Tehotna sestra

Príspevok v téme: Tehotna sestra
Fero M.

Tak samozrejme hned ako sa clovek da trosku do kopy, tak pride nieco lepsie. Sestra pred nedavnom nasim oznamila skvelu novinu, ze je tehotna so svojim priatelom ktory jej uz x krat narohil monokle a zlomil nos. Papiere na sude a otecko nikde. 4 ludia v trojnizbovom byte a este dieta na ceste. Totalne nezodpovedna sestra uz od strednej skoly to tento krat zaklincovala kvalitne.
Dneska mi nasi oznamili ze ked sa male narodi budem soat v obyvacke na gauci.. Samozrejme sme sa pohadali a nasim som vytmavil ze ju budu zivit do konca zivota atd.. Hadka. .... Mam toho akurat tak dost...
Totalne zmeny v mojom zivote za posledne roky... V lete odchadzam do podnajmu a som zvedavi ako vsetko pojde dalej..

Chaoem napatie nasich ale mna sa nikto neopytal ze ako to ja vidim a to budem krstny otec a bez toho aby sa ma niekto na nieco vobec opytal....

Fero M.

Noo uvidíme, na alkohol nie som ale ten kľud a samota by ma asi psych. vyrovnala po tom rozchode a clekovo skludnila, lebo som strašne nervozny a už sa mi to aj na zdraví prejavuje

ynteligent

no ako hovoríš, sám vieš že to k tomu nutne vedie ale minimálne do pôrodu ti odporúčam zostať doma, samozrejme za predpokladu ak sa to dá vydržať. aspoň našetríš nejake peniažky na osamostatnenie sa, aj malíčko poteší na začiatok a ako hovorím, vyslovene vyhladať rozumnu, samostatnu - najlepšie sympaťáčku a ist do toho podnajmu inak by si tam sam zcvokol resp by si tam vodil kamošov a zacat popijat. ale to ja uz neviem posudit ci mas na ludi nos a vies ludi dobre odhadnut alebo sa nechas opit rozkom ako tvoja sestra :))

Fero M.

v obývačke je balkon a spálna je malá. Takže to nejde. Ja som už dlhšie chcel ist preč, teda osamostatniť sa ale rozchod atd...
Takže asi jedine skusiť ist svojou cestou a nejak im to vysvetliť tak že je to moj výber a nie reakcia na bábo

ynteligent

veľmi rozumiem tvojim obavam aj tvojej nespokojnosti, mas na to uplne pravo. z mojho pohladu by bolo mozno ovela priechodnejsie aby rodicia spali v obyvacke resp sa ich spalna prerobila na obyvacku ? to je podla mna celkom elegantne riesenie resp eventualne aj tvoju izbu, ich terajsiu spalnu prerobit tak aby z casti sluzila ako obyvacka, tych moznosti je samozrejme viac ale svojho naroku na svoj zivotny priestor by som sa rozhodne nevzdal lahko. to samozrejme zalezi od toho ako ten konkretny byt vyzera a ako je dispozicne rieseny. skus vlozit diplomaticky tohto chrobaka rodicom do hlavy, je to riesenie kedy zostane koza cela aj vlk syty, inymi slovami, kazdy ten priestor mat bude a ty neodides z domu . vychadzam z toho ze napr u nas to bolo tak ze rodicovska spalen(najvacsia izba v byte) sluzila skutocne len na spanie a nic ine sa tam ani nerobilo, teda myslim cez den. preto oni by sa mohli vzdat toho priestoru. potom by som ti aj odporucil aj z casti tu tvoju izbu prerobit na nejaku na miestnost kde sa napr bude dat pozerat tv, ked jeden z rodicov bude chciet napriklad pozerat tv a druhy spat. je to hlavne o kompromisoch a samozrejme sam musis odhadnut co mozes od tvojich rodicov ocakavat atd. samozrejme tie riesenia by mali mat skor docasny charakter, nepredpokladam ze to vydrzis dlho, vydrzis to nejaky cas, snad do narodenia dietata a potom bohvie, moze ti zacat liezt na nervy, vies ake su male deti, cloveku su neprijemne a milovat dokaze len to vlastne :))

Fero M.

Tak ona má 25, pravovala do kopy asi rok aj to len čašníčka a bludy. Drogy už neberie ale brala. Debilko sa jej vysral na hlavu, pred 2 týždnami tu preplakala celý večer.
Noo rad by som si takú našiel, zatial mi to nevychádza, čo som mal sa rozložilo a čo som našiel pomaly odplávala.
No neviem, oco niekedy hral dosť často automaty a z toho boli doma problémy. Ale už dlhéééé roky je to doma ok a tak si myslím, že je tam a aj bola šanca na nápravu. Mali sme aj ťažku nehodou dopravnu a jeden člen rodiny zomrel neskôr na následky. Teda nie priamo z nášho bytu, ale nechcem to rozpitvávať.

