záchvatové prejedanie, ako s tým prestať?

dana660xz

mozno to tu niekto pisal, neviem, necitala som diskusiu. jedz pravidelne 5 až 6x denne, male porcie, ale tak aby si nebola hladna a nebude dôvod sa prejedat. ale chce to aj sebaovladanie. a samozrejme co oko nevide usta nezjedia :) teda nemat ziadne sladkosti a blbosti v domacnosti. to je vlastna skusenost. a hlavne pohyb a nesediet doma a hypnotizovat chladnicku, musis byt aktivna, lebo ked sa nudis, je vyssie riziko ze zjest celu chladnicku, ale ked nemas cas, tak to je tazsie. drzim palec, nech to vyjde.

smajliQa

lolla

mozno ti nepomoem mojim prispevkom, ale ja som mala tiez ten problem, nastastie uz viem, ako ho riesit...

ja som na tom tak, ze rano potrebujem sladkost. kazde rano.. proste ... nejde mi to bez toho...
no a bolidni, kedy som dokazala zjest rano rohlik s lekvarom, med, cornflakes,,, a tak proste co doslo pod ruku...

no, som si pomohla... mam pravo dat si rano sladke.... ale hned ako dojem, aby som sa neprejedla, tak si dam kavu...

niekto to robi tak, ze vstane a da si caffe, ale ja nie.. dam si napriklad tie cornflakes s medom, pockam 5 -1é minut, a spravim si velky hrneck kavy s mliekom.

okrem toho ze mi to perfektne zaplni zaludok, tak vlastne zistis, ze si aj ajedena, ani ti nic nechyba...

to prejedanie je len zlozvyk.. skus to niekedy takto vyskusat.

Magy

xdanielax - ja som to ale na zaciatku spomenul sam, ze mas permanentne prazdnu chladnicku nie je mozne, ale aspon na zaciatok sa to da. precitaj si to.

xdanielax

Magy - neviem si predstavit zit s niekym v domacnosti (okrem zvierata ) a chciet po nom aby nic nekupoval na jedenie, aby bola prazdna chladnicka :D to je trochu utopia. A tyranie blizkej osoby! :-))))))

Ale samozrejme, aj v ramci zdraveho rodinneho stravovania netreba nakupovat hluposti ako keksiky, hranolky ,chipsy.. a take tie veci, ktore uz (a teraz sa pochvalim) ani neviem ako chutia :-)

Magy

xdanielax - samozrejme ze aj ja si radsej pripravujem jedlo sam zo zakladnych surovin, ale mal som obdobie, ked som bol donuteny kupovat polotovary, lebo som jednoducho uz nemal cas na pripravu, tak som si po ceste do prace kupil nieco, co sa najviac blizilo mojich chutiam a mohol som ro rovno schrumat.
dnes kopec ludi vacsinou nema cas, chut alebo talent na domacu pripravu, ako pises. najme ten cas dnes chyba :(
a malo mladych uz vie varit. este tak zajst do mekaca... :(((

idea prazdnej chladnicky nie je bezpredmetna, pokial poziada rodicov o pomoc, ako som jej navrhol.

xdanielax

mne moja mamina zvykla doniest cokoladu ako prejav toho, ze na mna myslela. Neskor to bola horka cokolada.. ale uz som ju usmernila ze mamiiii si velmi mila a dakujem ti ale vies ze to vlastne nepotrebujem. Takze naposledy mi doniesla moju oblubenu bryndzu !! :))) Najviac som sa tesila! :D (viem, ze aj to je tucny syr, ale ma tolko benefitov, ze to si neodpustim :-) )

xdanielax

Magy - no ja si zase vsetko jedlo radsej "vyrabam" sama. Takto si do toho dam to, co chcem ja. Samozrejme, nie ze si vyrobim syr, alebo co..ale rozumies mi, dufam.
Kupit si salat v kelimku mi pride velmi zbytocne. Bananovy koktail detto. Hlavne ked zelenina a ovocie by mali byt na sklade stale - lolla, ked pride hlad, daj si zeleninu!
Navyse si myslim, ze nikto nema prazdnu chladnicku a doslo by nakoniec k tomu, ze by zjedla vsetky tie polotovary v ramci zachvatu a bolo by :-)))

aj tak je ta idea prazdnej chladnicky bezpredmetna, kedze zije s rodicmi.

cize v prvom rade - nebyt hladna!

lolla, ty drzis asi nejake diety, ze??

Magy

lolla256 - ovplyvnit nemozes, ale mozes sa s rodicmi porozpravat, vysvetlit aky mas problem a poziadat ich o pomoc.
neverim, ze by ti nevysli v ustrety aspon na nejaky cas. verim, ze ta radi maju aspon natolko, ze im zalezi na tvojom zdravi a pomozu ti prekonat tie stavy.

Magy

a preco nie? co je zle na tom, kupit si napr. kelimok zeleninoveho salatu domov na veceru? alebo rybaci salat, kusok udenaca a k tomu male pecivo, bananovy koktail, zemlu so zeleninou a syrom... (myslim to ako priklad, kazde zvlast, nie vsetko spolu :DD )

zdrave, rychle a hotovo. nevytvara si doma zasoby, nic ju nelaka ist zobat do spajze alebo chladnicky.
nie vsetky polotovary alebo hotove veci musia byt zakonite zle.