Záverečná práca psychológa

Príspevok v téme: Záverečná práca psychológa
Meretseger

A zase raz...:) Už ani neviem, či je to v dobrej téme, všetko hádžem sem, whatever.
Čisto teoreticky: nemáte niekto info o záverečnej práci, čo vraj každý terapeut robí na konci výcviku? Bo Stano mi v utorok vysvetlil, že ho o rok presne toto čaká a hľadá si aspoň dvoch klientov, ktorých by tam mohol opísať. Iste, žiadne osobné údaje, etc. Oslovil ma ako prvú, pretože spolu pracujeme už dosť dlho - a možno som suppa materiál, neviem.
Zatiaľ som mu dala slovný súhlas, ale mám trochu (hádam neopodstatnené) obavy, či urobím dobre, keď mu to dovolím. Dôverujem mu... ale po istých skúsenostiach nie úplne.
Pritom vraj tá práca ani nebude podpísaná a porota teda nezistí, kto ju písal, čo je neviem ako možné 0_o
Dali by ste mu? (Súhlas :D:D)

tpch1

pre istotu sa informuj o podrobnostiach, radsej dvakrat merat :-D
Niekedy stopa malej paranoje nie je na skodu, aj ked konspiracne teorie nemam rada

Meretseger

Niečo som vyhrabala, záverečná práca a skúška je spolu s kopou ďalších vecí medzi kritériami vzdelávania a vyzerá to vcelku dôveryhodne. Predpokladám, že nebude klienta opisovať úplne identifikovateľne a potom to všade rozvešiavať po meste ako letáky... ale človek nikdy nevie :D

tpch1

No o takom som este nepocula. Meretseger, urcite sa o niecom podobnom informuj v slovenskej komore psychologov, pripadne v nejakej aliancii psychoterapeutov v SR. Trosku pogugli, nieco ti iste vybehne. Opytaj sa, o co ide a ci je to OK.