Rezanie sa

Príspevok v téme: Rezanie sa
alina

Ahojte...mozno ma pre toto budu vsetci odsudzovat, ale musim to niekde napisat... Je to asi rok a pol, kedy som s tym zacala... zacalo sa to po vymene nazorov s jednou kamaratkou... povedala mi dost nepekne veci... ze som zla, ze sa so mnou kamaratila len z lutosti, a mozno aj mala pravdu :( teraz viem, ze mala.. som zla... v ten den ked som sa vratila zo skoly, mala som chut to uz vsetko skoncit, tak som siahla po noziku a porezala si zapastie... ale nebola som taka silna aby som zarezala moc hlboko... neskor po nejakom tyzdni som to spravila znova... az sa to nestalo mojim ritualom. Ked som bola psychicky na dne, siahla som po noznickach, noziku, ziletke, ihle, a rezala som sa kym mi netiekla krv. Zo zaciatku som potrebovala som citit bolest, no neskor mi to uz bolo jedno. Pacilo sa mi to :( a bolest som uz ani necitila. Snazim sa s tym skoncit. Vyhybat sa vsetkemu ostremu. Citim sa ako sipkova Ruzenka :( Bojim sa, ze to takto bude vzdy...

Meretseger

bingham: Selfharmeri sú tiež len chorí ľudia, pokiaľ to nerobia rovno kvôli tomu, aby boli zaujímaví... To už je potom naozaj hlúposť.

Bolo by fajn, keby ľudia nemali predsudky.

bingham

kv...pises hovadiny...ze k psychiatrovi chodia debilni ludia...presne ako tu niekto napisal...chodia tam chori ludia

debilny clovek je skor ten co sa reze...nemyslis ??? :)

tpch

Ano, kv je stastna, len citi v srdci taku strasnu bolest, ktoru jej odstrani len rezanie :-D
Lepsiu definiciu stastia som fakt este nevidela.
Vyhlasujem vyrok kv za perlu dnesneho dna.

Maros75

kv........v Amerike a vo vyspelych statoch ma takmer kazdy dobre financne situovany svojho osobneho psychiatra. Tvoj nazor je strasne zaostaly...

Meretseger

kv: Nemyslím si, že si natoľko inteligentná, ako tvrdíš, keď prehlasuješ podobné veci o psychiatrii a ľuďoch, čo tam chodia.
Mám nadpriemerné IQ, ale tiež sa režem a chodím na psychoterapiu AJ k psychiatričke, hoci psychotická NIE som. Povedz mi, ako chceš ovplyvniť depresiu z endogénnej príčiny svojou inteligenciou? Či anorexiu? Psychické ochorenie si nevyberá - a rada by som upozornila, že duševná choroba je to, čo máš, nie to, čo si. Skús si to pamätať.
A ak sa pokúsiš zabiť - ono to zas až také jednoduché nie je - skončíš tak či tak na uzavretom oddelení :)
alina: No, holka, som na tom rovnako, čo ti poviem. Mne pomohla motivácia. So psychológom som spísala dohodu, že ak si budem ubližovať, terapia skončí. Dokázala som abstinovať pol roka, potom som ho donútila zmluvu zrušiť a voilá - je to tu zas. Obe predlaktia husto zjazvené (hoci mne je šumafuk, čo si o mne ľudia myslia a pokojne nosím krátke rukávy).
Avšak silná motivácia. Pre mňa to nie je priateľ ani inzulínová pumpa. Bola to len a len terapia. Mala by si niečo, čo by ťa skutočne donútilo prestať? Najlepšie niečo, na čo by dozeral i niekto iný, nielen ty sama? Je totiž pravda, že s tým prestaneš, len ak sama budeš chcieť, a až ti SP bude viac brať, než dávať. Toto je však dobrá pomôcka uvedomiť si, že jo, jasne, prestať sa dá!

lentilkaaa

kv!!!!omyl....k psychiatrom chodia chori ludia, nie debili a pod. je to normalna choroba ako hocico ine...to nie su ludia co sa potrebuju vykecat zo svojich problemov-ti chodia k psychologovi...ale to su naozaj chori ludia ktori potrebuju lekarsku pomoc a zvacsa aj uzivanie liekov...takze odsudzovanie tych ludi je take iste ako ked chces odsudzovat cloveka ktory ma chripku...ti ludia nemozu za svoju chorobu...a pisem to napriek tomu ze ja som chvalabohu nikdy na psychiatrii liecena nemusela byt. KV mala by si zvazit svoje tvrdenia...lebo clovek nikdy nevie ako dopadne on alebo jeho blizki....

jahodka123

Tiež som siahala po takomto radikálnom "riešení", keď som bola na dne. Ale bolo to len v období puberty. Najprv to boli ruky, potom stehná - to sa lepšie maskovalo... A ako som s tým prestala? Skrátka som dospela, našla som seba samu, opustili ma puberťácke depky a bolo vyriešené.

kv

Tak jedno je iste. radsej by som sa zabila jak klesnut tak ze sa dostanem medzi psychopatov. takze hop :D

ja mam otazku ,pouzivate daku dobru regeneracnu mast ?
lebo ja mam doma len kalciovku asi najhojivejsiu. ale chcela by osm nieco zazracnejsie lebo si chcem dat tetovanie na zapestie a potrebujem dako tie jazvy dat prec este trochu : /