"odchadza" mi prava ruka..

Príspevok v téme: "odchadza" mi prava ruka..
lizinka

dobry den..nevie mi niekto poradit? Uz tri roky mam problem s pravou rukou, velmi mi trpne, hlavne, ked mam na chrbate ruksak alebo tasku cez plece..no teraz sa to velmi zhorsilo (som v 8mesiaci tehotenstva)..v noci sa budim na strpnute obe ruky, co sa tyka pravej, boli ma cele rameno(taka slabost), prechadza mi to cez zapastie do prstov, uz stracam v nich cit, motorika je slaba, dokonca si uz ani chleba neviem odkrojit..nemam ziadnu silu v ruke, akoby mi "odumierala"..a je to horsie a horsie..do toho sa budim na bolest drobnych klbov na oboch rukach, mam ich uplne stuhnute..uz som zufala, bola som u neurologicky sa objednat, ale ta cakacia doba je velmi dlha, to uz budem po porode a mam strach, ci sa budem vobec vediet postarat o babo, ked mam uz pomaly nefunkcnu pravu ruku :( dnes napriklad okrem bolesti chrbta mi mravci v palci, nemam v nom vobec cit..nevie niekto poradit, prosiim!

RNG

Co lekari malokedy diagnoizuju je napadnutie nervovych obalov virusami. Na to pomoze si zvysit viralnu imunitu a samozrejme brat EPA a DHA, co by si mala v tehotenstve aj tak na lepsi vyvoj nervovej sustavy dietata a tvoje poskodene nervove obaly. Davka rybieho oleja je 10 gramov, ale osobne odporucam ovela ucinnejsi krill olej, ktoreho 2 gramy urobia viac roboty v tele, pretoze EPA a DHA omega 3 oleje su tam v ovela ucinnejsej forme, nie triglyceridy, ako u ryb, ale fosfolipidy(vodorozpustna forma, ktora sa lepsie vstrebava, lepsie transportuje v tele a priamo pouzije).

Karpalov tunel sa alebo operuje, alebo tie stvrdnute slachy, co priskrcuju nervovy zvazok sa daju zmakcit pouzivamin DMSO alebo aspon MSM roztokov, aplikovane transdermalne,rovno na miesto problemov.

lizinka

Tri roky mi trpla sem-tam ruka..co mozno kazdemu druhemu cloveku, a ja po svojich skusenostiach so zdravotnictvom som s tym hned nebezala, lebo mne nikdy s nicim nepomohli..len teraz sa to posledny mesiac velmi zhorsilo, tak som sa zlakla a povedala som si, ze teda s tym na vysetrenie pojdem, ze mozno, ked som vo vysokom stadiu tehu, ze ma mozno trosku uprednostnia, kedze doteraz ma vzdy mali vsetci doktori na salame a nikdy mi nepomohli a to som bola niekedy viac v nemocnici ako doma..ale ako som sa presvedcila, tak maju cloveka v pazi tak, ci tak..uz som zufala z toho nasho zdravotnictva..:( ale moja obvodna mi povedala, ze to moze byt syndrom karpalneho tunela, lebo ma to boli aj v zapasti a nemozem drzat napr mys..len citim, ze mi to ide od chrbta..a to som bola nedavno na ortopedii s krizami, kedze mi vystrelovala taka elektricka bolest do nich, ze som bola total paralyzovana niekedy aj hodinu, sadala som si 10 minut a podobne.. a na to mi ortoped povedal, ze je to tehotenstvom, ze sa rozsiruje panva a pritom to bola bolest ako pri zaseknutom nerve..takze clovek je uz bezmocny ak si sam nepomoze asi.

Magy

je pravda ze 3 roky je neuveritelna doba, ze si to neriesila skor, ale nie sme tu na to, aby sme ta perovali za to, co si spravit mala uz davno.
emg potvrdi/vyvrati podozrenie na zacviknuty nerv niekde a podla toho bude nasledovat liecba.

DzanaFX

Môj EX mal rovnaký problém s oboma rukami, tŕpli mu, šiel za odborníkom, ten mu dal lieky, dobral ich za nejaké dva mesiace a problém zmizol :-)...Je to z chrbtice...

muc

3 roky? zartujes? preco si odbornika nevyhladala ovela skor? zrejme to bude z chrbtice, treba to vysetrit a liecit. hladaj ineho neurologa alebo rehabilitacneho lekara.