otazka na muzov. Sex & zeny

Príspevok v téme: otazka na muzov. Sex & zeny
22CapsLK

Ahojte... mam na vas otazku. Riesime problem v dlhodobom vztahu, no sme aj tak este mladi (25r.). Priatel sa mi zdoveril ze uz nevladze vydrzat, potrebuje mat styk s inymi babami. Kvoli mne sa tych X rokov snazil to v sebe potlacat s tym, ze mozno to raz prejde a nepreslo, velmi ho to trapi, doslova ma z toho kvazi "psychicke problemy" ... aby mi neublizil, ak uz neodola, povedal ze by bol vhodny rozchod - ako opatrenie. No ja som teraz z toho vsetkeho tak mimo ze nedokazem normalne uvazovat, a dodavam, ked mi to aj povedal, nijako som ho neodsudzovala, snazila som sa ho pochopit v max. moznej miere.

Poradte mi, res.p vysvetlite mi myslite ze keby som mu tu neveru tolerovala v buducnosti (v rodine) by to preslo? Lebo naozaj sme si vzdy po vsetkych strankach sedeli a ja si neviem predstavit vztah s inym, to co mal on, mal malokto a ja som si to nesmierne vazila a vazim. Alebo bude lesie sa s tym zmierit, ze to neprejde? Alebo v tom vy chlapi vidite aj nieco ine? co by mi pomohlo racionalne vec chapat? Teraz nie som normalneho usudku schopna, tak ma prosim neodsudzujte ak som sa aj vyssie blbo vyjadrila. DAKUJEM za odpoved.

skauka

z 3/4 ma vraj chut vzdy na mna, ale 1/4 myslienok je vzdy pri inych zenach...

1/4 myslienok pri inych? a ty nemas chut na inych???? vobec nikdy? teba to ani len nenapadne? a urcite si nad tym nikdy nerozmyslala, vsak?!!!

22CapsLK

skauka:

pri detoch, ako on tvrdi, by sa mu zmenili priority. Viem teraz su to len reci, ktovie ako by to bolo realne. A ano potrebujem cas na spravny usudok. Lebo je to tazke a zatial som otvorena vsetkym nazorom a alternativam.

22CapsLK

a este k prispevkom, kde pisete o tom, ze pochybujete v jeho laske ku mne. Je sice realne zeby chlap po niekolkych rokoch prestal milovat, ale ja z jeho doterajsieho spravania taky pocit nemam. Mali sme vela inych problemov, ktore skor vyplivali z toho ze moja matka nam nepriala (odjkakziva s nou nemam ziadny dobry vztah).. tolko sa trapil, niekedy sme sa ani nemohli stretavat (zo zaciatku) ale vydrzal to... keby ma nelubil, uz davno by to ukoncil. Ten vztah s matkou je rovnaky aj dnes, akurat ze sa coskoro malo riesit spolocne byvanie, takze by sme sa tomuto problemu vyhli.... Takisto mam aj svoje zdravotne problemy, ktore toleruje, hoci malokto by to zniesol....nie je to prijemne. Urobil toho pre mna naozaj vela, je mi velkou oporou v zivote a keby ma nelubil neverim zeby to robil len tak...

skauka

Pozri, ak ti chlap chce spavat s druhymi, a nielen s tebou tak nech si kludne spava, ale bez teba!
Pravdepodobne nie je zrely na plnohodnotny partnersky vztah.. Mala by si si najst ineho, urcite sama vnutorne citis, ze takto to nebude ono.
Ak momentalne nevies triezvo uvazovat tak pockaj, daj tomu cas, vyplac sa, rozzur sa a potom budes vidiet veci objektivnejsie.

A to si naozaj myslis, ze muzi nie su stavany na monogamný vztah??? nebud naivna a nepodliehaj rodovym stereotypom!
to akoze chlap, pan tvorstva podvadza zenu, zatial co ona je doma pri detoch a sporaku...ale zena mu to odpusti, sak ved on za to nemoze, muzi su uz raz taky???!!! si predsa nejaka zenska, nie?! Mas pravo mat chlapa, ktory miluje len teba a spava LEN s tebou!
99% nasej spolocnosti sa nemieni delit o partnera, a ja neverim ze ty si to 1%...
Naozaj si vies predstavit vas oboch, vase deti cca o 10rokov? ked on chce pichat druhe? a co vase deti v buducnosti?? ako im budes vysvetlovat, ze tatinko teraz neni doma, on teraz s takou tetou...
jednoducho tvoj chlap je mlady a potrebuje este okostovat ine rostenky a ty ho uz nebavis..na to prides aj sama..
Drzim ti palce!

