Točenie hlavy=otras mozgu?

Príspevok v téme: Točenie hlavy=otras mozgu?
Jogurt1

Zdravím, je to asi moja chyba, ale čo už :/ Takže v sobotu som sa dosť opil, dostal som silnejšiu ranu zo zadu do hlavy, ale nič hrozné, fungoval som ďalej a bavil som sa do rána, po zobudení som mal len silnú opicu nič viac, v pondelok som sa cítil len dolámaný, ale v poriadku, tak som bol behať...

V utorok som sa zobudil a od rána sa mi točila hlava bol som celý malátny, ale vydržať sa to dalo, najhoršie to bolo, keď som si ľahol, vtedy sa to omnoho zhoršilo a bolo mi aj na vracanie, snažil som sa to vyspať, v stredu to bolo podobné, dnes už bolí hlavne hlava, točenie už z väčšiny ustúpilo...

Môžu to byť príznaky toho, že som mal slabší otras mozgu, alebo tie by prišli hneď v nedeľu/pondelok? K doktorovi nemám čas, najbližšie budúci týždeň... Ak by to bol otras, ešte ako dlho by som mal mať nejaký väčší pokoj a nešportovať? nechcem si to nejako zhoršiť, ďakujem za rady :)

revitalin

Asi ste si zadovázili Triggerpoint.
To je presilenie svalu, napr. pádom, jednostranným a casto sa opakujúcim stereotypnym pohybom, co vám vyvolava terajsí problém. Vyskúsajte si, ci je to to. Takto. Sklonte hlavu trocha dopredu, v tejto pozícii otocte dolava a pravou rukou si chytte sval, ktorý je na prednej strane krku (volá sa sternokleidomastoideus)...no a podme dalej...tento sval vyzerá ako lano...chytte si tento sval medzi palec a ukazovák a od ucha az po jamku s strede krku, jemným stiskaním a zistujte, ci je citlivý na vás dotyk. Tento svalík vyvoláva totiz malátnost, krútenie hlavy, ze vám moze byt az na zvracanie. Skúsajte tak aj s druhou stranou. Teda otocte hlavu zas doprava so súcasným predklonením hlavy a lavou rukou kontrolujte "lano" , ci je citlivé na stískanie. Pozrite si stránky o Triggerpoint alebo mi piste na -odkaz odstránený-

alenka_maxova

suhlasim s xdanielax. Ja som bola vtedy opita, ked sa mi to stalo a to strasne dunenie v hlave som vobec nespajala s tym, ze sa moja hlava otrepala o auto. Myslela som, ze ked sa vyspim, nebudem mat v sebe ani stipku alkoholu a prejde opica, budem v poriadku. Nebola som. Preto si myslim, ze naopak alkohol u teba sposobil, ze si vlastne nevnimal bolest a nasledne behanie (ako spominas nizsie) to spustilo...cize smer lekar pre istotu :)

xdanielax

Ono sa to mozno aj ukazalo hned, ale kedze si bol opity, tak si to nevnimal a na druhy den si mal opicu, tak si to takisto nevnimal, pripadne si tie "divne" pocity pripisoval niecomu inemu.
Ale za lekarom by som zasla ak ti to doteraz nepreslo. Pre istotu.

alenka_maxova

ak budes mat mensi otras mozgu, tak sa rozluc s lyzovackou. Ja som mala otras mozgu po autonehode a kvoli roznym veciam co sa tam stali som neabsolvovala vysetrenie...Dva mesiace v kuse ma bolela hlava a mala som problem so zrakom....prosto som bola hlupa a ked nechces skoncit ako ja, tak radsej chod na vysetrenie. Mozno nakoniec z toho nic nebude, ale vazne to neber na lahku vahu

Jogurt1

Práve to, že sa to neukázalo hneď, ale v podstate až po dvoch dňoch, ma trochu prekvapuje, či som si to náhodou nezhoršil tým, že som behal...

Asi zbehnem teda na pohotovosť buď dnes, alebo zajtra ak ešte bude hlava bolieť, privodiť si niečo horšie nechcem...

Pýtal som sa hlavne pre to, lebo chcem ísť cez víkend lyžovať, keby sa zajtra cítim už fit, tak by lyžovačka v sobotu nemala vadiť, nie?

alenka_maxova

chod k lekarovi....Je sice zvlastne, ze stavy sa neukazali hned, ale netreba nikdy vylucovat, ze to moze byt otras mozgu. Okamzite chod k lekarovi, nech je to cokolvek, treba ti urobit specialne vysetrenie. Ja som bohuzial slabsi otras mozgu "prechodila". Neurob tu istu chybu

Meretseger

Je to možné, hoci neviem, či je možné aj to, aby tieto príznaky neprišli hneď. Každopádne príznaky by na to sedeli, s otrasom mozgu už mám nejaké skúsenosti...
Ináč stačí len pár dní pokoj. Ale keď si na druhý deň neomdlel, ako ja, bo som si nedávala pozor, malo by to byť okej.