Naozaj sme raj pre vydriduchov?

Príspevok v téme: Naozaj sme raj pre vydriduchov?
nastvana

Dcera sa vratila z liecby u zazracneho cudzinca, ktory sa udomacnil na Slovensku. Uz ich je tu pozehnane, zda sa, ze Slovensko sa stalo rajom pre vselijakych vydriduchov, ktorych doma nechcu, alebo im pravom neveria. Tento uzasny clovek - vola sa Dr. Jozef Nema, stranka:

si svoje centrum nazval honosne klinika a rozbieha cinnost po celom Slovensku. Aj ked som dceru pred tym odhovarala, nedala si povedat. Teraz place a bucha si hlavu o stol, lebo musi ist konecne tam, kam mala ist uz predtym - k lekarovi. Akurat jej mohli ostat vyhodene peniaze a nemuselo jej byt tak zle ako teraz.
Kedy sa uz spamatame a uvedomime si, ze keby ti cudzinci boli naozaj taki perfektni, uz by sedeli nie na chudobnom Slovensku, ale niekde v New Yorku a svet by ich uznaval. A nemuseli by sa chvalit sami.
A aka preboha klinika! Ved klinika je nemocnica, kde su aj lozka, nie jedna miestnost na masaze a kecanie. Ti ludia uz skutocne nemaju sudnost ani stipku pokory. A tito nas chcu liecit?

veda

Presne tak.Proste asi musela zazit a polati sa aby pochopila.Ved aj my sme boli maldy a chceli sme byt samostatni.A urcite nebude tak hlupa aby zasa nieco take zopakovala.Niekedy treba mlademu cloveku taku skolu.A ako pise magy prisla len o peniaze.To mala STASTIE.
Ale ako rodica ta chapem ze si nastvana.Ja som sa tiez snazila deti vystrihat od vela veci.Nedali si povedat kym sa nepopalili.A jasne ze ma to stvalo.Ale potom prisli a povedali ze uz pochopili.Clovek sa uci cely zivot a nikdy nebude na tolko mudry aby nenaletel podvodnikom ktory kolkokrat su tak presvedcivy ze ....

nastvana

Magy, dakujem, poucila sa - aspon dufam - a tiez to beriem tak, ze je to skusenost a za tu treba aj zaplatit. Ale je mi luto aj dalsich chudakov, ktori na toto denne musia naletiet. Lebo mnohi daju horko-tazko dohromady posledne korunky, len aby pomohli sebe alebo svojim blizkym. A dostanu sa do ruk takymto bezcharakternym individuam. Co uz sa to s nami deje, to nechapem. Kam sa uz ten ludsky charakter ruti.

lentilkaaa

nastvana...vies ale takymto ludom sa dari pre nasu vlastnu naivnost a prepac za vyraz aj hlupost...takze do urcitej miery je to aj chyba tvojej dcery....

Magy

nastvana - plne ta chapem, ale ako sama vidis, tvoja dcera sa musela k svojej zivotnej mudrosti dopracovat len tym, ze sa popalila sama na vlastnej kozi. to je uz udel ludi - druhym neverime, ze ohen pali, kym tam nestrcime vlastnu ruku.
pokial sa tvoja dcera vylieci normalnou cestou, bude to skvele, okrem tych penazi nestrati nic, prajem jej/vam to. a verim, ze si nabuduce da pozor a da na tvoje rady.

nastvana

Az teraz som si poriadne pozrela tu galeriu a fakt je to strasne ako je tam pofoteny zo vsetkych stran a vyzera skor ako ... no, radsej pomlcim.

2bodka

suhlasim s Magy a navyse, ak by mal clovek dar/schopnost liecit alebo uz len diagnostikovat dotykom (ako sa pise v zivotopise), potom by mal byt povinny minimalne z moralneho hladiska liecit ludi zdarma, nie??? ;)

veda

Aspon bude mat ponaucenie do zivota a na druhy krat si da pozor.Ale chapem ta ze ako rodica ta to stve.
Tiez som si pozrela tu galeriu
:D ved ani nema co ine ukazovat ked ma len jednu miestnost.Keby aspon ukazala aj nejake pacientky ale sa tam sam pretrca na fotkach. :DD

Magy

cim su zakony zlozitejsie, tym je vacsia sanca, ze si v nich rozni takito podvodnici a sarlatani najdu medzeru.
vyhlasuju sa za zazracnych liecitelov pomaly s vacsou mocou ako mal jezis.
osobne by som na akekolvek podobne aktivity zaviedol specialne komisie, ktore by posudzovali realny efekt takychto ludi.

pokial nema certifikat ako lekar, alebo povolenie vykonavat toto povolanie na uzemi sk/eu, tak sa skryje za maserstvo a ludove liecitelstvo a je vlastne mimo dosah mnohych obmedzeni zo zakona, ktore platia pre lekarov.