Co sa týka tej obývačky, tak nehrozí aby som tam spal. Naši su tam stale, pzeraju telku a všetko, ja si to neviem ani predstaviť... Teraz ma to čaká 3 dni lebo prerábame izbu pre dieťa ehm, tak ...

alenka_maxova

mamina mozno citi, ze zlyhala pri jej vychove. Nevidim do vasej rodiny, ale zrejme sa tam cosi stalo, ked sa sestra takto zopsula. Ziadna normalna baba si totiz dobrovolne nenajde takeho chalapa...Nic, ty len chod pekne prikladom :) To je jedine, co ti mozno pomoze. A kym sa babo nenarodi, byvaj doma, setri si peniazky a pak astalavista! :)

ynteligent

hlavne nerob unáhlené rozhodnutia, rozhodne neodchádzaj náhle, to sa nezaobíde bez prípadného pekla v rodine. sestru treba poriadne skonsolidovať, tzv. vyčistiť žálúdok a to poriadne, nech hlavne nebere drogy keď je tehotná a hlavne nech v sebe nájde kus potrebnej zodpovednosti aby mohla čeliť tomu čo "spôsobila". žiadne lietačky po diskotékach atď. z tvojho rozprávania vyplýva že je asi hodne mladá (20-25 ?) a tipujem že nikdy nepracovala a pravdepodobne si s v tomto čase ani poriadnu prácu nenájde nakoľko v blízkej budúcnosti je aj začne rásť bruško a niekoho takého nikto nezamestná s vedomím že za pár mesiacov aj tak odíde. na materskú nárok mať pravdepodobne nebude nakoľko v posledných dvoch rokoch asi nebola 270 dní nemocensky poistená. treba určite vyriešiť aj túto finančnú stránku veci. na materské nárok síce mať nebude ale vznikajú jej rôzne iné nároky na dávky . to samozrejme závisi aj od toho ako sa k tomu postaví aj "sploditeľ" dieťata . z môjho pohladu, resp . z tvojho rozpravania je to človek s ktorym by sa dieta vychovavat nemalo že ? hned po narodeni dietata treba zacat riesit otazku vyzivovacej povinnosti, to tiez zavisi od toho ako sa k tomu postavi "otec". on moze kludne zapierat otcovstvo, samozrejme aj to sa vyvratit ale $$$$$ :))) ale vzhladom na to ze je pravdepobne tupec tak si neuvedomi moznost takehoto lisiactva. dalej by som jej odporucil podat navrh na priznanie prispevku na vyzivu nevydatej matke a uhradu niektorych nakladov nevydatej matke, samozrejme z tohto pohladu ani neviem posudit ci splna vsekty podmienky a je to pomerne na dlho preto ich tu nejdem vypisovat vsetky ale rozhodne sa treba o tychto veciach informovat
ale to k sestra. co sa tyka teba tak rozhodne pockaj ako sa vykrystalizuje situacia a pockaj do narodenia dietata co a ako. mozno to znesitelne bude, dobrych ludi sa vsade vela zmesti ze ? inak mezdicasom by som ti odporucal sa poobzerat po nejakej partnerke, hladaj nieco samostatnejsie, nie studentky, ale zenu ktora pracuje a ma vlastny prijem. nie je to nic vypocitave ale mal by si sa zachovat velmi pragmaticky pretoze urcite sam predpokladas ze je len otazkou casu kedy budes musiet odist a "ve dvou se to táhne líp" že ? ;)

Fero M.

Lebo bral drogy, už ho aj kukláči raz zobrali, robi na kamione a už ju par krat zbil aj zlomil nos nakopal do hlavy. Je na neho podane oznámenie a kým sa veci riešia na sude, tak ona si od neho decko nechala spraviť. Skaredý, tlsty, holohlavy feťák.

On nemá nič a čo má tak presral... Takže tak. Môžu ju naši živiť do konca života a ked som sa ešte dneska ozval, že takí sa maju najlepšie aj byt jej ostane aj všetko nakoniec, teda nemyslel som to tak že niečo ja chcem, tak ešte oco na mna kvázi vyskočil, že nech sa nebojim, že mne polovicu vyplatia, tak ešte ako ... NO koment fakt.. Mama urazená, lebo som si povedal svoje a oco kedy ako...

alenka_maxova

ach, nezavidim ti naozaj. A vlastne preco nemoze z domu odist sestra k otcovi jej dietata? Keby som sa ja takto spravala, tak ma nasi kopnu do zadku a vyhodia...

Fero M.

Oni to beru ako alternativu aby ma babo nebudilo. . Ja pracujem uz dlhu dobu a asi to tak poriesim. Len mi to nabura rozpocet na kupu bytu. Teda ten podnajom...
Oni sa jej uz tolko nadohovarali. Po dobrom, po zlom, hladkajim, bitkou a nic.

Flakanie, dlhy, drogy, ziadna robota. Normalne zlate ale totalne naivne dievca a pritom je taka pekna ze by mohla aj beckhama mat...
A ja to znasam za vsetkych... Ja ani nerozpisujem zvysok.. Mozno by az potom ludia pochopili preco mi tak zalezi na laske od partnera a preco som sa v tych temach tak trapil..

Jedno viem ze v obyvacke spat nebudem. A tym krstnym... Nemam slov a to sa edte ozvem a oni hned po svojom, hlavne mamca. Lebononi maju dost atd.. A ja mam asi robit co chcem. Ked som im radil ako to dievcisko maju skrotit tak jh nechali chodit kade tade a volat po nociach atd... A ked trebalo nieco riesit tak jeden na druheho zvaloval vinu a aby konal ten druhy...
A do toho prerabame byt. Ruky mam ako orangutan vytahane a to nehovorim o tom ze byvame vysoko a vytah ziaden..