zdá byť také do vetra, také nijaké...jedine že spraviť si šttnicu popri normálnej škole alebo tak :D A ja som sa dobre učil ana všetkom, aler adšej som mala humanitné než prírodovedné rpedmety. Bavila by ma záhr. architektúra, teológia, dokonca aj herectvo, jazyky....ešte do úvahy prichádza aj stavebná v Žiline, tam by ma vzali externe bez prijamčiek, no neviem, či by ma to až tak bavilo...

david23

tak napíš odbory, ktoré ťa na zš a sš bavili a mala si z nich dobré známky a ako ti idú jazyky, nájdeme ti potom vhodný odbor

david23

atide a načo študovať, vo veľa prácach ťa všetko potrebné za pár dní naučia. A keď ťa to ťahá k náboženstvu, tam môžeš v kostole akokoľvek pomáhať. A keď už chceš niečo študovať, tak si vyber odbor s ktorým sa aj uplatníš.