22CapsLK

ano zvazovala som sexuologa, odbornika, aby mi dokazal poskytnut objektivny odborny nazor a radu. DOkonca to najskor zvazoval aj on, sam povedal ze mozno je to dusevna porucha a trebalo by to liecit, akurat ze nevedel nabrat odvahu. z 3/4 ma vraj chut vzdy na mna, ale 1/4 myslienok je vzdy pri inych zenach.. a nevie si pomoct.

AdamKrt

arman - skodoradost je tiez radost, ze ?

Co je pravdepodobnejsie, ze je to taky uzasny clovek, ktory ma len multitrtkaci problem hrozivy, alebo je to vychcany hajzlik, ktory zneuziva situacie, manipuluje nou, vie sa pretvarovat a ani ju poriadne nemiluje, lebo by sa snazil jej neublizit, potlacit to.

Kazdy ma rozum a ma ho pouzivat. Ta druha varianta je viac, nez pravdepodobnejsia, ako ta prva.

Hovoril si o roznych spolocenskych postaveniach muzov a zien, kde je nieco take normalne. A preco je to normalne ? Pretoze je to ako s nabozenstvom. Mnozstvo zien vyrastalo v niecom takom, v muzskom svete, kde vladli urcite muzske primitivne individua a zneuzivali to.

To neni o otvorenosti. To je o nevazeni si toho druheho.

To co si sam popisoval, je len degradacia vztahu na to, ze na druhom nezalezi, ide len o ukojenie primitivnych pudov, kde na prvom mieste je ich ukojenie a potom riesenie problemov. To neni laska. Laska sa vie obetovat, urobit nieco pre druheho viac, nez pre seba.

Netreba tolko pozerat reklamy na J and T.... :-D

alenka_maxova

arman, velmi dobre rozumiem, o com pises, ale kedze to tu uz zverejnila, kazdy jej napisal svoj nazor. A tak ako ja beriem ten tvoj, ber aj ty nas. Mne je spravanie jej priatela divne nie preto, ze e taky spolocensky vzorec, ale preto, ze je to MOJ vzorec. Nepoznam ani ju, ani jeho a je mozne, ze su obaja velmi vyspele bytosti, ktore prekonaju aj nieco taketo, pretoze si tak dokonale rozumeju. Ja som vsak zatial len usudila, ze je on velmi vychcany manipulator, ktory ju nemiluje. To je vsetko. Mozno to tak nie je, ale aby sme to spravne usudili, musela by tu opisat detaily vztahu, ktore bohuzial nepozname

arman

22CapsLK, vies co, este jedno odporucanie... neries to prosim ta tu, najdi si niekoho s vyzretejsim duchom, ktory ty zjavne mas. Urcite nepotrebujes rady od ludi, co sa riadia preddefinovanymi spolocenskymi vzorcami, pretoze im to k zivotu staci.
Skus nejakeho sexuologa, psychologa, proste niekoho kompetentnejsieho, a hlavne.. nazivo.
V zasade si ale myslim, ze ked toto muz citi, a nevie to ovladnut, tak je to nejaka "duchovna" choroba, proste duchom silny muz dokaze byt verny svojej laske, a taketo chtice prekonat. Samozrejme, netreba ho za to odsudit, ani zatratit, zijeme v dobe, ked najst jedinca, co taku uroven dosiahne, je takmer nemozne, tak vtedy musia samozrejme nastupit riesenia, a kompromisy... ako som uz pisal, ked nastupia predsudky, je po vztahu... skor ci neskor. Vzdy je lepsie mat po boku otvorenu mysel, ktora je pripravena riesit, nez hotovy vyrobok s peknym obalom, ale totalne zablokovany. Zivot je vyvoj, dolezity je teda len smer, nie stav. Pre cloveka bez ducha alebo zviera, je dolezity iba stav, ale pre cloveka s duchom, smer.
A tvoj partner, podla tvojej spovede, ma zatial spravny smer.

AdamKrt

Ako sa hovori, pre dobrotu na zebrotu. Skoda, ze dobre ziena musi narazit na takeho sviniara. Ale niekto sa nevie poucit z chyb cudzich, musi zazit asi vlastne.

alenka_maxova

AdamKrt, ved to! Nechapem, ako moze byt taka hlupa...Zrejme jedina, ktora ma z toho vztahu dobry pocit, je ona (kedze tvrdi, ze si dobre sadli a je vsetko okej). Zapamataj si drahe dievca, ak chce tvoj chalan aj ine zeny pretahovat, nemiluje ta! A zrejme ani nikdy nemiloval...